Preview 51. kolo

Vrátí se Plzeň znovu na první místo v tabulce?

Plzeň - Plzeň prohrou na Kladně přišla o první místo v tabulce. Navíc to už byla čtvrtá prohra Západočechů v řadě. Proti Zlínu tedy má Plzeň co napravovat. Nejen pro návrat na první místo a pro zisk Prezidentského poháru. Plzeňákům půjde především o návrat herní pohody před rozhodující částí sezóny.


HC ŠKODA PLZEŇ
vs.
PSG ZLÍN

ČEZ Aréna, Plzeň
24. února 2013
51. kolo hokejové Tipsport extraligy

Po týdnu se hraje v Plzni opět extraligový hokej. V posledním domácím zápase základní části se Plzeň utká se Zlínem. Už tento zápas napoví, zda se Plzni podaří vrátit se na první místo v extraligové tabulce a získat po 3 letech opět Prezidentský pohár. Výhra nad Zlínem jí ho však ještě nezajistí, bude muset sledovat také výsledek zápasu Slavie proti Třinci. Zlín si zajistil výhrou v minulém zápase první šestku, už z ní nemůže vypadnout. Nyní bojuje ještě o větší úspěch. Minimálně si chce zajistit čtvrté místo, aby sérii play-off začínal doma. Ale proč nevyhrát základní část? Mužstvo PSG Zlín se o to v Plzni pokusí.

Zlín v Plzni zakončí dvouzápasový trip po Čechách

„Pro jistotu elitní čtyřky potřebujeme získat z těchto zápasů tři body. Chceme mít z toho plynoucí výhodu a začínat čtvrtfinále vyřazovacích bojů na domácím ledě. Samozřejmě jdeme do každého utkání s cílem vyhrát, ale čekají nás těžcí soupeři. Se ziskem tří bodů z těchto zápasů budu spokojen,“ řekl Rostislav Vlach, trenér PSG Zlín, pro oficiální internetové stránky týmu. Zlín se vydá potřetí v letošní sezoně na venkovní trip. Čajánek a spol. se nevraceli z předchozích ani jednou s prázdnou. Úvodní výjezd do Karlových Varů a Litvínova přinesl v závěru října stoprocentní zisk šesti bodů, druhý trip o měsíc později do Českých Budějovic a Plzně znamenal zisk tří bodů. Zlín by mohl kalkulovat a hrát tak, aby si vybral soupeře do čtvrtfinále. „Vždy máte týmy, na které umíte zahrát, a na další se vám nedaří. V play off se několikrát karta obrátila, začínáte od nuly, předchozí úspěchy či nezdary se mažou. Náš cíl i vzhledem k postavení v tabulce je jasný, postoupit mezi čtyři nejlepší týmy extraligy,“ vyjádřil se Vlach. Na dlouhodobé marodce jsou brankář Luboš Horčička, útočník Marek Melenovský a obránce Martin Matějíček. Předchozí dva zápasy neodehrál pro zranění forvard Pavel Kubiš.

Zlín láká na svůj zimní stadion stále více fanoušků

O zvýšený divácký zájem se postaral marketingový projekt klubu s názvem Jedna víra. Jeden tým. Jeden cíl: Play off. Záměrem tohoto projektu bylo především zvýšení návštěvnosti. Zlínští hokejisté si zajistili tři kola před koncem dlouhodobé části přímý postup do vyřazovacích bojů a zápas s Třincem sledovala vysoká návštěva více než pěti tisícovek diváků. Více diváků přišlo během letošní sezony pouze na Kladno, v jehož kádru se objevil Jaromír Jágr. V rámci těchto akcí mohli diváci získat vstupenky za 1 Kč, mohli soutěžit o sledování zápasu ve Skyboxu nebo dokonce ze zlínské střídačky. Tento projekt bude pokračovat i po skončení základní části. Každý fanoušek si může zakoupit speciální samolepku na auto, kterou dá najevo příslušnost ke svému klubu. A v posledním zápase základní části se ve Zlíně bude soutěžit o tři permanentky na příští sezónu. Kdo přijde, rozhodně neprohloupí.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...


HC Škoda Plzeň:

Postavení v tabulce: 2.
Počet bodů: 89
Počet vstřelených branek: 156
Počet inkasovaných branek: 122
Nejproduktivnější hráč: Martin Straka 54 (15+39)
Nejlepší střelec: Václav Pletka - 23 branek
Nejlepší nahrávač: Martin Straka - 39 asistencí
Nejtrestanější hráč: Ryan Hollweg – 128 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Martin Straka +26
Nejhorší hráč v bodování +/-: Pavel Kašpařík -14
Gólmani:
Marek Mazanec – 1135 minut / pr. 2,27 , 92,04%
Rask Tuukka   –  993 minut / pr. 2,11 , 92,49%
Adam Svoboda  –  939 minut / pr. 2,68 , 92,11%

PSG ZLÍN:

Postavení v tabulce: 3.
Počet bodů: 89
Počet vstřelených branek: 149
Počet inkasovaných branek: 130
Nejproduktivnější hráč: Petr Čajánek 40 (16+24)
Nejlepší střelec: Jaroslav Balaštík - 24 branek
Nejlepší nahrávač: Petr Leška – 29 asistencí
Nejtrestanější hráč: Tomáš Linhart - 89 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Petr Čajánek +15
Nejhorší hráč v bodování +/-: Marek Melenovský -14
Gólmani:

Jakub Sedláček   –  1618 minut / pr. 2,45 , 92.23%
Luboš Horčička   –  1375 minut / pr. 2,57 , 91.46%

Výsledky posledních zápasů:

Rytíři Kladno 2
HC Škoda Plzň 1sn
(1:0, 0:0, 0:1 – 0:0)


Branky a nahrávky:6. Dragoun (Melka, Dalecký), 66. Jass - 50. Kratěna (Kovář).
HC Škoda Plzeň: Mazanec - Jeřábek, Hanzlík, Havíř, St. Pierre, Mozík, Frolo - Vampola, Lev, Johnson - Kratěna, Kovář, Schleiss - Sedláček, Kašpařík, Hollweg - Petruška, od 21. navíc Boháč.HC Mountfield 2
PSG Zlín 4
(0:1, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky:23.Ptáček (Vydarený, Langhammer), 34. Dej (Kotalík, Vydarený) - 18. Čajánek (O. Veselý, Honejsek), 32. Šlahař (Kubiš, Kotvan), 37. Okál (Urbanec, Holík), 60. Holík.
PSG Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Horák, Řezníček, Kotvan - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Okál, Holík, Čech - Kubiš, Šlahař, Ondráček.