SF1: SLA-PLZ 3:0

SF1: SLA-PLZ 3:0 - Indiáni opět načali sérii porážkou bez vstřelené branky

Plzeň - První semifinálový duel Západočeši nezvládli. Přestože si v zápase vypracovali více brankových příležitostí a na ledě působili aktivněji, opět je zradila koncovka.

HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň

3:0
0:0, 1:0, 2:0

Branky a nahrávky: 36. Hertl (Kučný, Kadlec), 48. Jelínek, 57. Žejdl (Alinč, Krenželok).. Rozhodčí: Hradil, Jeřábek - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:4. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 10 325. Střely na branku: 25:27.

HC Slavia Praha

Furch – Kadlec, Kučný, Kuboš, Holub, Kolařík, Kempný, Koma – Micka, P. Jelínek, Tomica – Hertl, V. Růžička, Sklenář – Žejdl, Alinč, Krenželok – Stránský, Skokan, Poletín – Vrdlovec.

Mazanec – Slovák, Jeřábek, Mozík, St. Pierre, Boháč, Havíř, D. Růžička, Poživil – Johnson, Straka, Kovář – Lev, Vampola, Pletka – Petruška, Kašpařík, Vlasák – Sedláček, Sýkora, Dvořák.

Tomáš Vlasák 0 0 0 -3 0

Úvodní čtvrtfinálový duel začal svižně a první obrovskou šanci si Plzeňští vytvořili už po třech minutách, kdy Jeřábek křižným pasem oslovil úplně volného Sýkoru, toho ale ve stoprocentní šanci skvěle vychytal brankář Furch. Chvíli poté byl v dobré příležitosti domácí Hertl, v zakončení si ale počínal až příliš bohorovně a Mazanec ho vychytal.

Hra se poté uklidnila a oba celky se spíše soustředily na defenzívu. Tu překonal až pět minut před koncem třetiny Tomáš Vlasák, jenž se elegantně prokličkoval až před Furcha, slávistického brankáře ale tváří v tvář nepřekonal.

Ve druhém dějství byli Indiáni aktivnějším týmem, chybělo jim ale štěstí v zakončení. Nejprve se před brankou zjevil Sýkora, zblízka však těsně minul. Nezadařilo se ani Johnsonovi, který před slávistickou klecí tečoval Kovářovu střílenou přihrávku lehce mimo.

A tak přišel trest. Obránce Kučný zavezl kotouč do útočného pásma a pak vystřelil na Mazance. Ten puk neudržel a dojíždějící Tomáš Hertl byl na brankovišti nejdůraznější a poslal Slavii do vedení. Poslední slovo v třetině měli opět hosté, ale ani Lev se dorážkou z bezprostřední blízkosti neprosadil.

I třetí dvacetiminutovku začala Plzeň tlakem, ale všechny příležitosti pozorný Furch kryl. A pak opět sešívaní udeřili. Petr Jelínek ujel ve vlastním oslabení a z levého kruhu zaskočil Mazance přesnou střelou k tyči.

O snížení se poté snažil opět Lev, který využil ojedinělého zaváhání Furcha, avšak domácí gólman se rychle zorientoval a dokázal ránu plzeňského forvarda ramenem vytěsnit. To na druhé straně opět udeřilo. Alinč našel na mezikruží Lukáše Žejdla, který i s pomocí mírné teče Jeřábkovy brusle zamířil přímo mezi Mazancovy betony.

Západočeši pak už působili odevzdaně a ještě dovolili Hertlovi nebezpečnou střelu s prostoru mezi kruhy, ten však minul. Mrzet ho to ale nemuselo, neboť červenobílí si už závěr pohlídali a připsali si vítězství v úvodním utkání série.

Vladimír Růžička (HC Slavia Praha): "Dvě třetiny, do našeho prvního gólu, hrála Plzeň velice dobře a my jsme byli nervóznější. Hosté měli plno šancí, my jsme to ale poměrně dobře odbránili a chytil to brankář. Rozhodující gól byl na 2:0. Ve třetí třetině už to z hráčů trošku spadlo. Věřím, že ve druhém utkání budeme hrát mnohem lépe."

Milan Razým (HC Škoda Plzeň): "Slavia potvrdila, proč je nejlépe bránícím týmem v lize. Nepodařilo se nám vstřelit žádnou branku a bez toho nemůžeme vyhrát. Přesto si dovolím říct, že za stavu 0:0 jsme tam pět šest gólových šancí měli, ale bohužel jsme je neproměnili. Pak jsme v jednom střídání násobili chyby a Slavia šanci využila. Při naší přesilovce jsme inkasovali podruhé, po naší laxnosti, a třetí gól už vyšel z toho, že jsme se snažili hru otevřít a zkorigovat nepříznivý stav. Slavia zaslouženě získala první utkání. Venca Pletka odjel se zraněným kolenem do nemocnice v Plzni na vyšetření, jestli nastoupí v pondělí, uvidíme."