FIN1: ZLN - PLZ 0:3

FIN1: ZLN - PLZ 0:3 - Škodováci zvládli vstup do finále na výbornou!

Zlín - Výborný začátek finálové série, který je téměř jako z říše snů se urodil v první utkání na ledě Zlína. Svěřenci Milana Razýma bojovali a odměnou jim je první bod ve finálové sérii, která ale pokračuje už zítra druhým utkáním na ledě ševců.

PSG Berani Zlín - HC Škoda Plzeň

0:3
0:1, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 14. Balej (Straka, Vampola), 38. Kovář (Straka, Jeřábek), 42. Pletka (Kovář, Kratěna). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 6641 (vyprodáno). Střely na branku: 30:24. Průběh utkání: 0:3.

PSG Berani Zlín

Sedláček (Štůrala) – Hamrlík, Horák, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Tesařík, Kotvan, Urbanec – Ondráček, Leška, Veselý – Okál, Čajánek, Čech – Balaštík, Kostourek, Köhler – Šlahař, P. Sedláček, Fořt.

Mazanec (Svoboda) - Hanzlík, Slovák, Jeřábek, Poživil, St. Pierre, Mozík, Boháč - Straka, Kovář, Hollweg - Pletka, Kratěna, Sýkora - Kašpařík, Balej, Vlasák - Vampola, Lev, Dvořák - Petruška

Tomáš Vlasák 0 0 0 0 0

Indiáni se na ledě Zlína ničeho nezalekli a hned v úvodu zápasu se dostali do dobré šance. Kratěna v útočném pásmu uvolnil Pletku, který volil střelu na bližší tyč, ale puk zamířil nad břevno Sedláčkovy branky. Zato v přesilové hře se hostům moc nedařilo a v podstatě domácí neohrozili. To ševcům se v početní výhodě vedlo lépe, Tesaříkovu střelu ale tečoval plzeňský obránce přímo do hrudi Mazance. Zajímavěji vypadala Ondráčkova teč po střele Hamrlíka, která ale zamířila těsně vedle tyčky. Skóre se poprvé měnilo ve 14. minutě, kdy druhou přesilovou hru využila Plzeň. Straka vystřelil z pravého kruhu a před Sedláčkem se zorientoval nejrychleji Jozef Balej, který poslal dorážkou svůj tým do vedení - 0:1! A modrobílí mohli rychle přidat další branku, jenže Kovářovu dorážku tentokrát Sedláček pokryl. Berani se ve zbytku třetiny snažili o vyrovnání, nedostali už se ale do žádné větší šance a do šaten odcházely oba týmy za stavu 0:1.

První slušnou šanci druhé části si vypracovali domácí, kteří se šikovně dostali přes modrou a Köhler z levé strany rovnou střílel, jeho pokus ale Mazanec vykopl nohou. O nic lépe se domácím nedařilo ani při další přesilové hře, kdy Mazance téměř ani neohrozili. Prim ale i nadále hrály obrany, a to i v dalším oslabení Plzně, jednu šanci si ale domácí připravili. Veselý objel branku a nahrál Čajánkovi, jehož střelu na bližší tyč Mazanec nemohl dobře vidět, ale tělem puk vyrazil mimo svojí branku. Přesilová hra moc nevyšla ani hostům, ale nemuselo je to mrzet. Ve 38. minutě Jeřábek vyslal do úniku Jana Kováře, který si parádním blafákem poradil se Sedláčkem - 0:2! Plzeň pak po zbytek druhé části kontrolovala hru a domácí už do šance na vyrovnání nepustili.

S větší aktivitou vstoupili hosté i do třetí třetiny, Zlín byl navíc oslaben odchodem zraněného Okála. A už ve 42. minutě přidali hosté při vyloučení Zámorského třetí branku. Kovář z ostrého úhlu nastřelil Sedláčka, ten puk jen vyrazil před sebe, kde jej z první napálil Václav Pletka a zlínský gólman byl bez šance - 0:3! Indiáni po třetím gólu trošku zvolnili a toho Zlín hodlal využít při přesilové hře, poskakující kotouč před Mazancem ale Jaroslav Balaštík netrefil! Komplikací pro Plzeň mohlo být další vyloučení St.Pierra, který odešel na čtyři minuty na trestnou lavici, ševci si ale během dlouhé přesilové hry nevypracovali téměř žádnou střeleckou pozici, o větší šanci nemluvě. Ihned po návratu vyloučeného hráče Plzně se do samostatného úniku dostal Tomáš Vlasák, jeho forhendovou kličku ale skvěle přečetl Sedláček! Hosté i dál mohli v klidu kontrolovat hru, místo toho se ale nechali zatlačit do obrany a Veselý mohl Mazance připravit o vychytanou nulu, na plzeňského gólmana ale opět nevyzrál. Zápas tak skončil vítězstvím Plzně 3:0

Juraj Jurík (Zlín): Byl to opatrný zápas na začátku série. Chtěli jsme si vytvořit větší tlak a přitlačit soupeře. Urputnou hrou nás Plzeň nepustila do tlaku a rozhodla v přesilovkách, v nichž byla zručnější. I když nám Plzeň odskočila a my se tlačili do branky, hráči Plzně šli za vítězstvím asi o trochu víc než ti naši. Hraje se na čtyři vítězné zápasy. Zítra nás čeká nový den s novým zápasem a věřím, že i s lepším výsledkem.

Milan Razým (Plzeň): Utkání bylo poznamenané tím, že se na něj dlouho čekalo a v sérii to byl první zápas. Oba týmy se snažily udělat co nejméně chyb a soustředily se na obranu. Pohledných akcí bylo poskrovnu. Nám se podařilo využít dvě přesilové hry, což bylo rozhodující. Rovněž jsme skvěle ubránili přesilové hry soupeře. Díky obětavosti hráčů, kteří pochytali hodně střel. Za svůj výkon si zaslouží pochvalu brankář Marek Mazanec. Věřím, že v dalším průběhu série se dočkáme pěknějšího hokeje.