PLZ - ZLN 4:5

PLZ - ZLN 4:5 - Plzeňský lazaret ztratil zápas v poslední třetině

Plzeň - Dlouho - předlouho, vzhledem k vývoji zápasu na Slavii, drželi indiáni ve svých rukách možný návrat na samotný vrchol extraligové tabulky. Čtyři obdržené branky v poslední dvacetiminutovce ovšem všechno zhatily a lídrem se tak stává právě Zlín.

HC Škoda Plzeň - PSG Berani Zlín

4:5
1:0, 2:1, 1:4

Branky a nahrávky: 13. Vampola (Lev), 35. Johnson (Hanzlík), 39. Hanzlík (Kovář), 60. Johnson (Kovář) - 24. Čajánek (Honejsek, Tesařík), 48. Balaštík (Hamrlík, Linhart), 51. Leška (Linhart), 51. Honejsek (Veselý, Zámorský), 53. Čech (Linhart). Rozhodčí: Šindler, Turčan - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:8, navíc Jeřábek (PLZ) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 5433. Střely na branku: 41:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:5, 4:5.

Mazanec - Jeřábek, Hanzlík, Havíř, St. Pierre, Mozík, Boháč (22. Frolo) - Johnson, Vampola, Lev - Kratěna, Kovář, Schleiss - Sedláček, Kašpařík, Hollweg - Petruška.

PSG Berani Zlín

Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Horák, Kotvan, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Okál, Holík, Čech - Kubiš, Šlahař, Ondráček.

Petr Vampola 1 0 1 3 2

Plzeň i ve velmi okleštěné sestavě nezačala zápas proti Zlínu vůbec špatně. Hned ve druhé minutě zápasu měl obrovskou šanci Kratěna, dokonce dvakrát, ale tváří v tvář Sedláčkovi selhal. Následně hráli domácí přesilovou hru, ale ta se jim vůbec nepodařila. Ani ne o pět minut později dostal Johnson krásnou přihrávku od Kováře, ale puk minul a skončil v brance sám. Zlín jakoby přistoupil k zápasu velmi laxně, Plzeň se snadno dostávala do šancí. Do samostatného úniku se dostal Vampola, Sedláčka překonal, ale puk se odrazil od levé tyčky. Gólu se ale přece jen domácí dočkali. Důrazem před brankou ho docílil ve 13. minutě právě Petr Vampola – 1:0.Poté tempo zápasu značně opadlo, Plzeň měla ještě pár šancí, ale žádná už se neujala. Stejně tak si poradil Mazanec s ojedinělými pokusy hostujícího týmu. Po první třetině tak odcházeli do kabin spokojenější domácí.

Hned na začátku druhé třetiny domácí chybovali v obranné činnosti, Balaštík toho využil a jel sám na Mazance. Zlínský útočník pálil ale přímo do domácího gólmana. Zlínu se ale přece jen podařilo vyrovnat, když využil ve 24. minutě početní výhodu Petr Čajánek – 1:1. Ve 28. Minutě předvedl efektní, bohužel už nikoliv efektivní, kličkovanou. Do pásma se dostal, ale bohužel už se mi nepodařilo zakončit tak, jak si představoval. Stejný hráč se neprosadil ani při střele z bodu pro vhazování. Ve druhé polovině třetiny následovaly rychle za sebou pro změnu dvě velké šance Zlína. Nejprve pálil Balaštík, o chvíli později při šanci dva na jednoho Čajánek. S oběma pokusy si Mazanec poradil. Ve 34. minutě zvedl diváky ze sedadel souboj Kratěny s Horákem, kteří si své spory vyřídili ručně stručně. A netrvalo dlouho a měnilo se skóre. Nick Johnson se prosadil dorážkou na hraně brankoviště - 2:1. O trochu větší klid Plzni dal minutu před koncem třetiny ve dvojnásobné přesilovce krásnou a nechytatelnou ranou od modré čáry Jiří Hanzlík – 3:1.

Hosté vstoupili do třetí třetiny hodně agresivně, za což pykali na trestné lavici. Plzeň však tyto početní výhody nesehrála nijak dobře, tu druhou dokonce zkrátil Vampola svým útočným faulem. Už v početní převaze hostí se prosadil tečí Hamerlíkovy střely od modré čáry Jaroslav Balaštík – 3:2. Na druhé straně se pokusil o totéž Hollweg, ale jím tečovaný puk minul svůj cíl. Hosté al ucítili svojí šanci na obrat zápasu, stále častěji. K překvapení všech ovšem skončila v síti velmi nenápadná střela Petra Lešky, kterou měl Mazanec jednoznačně mít - 3:3. A vzápětí otočil skóre Antonín Honejsek – 3:4. Na 51. Minutu zápasu nebude Plzeň vzpomínat ráda. A v 53. minutě nebylo o nic lépe. Obrat Zlína dokonal střelou do horního rohu Filip Čech – 3:5. 14 vteřin před koncem ještě snížil Nick Johnson hezkou akcí, když obkroužil branku a propasíroval puk za Sedláčka - 4:5. Plzeň se sice ještě pak pokusila vyrovnat, rychle se dostala do útočného pásma, ale bohužel pro domácí, na vyrovnání už bylo příliš málo času. Zlín si tak odvezl z Plzně tři body a má velkou šanci na zisk Prezidentského poháru.

Milan Razým (Plzeň): "Během pěti minut jsme ztratili celý zápas. Byl to neuvěřitelný výpadek, během něhož jsme dostali čtyři góly. Nemělo by se to stávat. Pak už nám chyběly síly na zvrat proti v pohodě hrajícímu mužstvu. Šestnáct vteřin před koncem jsme sice snížili a i poté jsme se při hře bez brankáře tlačili do brankoviště, ale už to byla pouze labutí píseň."

Juraj Jurík (Zlín): "V prvních dvou třetinách náš výkon vůbec nebyl optimální. Přišlo mi, že naši hráči pod vlivem oslabené plzeňské sestavy přistoupili k zápasu tak, jak přistoupili. Ten výsledek tomu také odpovídal a trochu jsme si koledovali o blamáž. V poslední třetině jsme zredukovali hru na tři pětky a myslím si, že domácím pak začaly docházet síly. My jsme při některých situacích i s trochou štěstí zápas otočili."