Preview 3. a 4. zápas finále

Plzeň se těší na finále!

Plzeň – Indiáni pokračují ve finálové sérii, nyní je čeká domácí dvojboj.HC ŠKODA PLZEŇ
vs.
PSG ZLÍN

ČEZ Aréna, Plzeň
13. a 14. dubna 2013
3. a 4. zápas čtvrtfinále play-off Tipsport extraligy

Předloňská sezóna vyšla proti Zlínu indiánům na jedničku! Nejprve doma po více jak dvou letech a pěti zápasech na modrobílé nestačil. Přestože v zápase dvakrát vedl, nakonec odcházel z ledu jako poražený 3:4. I odveta vyšla lépe svěřencům kouče Jelínka, doma zvítězili 4:1, třemi body se zaskvěl Radek Duda. A do třetice. Modrobílí vyloupili Stadion Luďka Čajky po výhře v prodloužení, rozhodl Modrý. Poslední zápas posledního kola základní části pak skončil fotbalově - výhrou domácích 1:0. Modrobílí na takto vydařenou sérii navázali i v osmém kole aktuálního ročníku, když doma v souboji o první místo udolali PSG v nájezdech. V odvetě brali tři body za výhru 3:1 a před svými fanoušky opět uspěli na penalty. Osmý zářez přidali svěřenci kouče Jelínka v sedmačtyřicátém kole, kdy šachovou partii ovládli 2:1. Štěstí se pak Západočechům naklonilo i v prvním čtvrtfinálovém souboji, kdy Radek Duda rozhodl gólem v poslední minutě, naopak jubilejní desáté vítězství v řadě oslavili modrobílí nejvyšší výhrou - 5:1. Jenže ta této kulaté cifře se série zastavila, domácí duely ovládli ševci se štěstím 1:0 a 5:4 po prodloužení. Jenže Západočechy tvrdé K.O. nepoložilo a v nervydrásajícím duelu dokázali doma v nájezdech urvat mečbol. Ale Zlín si domácí tvrz pohlídal a sedmý zápas i celo sérii nakonec musel Johnson rozhodnout až v 58. minutě. Na úvod sezóny dokázali Západočeši zlínské prokletí zlomit a uspěli na ledě PSG 4:1, v odvetě se pak radovali 4:2. Pak ale přišly dvě výhry Zlína, doma 4:1 a po velkém obratu i v Plzni 5:4. Sérii nezdarů v prvním finále indiáni zlomili, když uspěli 3:0. I v odvetě byli lepší, nakonec ale padli v nájezdech. Jak si povedou oba soupeři nyní?

Nájezdy

PSG sehrálo v základní části pět utkání, ve kterých musely rozhodnout samostatné nájezdy. Třikrát se radovalo, dvakrát soupeř. V play-off je tomu však jinak. To drží Zlín bilanci tři utkání – tři výhry. To Plzeň má bilanci vyrovnanou. V první fázi soutěže vyšly na indiány nájezdy hned čtrnáctkrát a bilance byla 7:7. V play-off je nyní negativní, 1:2.

Venkovní hrozba

Hráči PSG vyhráli Prezidentskou trofej se ziskem 94 bodů. V tabulce domácích i venkovních duelů patřila Zlínu druhá příčka – doma byl lepší jen Třinec, venku zase Slavia. Před svými fanoušky získali svěřenci kouče Vlacha 52 bodů, na ledech soupeřů jen o deset méně. V play-off pak PSG uspělo venku hned čtyřikrát ze šesti pokusů!

Dárky od sponzorů!

Pro nadcházející domácí finálové zápasy play off připravili partneři klubu několik novinek. Při prvním duelu, který odehrajeme v sobotu 13. dubna 2013 od 14.45 hod., rozdají každému návštěvníkovi bam-bam tyče.

Jedná se o nafukovací gumová fandítka, která by si všichni s sebou nosili na každé utkání. Na druhé klání, které se uskuteční v neděli 14. dubna 2013 od 18.15 hod., dostane každý fanoušek balíček nových chipsů Senza od značky Bohemia. Před začátkem případného šestého zápasu, který by se měl odehrát v pátek 19. dubna 2013 od 19.00 hod., bude připraveno 4000 piv a stejný počet pernareckých klobás, toto občerstvení se bude vydávat v prostoru před zimním stadionem.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

PSG Zlín:
Počet vstřelených branek: 36
Počet inkasovaných branek: 36
Nejproduktivnější hráč: Petr Čajánek (2+8), Petr Leška (6+4) oba 10
Nejlepší střelec: Petr Leška - 6 branek
Nejlepší nahrávač: Petr Čajánek – 8 asistencí
Nejtrestanější hráč: Dalibor Řezníček - 30 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Petr Čajánek +6
Nejhorší hráč v bodování +/-: Linhart, Hamrlík -6
Gólmani:

Jakub Sedláček – 811 minut / pr. 2,52 , 92.90%
Tomáš Štůrala  –  62 minut / pr. 1,94 , 93,10%
HC Škoda Plzeň:
Počet vstřelených branek: 36
Počet inkasovaných branek: 32
Nejproduktivnější hráč: Jan Kovář 20 (9+11)
Nejlepší střelec: Jan Kovář - 9 branek
Nejlepší nahrávač: Jan Kovář - 11 asistencí
Nejtrestanější hráč: Ryan Hollweg – 39 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Jan Kovář +10
Nejhorší hráč v bodování +/-: Tomáš Vlasák -5
Gólmani:
Marek Mazanec – 927 minut / pr. 2,01 , 93,47%

Výsledky série:

PSG Zlín 0
HC Škoda Plzeň 3
(0:1, 0:1, 0:1)


Branky a nahrávky: 14. Balej (Straka, Vampola), 38. Kovář (Straka, Jeřábek), 42. Pletka (Kovář, Kratěna).
PSG Zlín: Sedláček (Štůrala) – Hamrlík, Horák, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Tesařík, Kotvan, Urbanec – Ondráček, Leška, Veselý – Okál, Čajánek, Čech – Balaštík, Kostourek, Köhler – Šlahař, P. Sedláček, Fořt.
HC Škoda Plzeň: Mazanec (Svoboda) - Hanzlík, Slovák, Jeřábek, Poživil, St. Pierre, Mozík, Boháč - Straka, Kovář, Hollweg - Pletka, Kratěna, Sýkora - Kašpařík, Balej, Vlasák - Vampola, Lev, Dvořák - Petruška.

PSG Zlín 3
HC Škoda Plzeň 2sn
(1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)


Branky a nahrávky: 14. Okál (Leška, Zámorský), 38. Balaštík (Leška), rozh. sam. náj. Leška – 4. Straka (Kovář, Slovák), 23. Dvořák (Hanzlík).
PSG Zlín: J. Sedláček (Štůrala) – Hamrlík, Linhart, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Řezníček, Matějíček, Kotvan – Balaštík, Leška, Köhler – Holík, Čajánek, Veselý – Ondráček, Melenovský, Čech – Okál, Kostourek, Fořt – P. Sedláček.
HC Škoda Plzeň: Mazanec (Svoboda) – Hanzlík, Slovák, Jeřábek, St. Pierre, Poživil, Mozík, Boháč – Kovář, Straka, Hollweg – Pletka, Kratěna, Sýkora – Balej, Kašpařík, Vlasák – Vampola, Dvořák, Lev – Petruška.