FIN3: PLZ - ZLN 0:3

FIN3: PLZ - ZLN 0:3 - Rychle zapomenout a zítra vyhrát!

Plzeň - První finálový duel na západě Čech indiánům nevyšel. V první třetině plzeňští hokejisté hned dvakrát dovolili svému soupeři rozvlnit síťku za Markem Mazancem. Zlín tak dosáhl svého a pevnou defenzívou si zbytek zápasu pohlídal. Dvoubrankové vedení hosté ještě navýšili v prostřední části a ujali se tak vedení 2:1 na zápasy. Hned zítra mají domácí šanci na reparát.

HC Škoda Plzeň - PSG Berani Zlín

0:3
0:2, 0:1, 0:0

Branky a nahrávky: 14. Hamrlík (Balaštík), 16. Kostourek (Köhler, Linhart), 31. Čech (Holík) Rozhodčí: Hribík, Minář - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 8 236 - vyprodáno. Střely na branku: 33:36. Průběh utkání: 0:3.

Mazanec (41. Svoboda) – Frolo, Jeřábek, St. Pierre, Hanzlík, Poživil, Slovák, Mozík – Hollweg, Kovář, Straka – Kratěna, Sýkora, Pletka – Balej, Kašpařík, Vlasák – Dvořák, Johnson, Lev – Petruška, Vampola

PSG Berani Zlín

Sedláček – Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Matějíček, Urbanec, Horák – Balaštík, Leška, Köhler – Holík, Čajánek, Veselý – Okál, Kostourek, F. Čech – Fořt, Ondráček, Šlahař

Tomáš Vlasák 0 0 0 -1 0

První velkou šanci si hned v úvodu vypracovali domácí, když se Kašpařík protáhl mezi obránci, ovšem příhra šla do postavení mimo hru. Zlín odpověděl ranou Zámorského od modré, Mazanec se překvapit nenechal. Po rychlém ťukesu se později na levém kruhu napřáhl Pletka, těsně minul. Lépe si z podobné pozice vedl Vlasák, Sedláček černý nesmysl neudržel, ale obránci indiány nenechali dorážet. A místo po pravici hostujícího gólmana bylo zakleté i do třetice. Kovář pálil z první osamocen opět těsně mimo. V první přesilové hře zápasu domácí doslova ostřelovali branku PSG, v největší šanci, po ráně Kratěny z pravého kruhu, se zaskvěl Sedláček. Nedáš – dostaneš. V oslabení se nepovedlo Západočechům vyhodit, k touši se pár kroků za modrou dostal Martin Hamrlík a nekompromisně zavěsil do horního růžku - 0:1! Modrobílí se dostali do křeče a Zlín trestal. Rychlý výpad zakončil střelou na vzdálenější tyč v pádu z levého kruhu Petr Šenkeřík - 0:2! V závěru úvodního dějství ještě Leška pálil po pěkné individuální akci, Mazanec si střelu pohlídal.

Druhá třetina začala zajímavou situací. Straka hledal z rohu najíždějícího spoluhráče, touš si však Zlínští srazili na tyč. Ti odpověděli ranou od modré, Mazanec touš zkrotil ramenem. Domácí před polovinou utkání zatlačili svého soka v početní výhodě. Neujaly se však rány Hanzlíka, ani teč Pletky. Následně se před Sedláčkem zjevili Straka s Kovářem, ale dnes nebylo Západočechům přáno. Naopak. Hosté se osmělili k útoku a osamocený Filip Čech na levém kruhu vymetl pavučinky v Mazancově brance - 0:3! Vzápětí Čajánek hledal mezi kruhy Veselého, tomu pokus z první sjel. Před druhou sirénou ještě indiáni dostali výhodu čtyřminutové přesilové hry, ale domácí, kteří hráli v křeči, prakticky Sedláčka neohrozili.

Domácí do poslední části zkusili změnu v podobě vystřídání gólmanů, když se poprvé v letošním play-off postavil do branky Adam Svoboda. Zapotit se ale musel jeho protějšek, když se Kovář protáhl až mezi kruhy, ale střelou na vyrážečku neuspěl. Domácí pak ustáli oslabení a vrhli síly do útoku také s výhodou jednoho muže v poli. Doslova jak na střelnici si musel připadat Sedláček, ovšem modrobílí dnes neměli střelecký den. Když pak Hamrlík vyhodil do ochranné sítě čtrnáct minut před koncem, hnala vyprodaná ČEZ Aréna své miláčky dopředu. Ovšem hosté bránili velmi zodpovědně a pokusy modrobílých svůj cíl stále ne a ne najít. Podobně jako po chvilce po ráně St.Pierra, která byla nadzvednuta těsně nad. Stejně mířil i Poživil, který na modré nastavil svůj kanón. Kašpařík sice tečoval do prostoru ohraničeném třemi tyčemi, ovšem Sedláček byl připraven jako proti ráně Slováka od modré a Johnsona z mezikruží. Hosté prakticky celou dvacetiminutovku jen bránili a vyhazovali touše do středního pásma, ale stačilo jim to. Nyní je na Plzni, aby prokázala svou sílu a po prvním prohraném domácím zápase o den později sérii vyrovnala.

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): "Měli jsme v první třetině špatný pohyb a byli jsme všude o krok pozdě. S nikým jsme se nesrazili. Chtěli jsme si to protečovat do třetiny, jít po nich, ale byli jsme tam pozdě, oni to vyhazovali a my jsme tam propadávali. První gól jsme dostali z přesilovky, při druhém jsme propadli ve středním pásmu. Nedala se nám pak upřít snaha, ale Zlín hrál to, co potřeboval. Nedali jsme ani kontaktní gól. Musíme se připravit líp na zítřejší zápas."

Juraj Jurík (PSG Zlín): "Měli jsme od začátku zápasu velice dobrý pohyb. Byli jsme důslední v osobních soubojích. V první třetině jsme si podle počtu střel i aktivity zasloužili vedení. Nebyli jsme až tak zalezlí, snažili jsme se hrát aktivně a tím jsme asi trošku domácí zaskočili. Pak díky našemu obrannému valu i bezradnosti Plzně jsme drželi zápas pevně v rukách. Třetím gólem jsme se přiblížili k vítězství, ve třetí třetině jsme si to pohlídali a zaslouženě jsme vyhráli."