Ohlasy 3. finále

Tenhle zápas už je za námi, zítra nás čeká nový, hází prohru za hlavu Marek Mazanec

Plzeň – Škodováci po dvou výtečných výkonech ve Zlíně nastoupili poprvé po jednadvaceti letech k finále na domácím ledě. Ruce i nohy jim ale svázala nervozita a jejich výkon nebyl tak dobrý jako v předchozích dvou utkání. Zlín dokonale využil všech chyb, které Plzeň udělala, a podpořený dobrým Sedláčkem otočil stav sérii na 2:1. Marek Mazanec poprvé v play-off střídal, ani tento impuls však domácím nepomohl. „Zítra bych měl ale nastoupit,“ hlásí Mazanec.

Gólmana Mazance prohra mrzela. Připustil však, že v dnešním utkání byl soupeř lepší. „Na začátku mi tam napadali všechny šance, které měli. Moc se nám nedařilo ani v útoku, neodráželi se k nám puky, to byl ten hlavní problém,“ shrnul d jedné věty neúspěch Plzně v dnešním zápase Marek Mazanec. „Prostě nám to dnes nevyšlo,“ snažil se rychle hodit porážku za hlavu plzeňský maskovaný muž. Podle brankáře Zlín vytěžil z minima maximum. „Dali jsme jim dvakrát čuchnout, dvakrát to potrestali, pak už si ten zápas pohlídali,“ prohlásil mladý gólman.

Přesto si ale Mazanec nemyslí, že by Zlín Plzeň nějak převálcoval. „Až tak aktivní nebyli, my jsme se o vítězství připravili vlastními chybami, kterých oni dokázali využít. Zbytečně jsme ztráceli puky ve středním pásmu, Zlín chodil do brejků. Mohli hrát jejich klasický hokej,“ rozpovídal se Mazanec a snažil se poukázat na chyby, které dnes jeho tým udělal a dovolil tak Zlínu otočit průběh série.

Poprvé v play-off zažil situaci, že byl střídán. Ani z tohoto si však pověstný kliďas nic nedělal. Spíš ho štval brzký začátek zápasu. „Mně tyhle časy vadí, vůbec mi to nevyhovuje. Ale bohužel to tak bylo a my s tím nic neuděláme,“ pokrčil rameny. Zítra se chystá od branky už v tradičním čase, od osmnácti hodin. Všichni fanoušci v Západních Čechách doufají, že to bude lepší než dnes.