Preview 6. zápas finále

Jedno vítězství zhmotní sen!

Plzeň – Západočechy čeká v pořadí již šesté finálové utkání. Indiáni dokázali ve Zlíně vybojovat mečbol a na svém ledě mohou slavit historický … !


HC ŠKODA PLZEŇ
vs.
PSG ZLÍN

ČEZ Aréna, Plzeň
19. dubna 2013
6. zápas čtvrtfinále play-off Tipsport extraligy

Předloňská sezóna vyšla proti Zlínu indiánům na jedničku! Nejprve doma po více jak dvou letech a pěti zápasech na modrobílé nestačil. Přestože v zápase dvakrát vedl, nakonec odcházel z ledu jako poražený 3:4. I odveta vyšla lépe svěřencům kouče Jelínka, doma zvítězili 4:1, třemi body se zaskvěl Radek Duda. A do třetice. Modrobílí vyloupili Stadion Luďka Čajky po výhře v prodloužení, rozhodl Modrý. Poslední zápas posledního kola základní části pak skončil fotbalově - výhrou domácích 1:0. Modrobílí na takto vydařenou sérii navázali i v osmém kole aktuálního ročníku, když doma v souboji o první místo udolali PSG v nájezdech. V odvetě brali tři body za výhru 3:1 a před svými fanoušky opět uspěli na penalty. Osmý zářez přidali svěřenci kouče Jelínka v sedmačtyřicátém kole, kdy šachovou partii ovládli 2:1. Štěstí se pak Západočechům naklonilo i v prvním čtvrtfinálovém souboji, kdy Radek Duda rozhodl gólem v poslední minutě, naopak jubilejní desáté vítězství v řadě oslavili modrobílí nejvyšší výhrou - 5:1. Jenže ta této kulaté cifře se série zastavila, domácí duely ovládli ševci se štěstím 1:0 a 5:4 po prodloužení. Jenže Západočechy tvrdé K.O. nepoložilo a v nervydrásajícím duelu dokázali doma v nájezdech urvat mečbol. Ale Zlín si domácí tvrz pohlídal a sedmý zápas i celo sérii nakonec musel Johnson rozhodnout až v 58. minutě. Na úvod sezóny dokázali Západočeši zlínské prokletí zlomit a uspěli na ledě PSG 4:1, v odvetě se pak radovali 4:2. Pak ale přišly dvě výhry Zlína, doma 4:1 a po velkém obratu i v Plzni 5:4. Sérii nezdarů v prvním finále indiáni zlomili, když uspěli 3:0. I v odvetě byli lepší, nakonec ale padli v nájezdech. Naopak třetí duel se Západočechům vůbec nevydařil a dopadli doma stejně jako v prvním duelu Zlín. V odvetě však zabrali a dokráčeli před svými fanoušky k pohodlnému vítězství 5:2. V důležitém pátém utkání pak modrobílí jako jediný tým v historii dokázali ve finále vyhrát na ledě soupeře. Domů si tak vezou finálový mečbol! Jak si povedou oba soupeři nyní?

Sedmý zápas

Rozhodující zápas finále zažila extraliga naposledy přesně před pěti lety, kdy na jaře roku 2008 doma Slavia vymazala Karlovy Vary. O rok později Energie doma uspěla celkově 4:2 na zápasy, následně Pardubice celkově 4:0 ve Vítkovicích. Pak slavili před svým fanoušky celkově 4:1 Třinečtí opět nad Steelem a před rokem venku Pardubice 4:2 v Brně.

Tukka Rask

Gólman Bostonu Tuukka Rask ani v probíhající sezóně NHL nezapomíná na své české působiště. Sleduje play-off české extraligy a fandí Plzni! Šestadvacetiletý gólman a spoluhráč Jaromíra Jágra v Bostnu patří aktuálně mezi nejlepší gólmany NHL, po doby výluky odchytal na západě Čech sedmnáct utkání a i zde patřil k nejlepším, narozdíl od svých kolegů ze zámoří, kteří v české extralize více-méně propadli.

Zdravím všechny spoluhráče a fanoušky.

Chci Vám popřát hodně štěstí v 6. zápase! Budu ho sledovat doma v Bostonu v indiánském dresu!!!!

Doufám, že v létě navštívím Plzeň a potkám Vás všechny jako vítěze.

Tuukka Rask


Let’s go Plzeň!

Dárek od sponzorů

Před začátkem šestého zápasu, který se odehraje v pátek 19. dubna 2013 od 17.30 hod., bude připraveno 4000 piv a stejný počet pernareckých klobás, toto občerstvení se bude vydávat v prostoru před zimním stadionem proti vstupence.

Z fotbalu na hokej

Indiáni začnou své šesté finálové utkání v pátek 19.4.2013 v 17:30 hod., výkop fotbalového zápasu byl odložen o půlhodiny, s celkem z Příbrami se tak červenomodří utkají ve 20:45. Bez ohledu na výsledek šestého utkání finále play off si pro všechny příznivce obou oblíbených sportů připravila Viktoria speciální slevu na vstupné. Po předložení lístku ze šestého finálového zápasu si všichni fanoušci budou mít možnost zakoupit vstupenku na utkání s 1. FK Příbram za 50 Kč. Pokladny ve Štruncových sadech budou otevřeny až do 60. minuty duelu, abychom umožnili vstup i těm fanouškům, kteří by nestíhali dorazit na úvodní výkop.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

PSG Zlín:
Počet vstřelených branek: 42
Počet inkasovaných branek: 43
Nejproduktivnější hráč: Petr Čajánek (2+8), Petr Leška (6+4) oba 10
Nejlepší střelec: Petr Leška - 6 branek
Nejlepší nahrávač: Petr Čajánek – 8 asistencí
Nejtrestanější hráč: Dalibor Řezníček - 30 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Petr Čajánek +5
Nejhorší hráč v bodování +/-: Jiří Ondráček -6
Gólmani:

