SDO OF2 ohlasy

Kristl po postupu: Je to teprve první krok!

Richard Kristl platil v základní části za nejproduktivnějšího plzeňského hráče v kádru starších dorostenců a svou pověst potvrdil i v osmifinálové sérii proti Slavii. V odvetném duelu na plzeňském ledě vstřelil dvě branky, na jednu nahrál a mohl se společně se svým týmem radovat z postupu.

Jaké jsou tvoje pocity krátce po postupu?
Úžasný, samozřejmě! Ale musíme pamatovat na to, že je to teprve první krok. My chceme minimálně postoupit přes čtvrtfinále a pak se uvidí.

Sérii jste vyhráli 2:0 při skóre 9:1. Byl to opravdu tak snadný postup přes slabšího protivníka?
Slavia rozhodně slabým soupeřem nebyla! V prvním zápase nám zatápěla a my vyhráli se štěstím. V domácí odvetě jsme je porazili díky první třetině, která nám opravdu vyšla.

V čem se oba zápasy, kromě výsledku, od sebe lišily?
Řekl bych, že jsme v Praze dokonce hráli lépe než teď doma. Byli jsme disciplinovanější a vypracovali si i více šancí. Jen jsme je neproměnili. Domácí výhra 7:1 snad ani neodpovídá průběhu. Tak jasné to na ledě nebylo.

Ty ses ve druhém duelu prosadil hned dvakrát. Jak situace z pozice střelce proběhly?
Při první brance jsem neměl těžkou práci, protože mě Míra Indrák našel před odkrytou klecí a jen jsem puk dorazil za čáru. Na druhou trefu mi přihrál David Michel a já vystřelil z voleje. A spadlo to tam.

Ve starším dorostu jsi loni zažil překvapivé vyřazení, když druhé Plzni vystavila v prvním kole play-off stopku patnáctá Olomouc. Honilo se ti to před sérií hlavou?
Vůbec jsem na to nemyslel. To je za námi! Tento systém, kdy se hraje na výhry, nikoliv na skóre, je rozhodně lepší a spravedlivější. Což se projevilo.

Své postupové utkání jste odehráli brzy, proto ještě nevíte, na koho ve čtvrtfinále narazíte. Je však nějaký tým, kterému by ses ty osobně raději vyhnul?
Nechtěl bych narazit na Karlovy Vary a Písek. Tito soupeři jsou pro nás těžcí.