ZLN - PLZ 4:1

ZLN - PLZ 4:1 - Plzeňskou šňůru přestřihli ševci

Vedoucí tým tabulky z Plzně se rozjel ke šlágru kola do Zlína, jehož ševci drží průběžnou druhou pozici. Indiáni do utkání vstoupili nadějně a po první třetině díky Pletkovi vedli. Jenže domácí třemi brankami zvrátili vývoj duelu a velecenné vedení nad lídrem dokázali uhájit do konce.

PSG Berani Zlín - HC Škoda Plzeň

4:1
0:1, 3:0, 1:0

Branky a nahrávky: 28. Čajánek (Holík, Řezníček), 32. Holík (O. Veselý, Zámorský), 34. Čajánek (Zámorský), 50. Holík (O. Veselý, Čajánek) - 19. Pletka (Kovář, Balej). Rozhodčí: R. Polák, Husička - Bryška, J. Novák. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 3140.

PSG Berani Zlín

Horčička - Zámorský, Řezníček, Šenkeřík, Linhart, Tesařík, Urbanec, od 30. navíc Kotvan - Holík, Čajánek, O. Veselý - Balaštík, Leška, Köhler - Kubiš, Melenovský, F. Čech - Fořt, Šlahař, Okál.

Svoboda - Hanzlík, Jeřábek, Marušák, St. Pierre, Mozík, Frolo - Gulaš, Straka, Vlasák - Balej, Kovář, Pletka - Johnson, Kašpařík, Dvořák - Petruška, Lev, Havlíček.

Tomáš Vlasák 0 0 0 -2 2

Do utkání vlétli domácí, když už ve druhé minutě Šlahař poslal pas na volného Tomáše Fořta. Ten vyslal jedovatou střelu, kterou ale Svoboda za svá záda nepustil. O necelé tři minuty nato vydoloval Kubiš puk z rohu kluziště, předložil jej Okálovi, ten však před Svobodou promáchl. A když domácí neproměnili ve vedoucí branku ani Gulašovo vyloučení, byli to indiáni, kdo pláchl do vedení! Domácí obrana si vybrala chvilku nepozornosti a Kovářovu přihrávku využil z předbrankového prostoru Václav Pletka střelou mezi Hořčičkovými betony přímo do klece.

Druhá část už patřila víceméně domácím barvám. Nejprve sice Čajkánkovu střelu na vyrážečku Svoboda dokázal vyrazit, avšak další jasná příležitost už nezůstala neproměněná. Petr Čajánek zůstal chvíli v útočném pásmu nekrytý a trefil přesně a hlavně svižně puk do branky mezi Svobodovými betony. Následně to vypadalo, že Jeřábek zachránil Holíkovu akci před pohromou a z následující šance se trefil Kovář, ale v reálu bylo vše jinak. Dorážka Petra Holíka totiž doopravdy přešla brankovou čáru, a tak Kovářův gól nemohl být uznán. A pak to vypadalo s plzeňskými nadějemi ještě hůře. Po dvou a půl minutách ztečoval nahození Zámorského Čajánek do brusle Marušáka, který nešťastně poslal puk za vlastního gólmana. Indiáni zareagovali na kanonádu oddechovým časem a s vypětím všech sil i přes další šance ševců odešli do kabin s dvoubrankovým mankem.

I třetí třetinu otevřela velká šance beranů. Filip Čech při přečíslení tří na jednoho dlouho vyčkával a nakonec se rozhodl vystřelit, což připravený Svoboda dopředu očekával a spolehlivě zasáhl. V plzeňské přesilovce měl dobrou šanci Vlasák, ale proti Hořčičkovi neuspěl. A tak se opět radovaly domácí barvy. Při oku lahodící akci domácích Veselého přihrávku si Holík stáhl na bekhend a kotouč zametl pohotově do sítě. Zdramatizovat duel mohl ještě Petruška, ale jeho šance z 55. minuty zůstala neproměněna. A tak indiáni po osmi výhrách v řadě museli skousnout porážku od ševců. To však nic nemění na tom, že i nadále jasně kralují celé soutěži.

Juraj Jurík (Zlín): První třetina byla vyrovnaná a bohužel jsme před jejím koncem inkasovali. Po menší bouřce v kabině, kdy si hlavně starší hráči mezi sebou něco vyříkali, jsme do druhé třetiny vstoupili lépe a šli vítězství naproti. V poslední třetině jsme si výsledek pohlídali.

Milan Razým (Plzeň): Domácí měli špatně připravenou tiskovou konferenci, proto jim jen gratuluji k vítězství a víc k tomu nemám, co říct.