Ohlasy 4. SF

Zápas rozhodla naše nepovedená přesilovka pět na tři, myslí si Jan Kovář

Plzeň – Včerejší semifinálové utkání Škodováci zvládli a poprvé v letošních vyřazovacích bojích se dostali v sérii do vedení. Dnes mohli své vítězství potvrdit a vybojovat si tak dokonce dva mečboly. Ovšem Slavia rozhodně nechtěla toto připustit. Po lítém a tvrdém boji nakonec ubojovala vítězství a série se vrací do pražské O2 Arény, kde bude na Velikonoční pondělí pátým utkáním za stavu 2:2 na zápasy. Jako lovná zvěř si v tomto zápase musel připadat Jan Kovář. Dvakrát si na něj počíhal Jaroslav Koma. „To je play-off, a v něm občas jsou takové zákroky,“ vyjádřil se k situacím plzeňský útočník.

Dnes byl Jan Kovář, jako v téměř každém zápase, hlavní postavou duelu. Byl u všeho podstatného. Nejprve nahrával na vyrovnávací gól Kratěny v přesilové hře, poté sám dostal Plzeň do vedení a hlavně se stal dvakrát terčem Jaroslava Komy. O těchto dvou střetech se bude ještě dlouho mluvit a diskutovaz. „Posouzené to bylo tak, že na vyšší tresty to nebylo, tak to asi fauly nebyly. Po prvním střetu mě bolelo koleno, to mě potom přestalo bolet, protože mě po druhém zákroku začala bolet hlava. Pan Minář říkal po zápase, že mě trefil do hrudníku,“ vrátil se k nejvypjatějším okamžikům Jan Kovář.

„Hledal jsem kotouč, dostal jsem ránu. To je ale prostě play-off, tam jsou takové zákroky,“ pokrčil rameny plzeňský útočník. Po druhém faulu na jeho osobu a zdržování slavistické střídačky při střídání Plzeň dostala možnost dvouminutové přesilovky pět na tři. Ta se Západočechům ale vůbec nepovedla. „Tahle nevyužitá přesilovka byla zlomovým bodem utkání. Odehráli jsme ji fakt špatně. Slavie dala z dvojnásobné přesilovky gól, my ne,“ pokrčil rameny Kovář. On sám do této početní výhody naskočil až v jejím průběhu, neboť se musel vzpamatovat z tvrdého střetu s Komou. „Moc jsem nevnímal, pak jsem naskočil na tu špatnou přesilovku pět na tři. Musel jsem to pustit z hlavy a hrát dál,“ odmítl se v tom šťourat Kovář. Dle svých slov si vyžádal o přestávce od lékaře léky proti bolesti. O odstoupení ze zápasu ale vůbec neuvažoval. „Byl jsem jen trochu otřesený,“ prohlásil.

Plzni v tu chvíli možná chyběl na ledě Hollweg, který by svého parťáka jistě pomstil. „V tu chvíli by ale stejně nic nezmohl. Já s ním v útoku nehraji a ze střídačky by naskočit nemohl. I když možná by se soupeř víc bál. Ryan ale naskočí v pondělí a trochu naši hru přitvrdí,“ vzpomněl Kovář obávaného plzeňského bijce. Při tvrdých srážkách Kováře s Komou trnul především plzeňský trenér, který už tak sestavu lepí, jak se dá. Po čtvrtečním utkání chyběli Plzni Johnson s Dvořákem. „Přesto se snažíme hrát na čtyři útoky. Mladí hrají taky výborně. Plní tu roli, co mají. My to máme tak, že jsme pořád ve stejném počtu, vždycky dva odpadnou, dva se vrátí...,“ povzdechl si Kovář nad zdravotním stavem mužstva.

Dnešní utkání bylo první v sérii, kdy šel do vedení jeden tým, poté druhý a nakonec opět zvítězilo mužstvo, které dalo branku jako první. Jan Kovář neměl ale z dnešního utkání dobrý pocit. Vadilo mu hlavně velké množství nevyužitých přesilových her. „Na těch musíme zase zapracovat. Takhle je nemůžeme hrát,“ vztekal se. „Musíme hrát hlavně pořád aktivně. Dnes se od poloviny zápasu už skoro vůbec nehrálo. Bylo to takové rozdrobené, pořád se pískalo, střídaly se přesilovky a oslabení,“ žehral na kouskování hry, které na konci více vyhovovalo hostujícímu týmu. „Těžko říct, jak se to bude vyvíjet dál, budeme chtít hrát aktivně, dohrávat je, to chceme pořád. Je ale rozdíl hrát tvrdě a zákeřně. My rozhodně ale budeme chtít hrát tvrdě,“ naznačil Kovář, s čím pojede Plzeň v pondělí do Prahy.