PLZ - ZLN 4:2

PLZ - ZLN 4:2 - Ševci poraženi, žádná odveta za play-off se nekoná

Plzeňští indiáni uhájili vlastní led před nájezdníky ze Zlína. Ševci strávili v Plzni celý víkend, protože se jim nevyplatilo jezdit na otočku domů, ale stejně si s sebou žádný bod neodvezou. I když na západě dlouho vedli, indiáni nic nevzdali a zápas otočili. V brance se po dlouhé pauze představil Mazanec a podepsal se kvalitním výkonem pod plzeňský úspěch.

HC Škoda Plzeň - PSG Berani Zlín

4:2
0:1, 1:0, 3:1

Branky a nahrávky: 34. Balej (Kovář, Kratěna), 43. Gulaš (Vlasák, Straka), 51. Gulaš (Vlasák, Marušák), 54. Straka (Gulaš) - 12. Balaštík (Leška, Köhler), 57. Okál (Melenovský, Matějíček). Rozhodčí: Pešina, Šindler - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 5658. Střely na branku: 39:34.

Mazanec - Marušák, St. Pierre, J. Jeřábek, Boháč, Mozík, Frolo - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Balej, Jan Kovář, Kratěna - Johnson, Kašpařík, Pletka - Hollweg, Havlíček, Dvořák.

PSG Berani Zlín

Sedláček - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Urbanec, Matějíček, Horák, Šenkeřík, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Šlahař, Holík, F. Čech - Okál, Melenovský, Kubiš.

Tomáš Vlasák 0 2 2 2 0

Zápas mohl začít rychlým gólem, když se hned při prvním střídání dostal do šance Vlasák, musel ale na brankovišti zakončovat bekhendem a vyjetého Sedláčka nepřekonal. Další gólová šance přišla v páté minutě a opět v ní byli domácí. Gulaš se štěstím před Sedláčkem zpracoval nahozený kotouč a už se jej chystal zasunout za zlínského gólmana, na poslední chvíli mu ale puk ukradl jeden z obránců. Na druhé straně se jen o chvíli později chystal k dorážce do prázdné branky Köhler, ale i zde zasáhl jeden z bránících hráčů. Hostující gólman se tak opět zapotil při prvním oslabení svého týmu, kdy se v šancích postupně objevili Balej, Marušák nebo Kovář, ale nikdo do černého nezamířil.

Co se nepovedlo domácím, to ve dvanácté minutě zvládli hosté. Po souhře Köhlera s Leškou se dostal puk zpoza branky až k Jaroslavu Balaštíkovi, který přesnou střelou nedal Mazancovi žádnou šanci zasáhnout - 0:1! Domácí ale i po inkasovaném gólu byli aktivní a zkoušeli často střílet, gólman Sedláček ale se střelami z větší vzdálenosti neměl nejmenší problémy. To Mazanec se na druhé straně jen ohlédl za dělovkou Čecha v poslední minutě, puk ale branku minul. Hosté si tak do kabin přinesli jednogólový náskok.

Druhá část opět začala náporem domácích, kteří šli do další početní výhody. Tu sice neodstartovali nejlépe, ale rychle se dostali do hry a Kovář měl na holi vyrovnávací branku, když počkal u levé tyče a mohl dorazit za Sedláčka vyražený kotouč, ale trefil jen tyčku zlínské branky! S koncem přesilové hry přišla i šance Zlína, který využil podivného odrazu puku a hnal se do útoku, Balaštík ale zakončoval nepřesně. Blíže už byl obránce Horák, který propasoval po úniku puk mezi betony plzeňského gólmana, ale puk jen projel podél brankové čáry a zamířil mimo.

Z ničeho nic pak přišla ve 34. minutě vyrovnávací branka Plzně. Jozef Balej správně clonil při střele před gólmanem, který puk jen vyrazil a právě plzeňský útočník s jedenáctkou na zádech jej pod ležícím Sedláčkem protlačil až za brankovou čáru - 1:1! Ve druhé třetině už si ani jeden z týmů další vyloženou šanci nevytvořil, přesto mohli jít domácí do vedení po Kratěnově střele pouhých pět vteřin před sirénou, Sedláček však jeho dělovku vyrazil.

Na začátku třetí části hráli domácí zkrácenou přesilovou hru, jenže tentokrát si žádnou šanci nevytvořili. Chvíli poté, ve 43. minutě, už ale stadion bouřil po gólu na 2:1. Milan Gulaš dostal od Vlasáka puk do rohu, vyrazil před branku, prosmýkl se kolem obránce a v pádu bekhendem poslal puk za zkoprněného Sedláčka - 2:1! Podobnou šanci měl o chvíli později Kratěna, který byl možná až překvapený z toho, kolik dostal prostoru, že trefil Sedláčkovu lapačku.

I tak to byli domácí, komu se podařilo vstřelit další branku. Milan Gulaš ujel po pravém křídle a od mantinelu vystřelil na branku, před kterou se nacházel Martin Straka v souboji s obráncem, přes které Sedláček na puk vůbec neviděl a ten skončil v síti - 3:1! A domácí byli při chuti. Milan Gulaš tentokrát z levé strany nahrával do středu, kde byl úplně nehlídaný Martin Straka, který přesnou střelou z první zvýšil už na 4:1! Zlín ale ještě nesložil zbraně a v 56. minutě se radoval z gólu. Zdeněk Okál se dostal k dorážce Melenovského střely a uklidil puk za Mazance, který už nestihl reagovat - 4:2! Hosté už se ale na další nápor nezmohli, naopak domácí si závěr utkání pohlídali a získali tři body.

Milan Razým (Plzeň): Jsme rádi, že jsme konečně po reprezentační přestávce na třetí pokus doma vyhráli za tři body. Je to o to cennější výhra v tom, že Zlín je bodově jednoznačně nejlepší tým na soupeřových hřištích. Do branky šel po odjezdu Raska Mazanec, protože se jevil trenérovi gólmanů lépe než Svoboda. Bylo to vyrovnané utkání, které jsme rozhodli důrazem ve třetí třetině na naší stranu. Hodně důležitý byl náš gól na 2:1. Předvedli jsme velmi dobrý kolektivní výkon a za odměnu mají kluci v pondělí volno.

Rostislav Vlach (Zlín): Toto utkání rozhodla druhá třetina, ve které jsme měli šance na zvýšení našeho vedení 1:0, ale bohužel jsme je neproměnili a naopak jsme inkasovali vyrovnávací gól. Ve třetí třetině už nám docházely síly a Plzeň toho využila. Konec naší venkovní série nebereme tragicky, protože jsme za ní rádi. Doma se nám nevedlo a ty získané body zvenku byly pro nás velmi důležité. Zápasy jdou teď rychle za sebou a my se musíme připravit na pondělní předehrávku se Slavií.