Rozhovor Marcel

Marcel doufá v postup dvacítky do čtvrtfinále

Patrik Marcel jako jediný z mládežnické líhně indiánů na švédském mistrovství světa do dvaceti let přetáhne přes hlavu národní dres. Neúnavný a nezdolný obránce odkrývá v rozhovoru pro oficiální stránky v postup reprezentace do čtvrtfinále.

Patriku, s národním týmem se chystáte na juniorské mistrovství světa. Je to pro vás splnění jednoho z postupných osobních cílů?
Je to tak, určitě. Moc jsem chtěl získat nominaci a dělal jsem všechno pro to, abych se na mistrovství dostal.

Kdy jste se zprávu o nominaci dozvěděl?
Den před tím, než se měla oznámit konečná sestava. Dozvěděl jsem se to od trenéra obránců v národním týmu od pana Trnky.

Nemrzí vás, že jste v konečné nominaci jediným z Plzně?
Jsem na pokoji s exPlzeňákem Davidem Němečkem, takže si nestěžuju. (smích)

Myslíte, že vám nominaci přinesly spíše starty za áčko, výkony za juniorku, nebo výsledky v přípravě?
Tohle nejde takhle jednoznačně říct. Podle mě to je poctivou prací, kterou jsem předváděl v celém dosavadním průběhu sezóny.

Jak byste zhodnotil dosavadní přípravu národního týmu?
Povedly se nám v srpnu první dva přátelské zápasy s Ruskem, ve kterých jsme v obou zvítězili. Na ty špatné duely, které nebyly tak povedené, jsem rychle zapomněl. (smích)

Jaké jste si s týmem daly před turnajem cíle?
Chceme postoupit do čtvrtfinále. Snad se nám to podaří. Letos jsme jeden z nejmladších výběru na turnaji. Měli bychom stavět náš výkon na defenzivě a dodržování systému.

A kdo je podle vás favoritem?
Tradičně Kanada.

Jistě se na turnaj těšíte. Na druhou stranu, nemrzí vás promeškané svátky?
Máte pravdu, že se do Švédska těším. A hodně, protože jsem tam nikdy nebyl. Jsem zvědavý na zdejší život. A Vánoce? My si to vyhradíme s klukama z týmu - budeme mít normálně štědrovečerní večeři. A samozřejmě po mém návratu si ji dám i s rodinou.