SF4: PLZ - SLA 2:3

SF4: PLZ - SLA 2:3 - Škodovka Slavii těsně podlehla

Plzeň - Indiáni sice v první třetině inkasovali jako první, bleskurychle ale při přesilové hře dokázali odpovědět a stav utkání v úvodu druhé třetiny i otočili. Sami pak ale doplatili na vlastní nedisciplinovanost, když nejprve inkasovali při dvojnásobném oslabení a vlastní vinou se o stejnou výhodu připravili. Rozhodující branku pak vstřelil ve třetí části David Skokan.

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha

2:3
1:1, 1:1, 0:1

Branky a nahrávky: 18. Kratěna (Kovář), 21. Kovář (Kratěna) - 16. Tomica (Růžička), 30. Kadlec (Koma, Alinč), 51. Skokan (Hertl, Růžička). Rozhodčí: Minář, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:2. Diváci: 8 236. Střely na branku: 25:35. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

HC Škoda Plzeň

Mazanec - Slovák, Hanzlík, Poživil, Jeřábek, Mozík, St. Pierre - Kratěna, Kovář, Straka - Lev, Vampola, Pletka - Schleiss, Kašpařík, Vlasák - Petruška, Sýkora, Sedláček.

HC Slavia Praha

Furch - Kadlec, Kučný, Koma, Holub, Kolařík, Kempný, od 21. navíc Kuboš - Micka, Jelínek, Poletín - Skokan, Růžička, Tomica - Hertl, Alinč, Krenželok - Vrdlovec, Žejdl, Sklenář.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Marek Mazanec 59 35 3 32 91,43 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Jiří Hanzlík 0 0 0 1 4
Jakub Jeřábek 0 0 0 -1 2
Pavel Kašpařík 0 0 0 -1 2
Jan Kovář 1 1 2 1 2
Ondřej Kratěna 1 1 2 1 0
Jakub Lev 0 0 0 0 0
Vojtěch Mozík 0 0 0 0 0
Patrik Petruška 0 0 0 0 0
Václav Pletka 0 0 0 0 2
Lukáš Poživil 0 0 0 -1 0
Pavel Sedláček 0 0 0 0 0
Jan Schleiss 0 0 0 -1 0
Tomáš Slovák 0 0 0 1 0
Nicolas St. Pierre 0 0 0 0 0
Martin Straka 0 0 0 1 0
Tomáš Sýkora 0 0 0 0 0
Petr Vampola 0 0 0 0 2
Tomáš Vlasák 0 0 0 -1 2

komentář

Do čtvrtého zápasu vstoupily oba týmy překvapivě aktivně a útočně, na pořádnou šanci se ale i tak čekalo do páté minuty. To Vrdlovec dostal puk do úniku a v přečíslení našel najíždějícího Sklenáře, jenže ten sám před Mazancem mířil jen do středu branky, kde byl připraven plzeňský gólman. Domácí mohli poprvé zahrozit v přesilové hře, jenže jedinou útočnou akci Plzně Kratěna z prostoru mezi kruhy nezakončil přesně. Hezkou akci při hře ve čtyřech předvedl Petr Vampola, svoje sólo přes celé hřiště zakončil ale přihrávkou, na kterou nikdo ze spoluhráčů nedosáhl. Do vedení tak šli hosté - Marek Tomica se řídil jednoduchým pravidlem, že když nevíte co s pukem, je nejlepší vystřelit. Puk totiž na branku nahodil z ostrého úhlu a překvapil Mazance, který si kotouč srazil za vlastní záda - 0:1! Dlouho se ale sešívaní z vedení neradovali – domácí dostali možnost hrát v početní výhodě a tentokrát ji rychle využili – Jan Kovář procpal přihrávku brankovištěm na Ondřeje Kratěnu, který pohotově zamířil přesně k tyči a srovnal - 1:1

Na úvod druhé třetiny by nejraději zapomněl Dominik Furch. Ten totiž už po 21 vteřinách neudržel lehké nahození Jana Kováře z ostrého úhlu, a podobně jako Mazanec si puk srazil do vlastní branky - 2:1! Domácí sice nejdříve branka nabudila, ale hosté se rychle oklepali a hrál se divoký hokej s šancemi na obou stranách. Domácí se pak ale dostali sami pod tlak, když byl Hanzlík vyloučen na čtyři minuty a za chvíli jej následoval Kovář. Hosté si vzali time-out a nabídnutou šanci nakonec využili a srovnali. Petr Kadlec sice nemířil úplně přesně, puk se ale odrazil ve změti těl a zaplul přesně nad Mazancovo rameno - 2:2! Bouřlivé emoce vyvolal další tvrdý zákrok Komy na Kováře, který chvíli zůstal ležet na ledě, ale naštěstí odjel po svých. Modrobílí ale nesehráli početní výhodu dobře, a nevedlo se jim ani v dvojnásobné početní výhodě v samotném závěru druhé třetiny, která tak skončila shodně 1:1.

Třetí část začala Plzeň ve dvojnásobné přesilové hře, ta se ale po faulu Kašpaříka změnila ve hru čtyř proti třem. Teprve pak ale přišla největší šance Škody – Kovář rychlou nahrávkou našel Straku, který ve vyložené šanci trefil tyčku Furchovy branky! Indiáni poté mohli znovu hrát přesilovou hru, tou se ale doslova protrápili. To, co se nepovedlo domácím, zvládli hosté ve vlastní přesilové hře hodné rychle - Skokan si před brankou počkal na odražený puk a ten bekhendem zametl za Mazancova záda - 2:3!. Vedení mohli vzápětí navýšit, jenže nevídané přečíslení čtyř na jednoho řešili hodně špatně. A tak přišla šance pro Plzeň – Kovářovu střelu zblokoval jeden z beků, domácím se ale naskytla šance hrát v početní výhodě. O tu ale přišla kvůli faulu Vampoly a čas se rychle krátil. V závěru se domácí tým ani nedostal do tlaku a musel se smířit s tím, že série se opět vyrovnává.

Ohlasy trenérů

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): "Musíme sportovně uznat, že Slavia byla dnes lepším týmem. Byla agresivnější, vyhrávala většinu osobních soubojů, dala nám dva góly z přesilovky. My jsme se z přesilovky trefili jednou, ale jinak jsme se vůbec nedokázali prosadit. Nedala se nám upřít snaha a bojovnost, bohužel jsme na ně ale dnes neměli."

Ondřej Weissmann (HC Slavia Slavia): "Bylo to hodně zajímavé utkání, které se určitě líbilo. Samozřejmě nám asi víc, protože pro nás dopadlo dobře, ale myslím, že jsme byli aktivnější, více se dostávali do šancí a více se tlačili do branky. Dokázali jsme své šance i využít, konečně jsme dali góly v přesilovce a jsem rád, že jsme dnes to utkání zvládli."