SDO OF2: PLZ - SLA 7:1

Starší dorostenci přejeli Slavii a těší se na čtvrtfinále

Starší dorostenci HC Plzeň 1929 - HC Slavia Praha 7:1 (3:0, 2:1, 2:0). Plzeňský starší dorost sebevědomě postoupil do čtvrtfinále své soutěže. Na výhru z pražského ledu 2:0 navázal sedmibrankovým přídělem pro sešívané a raduje se z výhry! Indiánům se v pravý čas potkala střelecká forma s pohodou Jindřicha Pacla a opticky se na postup ani příliš nenadřeli.

HC Plzeň 1929 - HC Slavia Praha

7:1
3:0, 2:1, 2:0

Branky a nahrávky: 4. Uhlík (Přikryl), 6. Kristl (Indrák, Michel), 20. Kristl (Michel, Andrlík), 22. Vlček (Uhlík, Přikryl), 34. Holý (Přikryl, Kristl), 41. Vlček, 57. Beneš (Indrák) – 36. Patzelt (Adam). Rozhodčí: Gech - Havelec, Fiala. Vyloučení: 9:4. Využití: 2:1. V oslabení: 2:0. Diváci: --. Střely na branku: -:-. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 7:1.

HC Plzeň 1929

Pacl - Polívka, Andrlík, Hůlka, Lobo, Walter, Beneš, Švarc, Vlček, Prokop, Kristl, Holý, Opava, Michel, Uhlík, Krliš, Indrák, Čadek, Sladký, Přikryl.

HC Slavia Praha

Sochůrek (21. Frodl) - Červený, Weinhold, Kottek, Saňa, Josefus, Adam, Vyskočil, Patzelt, Kellerstein, Drahorád, Žemlička, Tejral, Bureš, Zajíc, Fortelka, Suda, Andres, Furch, Mašín.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Jindřich Pacl 60 38 1 37 97,37 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Tomáš Andrlík 0 1 1 1 2
Martin Beneš 1 0 1 1 2
Martin Čadek 0 0 0 0 2
Jan Holý 1 0 1 1 0
Jan Hůlka 0 0 0 2 2
Miroslav Indrák 0 2 2 2 0
Richard Kristl 2 1 3 1 2
Václav Krliš 0 0 0 0 0
Jan Lobo 0 0 0 1 0
David Michel 0 2 2 1 0
Patrik Opava 0 0 0 0 2
Ondřej Polívka 0 0 0 2 2
Roman Přikryl 0 3 3 2 2
Jaroslav Sladký 0 0 0 0 0
Milan Švarc 0 0 0 0 0
Jiří Uhlík 1 1 2 3 0
Lukáš Vlček 2 0 2 3 0
Jan Walter 0 0 0 2 0

komentář

Domácí vstoupili do utkání skvěle a Pražany tlačili do hluboké defenzivy. Ta není dlouhodobě udržitelná a indiáni brzy šli do vedení. Po vyhraném buly se puk dostal k Jiřímu Uhlíkovi, který v pádu vyslal střelu na Sochůrkovu branku. Ta se jejímu strážci ztratila ve změti těl před ním a zaplavala mu do horního růžku. Uhlík tak přidal druhou trefu v sérii. Na sklonku páté minuty mohlo být vyrovnáno. Indiáni pochybili v rozehrávce a Slavia měla skvělou šanci vyrovnat z přečíslení dvou na jednoho. Patzelt nahrával Tomáši Andresovi, proti němuž se fantasticky stačil přemístit Pacl a podržel domácí v hubeném náskoku. Ten Západočeši brzy zdvojnásobili, když promarněnou šanci soupeře potrestali vlastní využitou. Z hranice brankoviště Indrák krásně našel střelce Richarda Kristla, který spolehlivě poslal puk do zívající klece. Slávisté se utrhli také do šance díky nepozornosti Západočechů ve středním pásmu. Petr Tejral dostal příliš mnoho prostoru po levém křídla a měl spoustu času vypálit. Na jeho pokus si však počíhal Pacl a vyrazil do ochranné sítě. Pražané mohli vstřelit kontaktní branku při přesilovce, jenže Andrlíkův přestupek nepotrestali. A tak jim indiáni ukázali, jak se s přesilovkou nakládá, když Kristl zblízka procedil puk pod betonem Sochůrka do sítě.

Do druhé třetiny nastoupil v brance hostů Dominik Frodl, který vystřídal Lukáše Sochůrka. A indiáni novou tvář v kleci soupeře uvítali stylově. Uhlíkovu střílenou nahrávku před branku využil k lehké teči Lukáš Vlček, a nedovolil tak Frodlovi udržet čistý štít po ani ne dvě minuty. Ve 26. minutě si hosté vybrali svou porci smůly, když pěkná střela Furcha skončila jen na Paclově tyčce. Pražané následně pohrdli i druhou přesilovkou, kdežto indiáni znovu faul soupeře potrestali. Jan Holý trefou od modré čáry podruhé rozvlnil síť v slávistické brance v sérii. Hosté však konečně prolomili kouzlo spolehlivě chytajícího Pacla v brance indiánů. Potřebovali k tomu bez čtyř minut pět třetin. Hůlkovo podražení potrestal nejproduktivnější hráč týmu Martin Patzelt. Krátce před druhou sirénou se mohli hráči Slavie dostat do zápasu ve vyložené šanci, jenže Dominik Mašín, byť stál úplně na hranici brankoviště oproti zívající kleci, nedokázal puk na vzdálenost jednoho kroku poslat za čáru.

Sedm vteřin ze třetí třetiny nebylo pro gólmana hostů dostatečných, aby se soustředil na hru. V nedbalkách jej nachytal nahozením ve vlastním oslabení Vlček. Indiáni následně nabídli svými často zbytečnými přestupky proti pravidlům několik přesilových her, ale Pražané se při početních výhodách velice trápili. To jen podtrhl a sérii uzavřel druhou brankou domácích v oslabení v tomto střetnutí Martin Beneš.

Ohlasy trenérů

Radek Kampf (Plzeň): Dnes jsme oproti předchozímu střetnutí na Slavii vypracované příležitosti proměnili v branky. Soupeře jsme pustili do minima šancí. Zápas jsme zvládli i z taktického hlediska - naši kluci dobruslovali soupeře a útočníci pomáhali obráncům. V tomto zápase jsme však nehráli tak disciplinovaně jako v Praze, jenže soupeř to nevyužil.