Jakub Sedláček – 971 minut / pr. 2,53 , 92.87%
Tomáš Štůrala  –  82 minut / pr. 1,46 , 94,74%
HC Škoda Plzeň:
Počet vstřelených branek: 43
Počet inkasovaných branek: 38
Nejproduktivnější hráč: Jan Kovář 23 (10+13)
Nejlepší střelec: Jan Kovář - 10 branek
Nejlepší nahrávač: Jan Kovář - 13 asistencí
Nejtrestanější hráč: Ryan Hollweg – 39 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Jan Kovář +12
Nejhorší hráč v bodování +/-: Vlasák, Vampola -6
Gólmani:
Marek Mazanec – 1087 minut / pr. 2,04 , 93,36%
Adam Svoboda  -   20 minut / pr. 0,00 ,   100%

Výsledky série:

PSG Zlín 0
HC Škoda Plzeň 3
(0:1, 0:1, 0:1)


Branky a nahrávky: 14. Balej (Straka, Vampola), 38. Kovář (Straka, Jeřábek), 42. Pletka (Kovář, Kratěna).
PSG Zlín: Sedláček (Štůrala) – Hamrlík, Horák, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Tesařík, Kotvan, Urbanec – Ondráček, Leška, Veselý – Okál, Čajánek, Čech – Balaštík, Kostourek, Köhler – Šlahař, P. Sedláček, Fořt.
HC Škoda Plzeň: Mazanec (Svoboda) - Hanzlík, Slovák, Jeřábek, Poživil, St. Pierre, Mozík, Boháč - Straka, Kovář, Hollweg - Pletka, Kratěna, Sýkora - Kašpařík, Balej, Vlasák - Vampola, Lev, Dvořák - Petruška.

PSG Zlín 3
HC Škoda Plzeň 2sn
(1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)


Branky a nahrávky: 14. Okál (Leška, Zámorský), 38. Balaštík (Leška), rozh. sam. náj. Leška – 4. Straka (Kovář, Slovák), 23. Dvořák (Hanzlík).
PSG Zlín: J. Sedláček (Štůrala) – Hamrlík, Linhart, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Řezníček, Matějíček, Kotvan – Balaštík, Leška, Köhler – Holík, Čajánek, Veselý – Ondráček, Melenovský, Čech – Okál, Kostourek, Fořt – P. Sedláček.
HC Škoda Plzeň: Mazanec (Svoboda) – Hanzlík, Slovák, Jeřábek, St. Pierre, Poživil, Mozík, Boháč – Kovář, Straka, Hollweg – Pletka, Kratěna, Sýkora – Balej, Kašpařík, Vlasák – Vampola, Dvořák, Lev – Petruška.

HC Škoda Plzeň 0
PSG Zlín 3
(0:2, 0:1, 0:0)


Branky a nahrávky: 14. Hamrlík (Balaštík), 16. Kostourek (Köhler, Linhart), 31. Čech (Holík).
HC Škoda Plzeň: Mazanec (41. Svoboda) – Frolo, Jeřábek, St. Pierre, Hanzlík, Poživil, Slovák, Mozík – Hollweg, Kovář, Straka – Kratěna, Sýkora, Pletka – Balej, Kašpařík, Vlasák – Dvořák, Johnson, Lev – Petruška, Vampola.
PSG Zlín: Sedláček – Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Matějíček, Urbanec, Horák – Balaštík, Leška, Köhler – Holík, Čajánek, Veselý – Okál, Kostourek, F. Čech – Fořt, Ondráček, Šlahař.

HC Škoda Plzeň 5
PSG Zlín 2
(2:1, 3:1, 0:0)


Branky a nahrávky: 15. Balej (Petruška), 15. Straka (Johnson, Kovář), 25. Jeřábek (Kratěna, Kašpařík), 27. Vlasák (St. Pierre), 38. Sýkora (Petruška, Balej) – 10. Linhart (Kostourek, Balaštík), 27. Holík z TS.
HC Škoda Plzeň: Mazanec – Slovák, Hanzlík, Poživil, Jeřábek, Frolo, St. Pierre, Mozík, Boháč – Johnson, Kovář, Straka – Kratěna, Kašpařík, Vlasák – Balej, Sýkora, Petruška – Dvořák, Vampola, Lev.
PSG Zlín: J. Sedláček (41. Štůrala) – Tesařík, Řezníček, Hamrlík, Linhart, Urbanec, Matějíček, Horák, Zámoský – Okál, Čajánek, Veselý – Balaštík, Leška, Köhler – Šlahař, Holík, Čech – Fořt, Kostourek, Ondráček – P. Sedláček.

PSG Zlín 1
HC Škoda Plzeň 2
(1:0, 0:1, 0:1)


Branky a nahrávky: 7. Köhler (Zámorský, Linhart) – 40. Kovář (Balej, Straka), 46. Johnson (Kovář, Straka).
PSG Zlín: J. Sedláček (Štůrala) – Hamrlík, Linhart, Řezníček, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Matějíček, Horák – Balaštík, Leška, Köhler – Okál, Čajánek, Veselý – Ondráček, Kostourek, Holík – Okál, Fořt, Šlahař – P. Sedláček.
HC Škoda Plzeň: Mazanec (Svoboda) – Frolo, Jeřábek, Špaček, St. Pierre, Hanzlík, Havíř, Mozík – Balej, Schleiss, Vampola, Sýkora, Kratěna, Vlasák, Straka, Kašpařík, Lev, Kovář, Dvořák, Petruška, Johnson.