SDO OF1: SLA - PLZ 0:2

Starší dorost vyhrál na Slavii a je krůček od čtvrtfinále

Starší dorostenci HC Slavia Praha - HC Plzeň 1929 0:2 (0:1, 0:0, 0:1). Plzeňští starší dorostenci zvládli veledůležitý krok na ledě Pražanů a chybí jim už "jen" jedna výhra, ke které má možnost dokráčet v pátek od 13:00 na vlastním ledě. Za modrobílé se trefili Uhlík a Holý, výkon celého týmu podtrhl vychytanou nulou gólman Pacl.

HC Slavia Praha - HC Plzeň 1929

0:2
0:1, 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 15. Uhlík (Přikryl), 49. Holý. Rozhodčí: Luczków - Andrejsek, Chochola.

HC Slavia Praha

Frodl - Červený, Weinhold, Kottek, Saňa, Josefus, Adam, Vyskočil, Patzelt, Kellerstein, Drahorád, Žemlička, Tejral, Bureš, Zajíc, Fortelka, Suda, Andres, Furch, Mašín

Pacl - Polívka, Andrlík, Hůlka, Walter, Beneš, Švarc, Vlček, Prokop, Kristl, Holý, Opava, Michel, Uhlík, Krliš, Indrák, Čadek, Jakubec, Starý, Sladký, Přikryl

Lukáš Vlček 0 0 0 0 0

Úvod utkání byl moměrně vyrovnaný a obě mužstva měla problémy dostat se do zajímavého zakončení. Jako první se ze standartu vymanil Švarc, který mohl uniknout obraně, ale neměl potřebnou rychlost, a tak prověřil Frodla jen z dálky. To na druhé straně se málem měnilo skóre. Od Drahoráda se kotouč dostal k Mašínovi, jehož tvrdou ránu k tyčce vytěsnil zázračně Pacl.

O pět minut později našel Přikryl mezi kruhy zcela volného Jiřího Uhlíka, který z voleje propálil sešívaného gólmana. Ihned nato byl blízko vyrovnání Fortelka, vyražený puk ovšem nedokázal zasunout do odkryté části hostující klece. Do konce první části si hosté vypracovali ještě jednu možnost. Krliš si položil Frodla a nahrál ještě volnému Benešovi, kterého však zázračně vychytal sedící slávistický brankář.

Druhá dvacetiminutovka nepřinesla žádnou hokejovou podívanou. Oba týmy se přetahovaly o každý kotouč. Šancí tedy bylo k vidění velice pomálu. Jedinou zajímavou možností byla pouze nebezpečná střela Švarce, která skončila na domácí brance. Ve 45. minutě se k dorážce dostal Michel, vychytal ho ovšem zázračným zákrokem Frodla.

Ani ne o minutu později vyslal Josefus do úniku Sudu, ten si ale počkal a předložil Josefusovi na hůl vyrovnání. Slávistický útočník měl ale problémy se zpracováním a přišel o velkou příležitost. Poté přišla po sérii několika pěkných zásahů slabší chvilka Frodla, za svá záda totiž propustil nahození ze středního pásma Jana Holého. Slavii už nepomohla ani hra bez gólmana a neodvátila porážku v prvním osmifinále.

Radek Kampf (Plzeň): Začali jsme dobře a byli jsme aktivní, jak jsme před utkáním plánovali. Vypracovali jsme si spoustu šancí, a přestože výsledek 2:0 vypadá vyrovnaně, utkání jsme kontrolovali. Jen jsme neproměnili vyložené příležitosti.