Ohlasy 23. kolo

Dnes jsme nehráli dobře, moc si vážíme dvou bodů, řekl po zápase Jan Kovář

Plzeň - Plzeňští hokejisté dnes nebyli lepšími, na tom se shodli všichni zúčastnění, přesto odcházeli z ledu o poznání spokojenější. Velkou zásluhu na vítězství mají dvě využité plzeňské přesilovky a hlavně jediný úspěšný střelec v samostatných nájezdech Jan Kovář. „Radši jsem si ani moc dopředu nerozmýšlel, co udělám. Když moc přemýšlím, nikdy se mi to nepovede,“ žertoval po utkání šťastný střelec.

Do nájezdů jste se rozjel až v páté sérii, to bylo v plánu, že pojedete takhle pozdě?
Trochu jsme o tom na střídačce diskutovali. Chtěl jsem jet třetí, ale to byl určený Milan Gulaš, pak mě zase předběhl Ondra Kratěna (smích), tak jsem řekl, že prostě pojedu jako pátý.

Promýšlel jste si nějak svůj nájezd?
Radši jsem si vůbec nic neplánoval. Vždycky, když si plánuji, co udělám, tak se mi to nepovede. Lépe mi jdou, když nemám ni rozmyšlené a rozhoduji se v posledním momentě.

Výhra v dnešním zápase je hodně vydřená, po většinu zápasu byli hosté lepší, ceníte si dvou bodů o to více?
Dneska jsme hráli špatně, nic se nám nedařilo. Na naší dnešní hře nevidím nic pozitivního. Myslím, že jsme si zasloužili prohrát. Proto jsou ty dva body pro nás opravdu zlaté. Dneska jsme měli takový den blbec, kdy se nic nedaří.

Trenér Budějovic chválil vaše přesilové hry, dokonce prý na ně hráče speciálně připravoval, bylo to vidět?
Nijak jsem to nepozoroval. Řekl bych, že právě jedině v přesilovkách jsme hráli dobře. Hráli jsme tři přesilovky, dvě z toho využili. Alespoň v tomhle jsme si vytvořili šance, protože když se hrálo pět na pět, pořádně jsme se k ničemu nedostali.

Jak se těšíte na páteční utkání proti Kladnu?
To nejde se netěšit na takový zápas. Jen doufám, že už bude Jarda Jágr úplně zdravý, abychom mohli hrát proti kompletnímu týmu a naše výhra byla o to sladší (smích).

Utkání proti Kladnu bude prozatím posledním zápasem pro Tuukku Raska, chystáte pro něj nějakou rozlučku?
Abych pravdu řekl, vůbec jsem nevěděl, že odjíždí (pozn. red.: Rask pár minut před tím na tiskové konferenci oznámil, že po pátečním utkání na Kladně se vrací domů do Bostonu ). Je to pro mě překvapení, v kabině o tom nemáme ani tušení. Takže samozřejmě nic nechystáme.

Po reprezentační přestávce se vám trochu zadrhla bodová série, jak se vrátit do pohody?
Snad už se vracíme. Ty dvě prohry za sebou nás trochu přibrzdily, teď jsme naopak dva zápasy dostali do prodloužení, toho si vážíme. Chystáme se minimálně bodovat i v pátek.

Kladnu se teď také nedaří úplně podle jeho představ, budete se snažit využít toho, že mohou být psychicky dole?
Myslím, že vůbec nemusí být psychicky dole, vždyť mají už tolik bodů, kolik za poslední sezóny nikdy nenahráli. Ale samozřejmě se budeme snažit udělat všechno pro vítězství.