Ohlasy 42. kolo

Tomáš Vlasák: Dokázali jsme si, že Spartu můžeme porazit!

Plzeň - Oslavou na hokej se stal nedělní zápas mezi Plzní a Spartou, dvěma tradičními českými kluby a zároveň rivaly. Diváci viděli sice jedinou branku, ale i tak nabídl zápas vše, co k hokeji patří. O jediný gól se postaral zkušený útočník Tomáš Vlasák, který se prosadil ve třetí třetině při signalizovaném vyloučení, když Plzeň hrála v šesti.

Plzeňská Škoda si připsala cenný skalp, když v domácím prostředí porazila Spartu. Kromě zisku tří bodů a posunu na druhou příčku také prodloužila domácí vítěznou sérii na třináct zápasů. V hlavní roli se představil Tomáš Vlasák, střelec jediného gólu zápasu. "Chtěli jsme je určitě porazit, bylo skoro plno a perfektní atmsoféra. Když vám vyjde pár věcí, tak se pak člověk cítí úplně jinak," promluvil o svém výkonu Vlasák.

Rozhodující okamžik celého zápasu přišel ve 49. minutě, když při signalizovaném vyloučení vyslal Vlasák na branku umístěnou střelu, která skončila v horním rohu Pöpperleho branky. "Měli jsme výhodu a nám se podařilo je zamknout v jejich pásmu. Kuba (Jeřábek) to dobře podržel, dal to dědkovi (Martin Straka) a ten mi to jen přistrčil. Naštěstí sem to dobře trefil a Pepís (Pöpperle) moc neviděl," popsala plzeňská dvacetšestka gólovou akci.

Tři body ze zápasu se Spartou mají samozřejmě speciální cenu. Pražský klub v letošním ročníku neohroženě kráčí za ziskem prezidentské trofeje a soupeřům na potkání naděluje příděly gólů. "Každá výhra samozřejmě těší, ale Sparta je letos suverénní a my ji doteď neporazili, takže je dobře, že jsme si dokázali, že s nimi jde hrát," dodal zkušený střelec.

Kromě posunu na druhé místo před Hradec Králové se Plzni povedlo natáhnout jednu výjiméčnou sérii - Škoda doma vyhrála už potřinácté v řadě, porazila tak v domácím prostředí všechny extraligové týmy! "Těší nás ta domácí série už kvůli divákům. Byli bychom rádi, kdyby byla co nejdelší. Musíme ještě posbírat co nejvíc bodů," je elitnímu forvardovi jasné, že deset kol před koncem ještě nemá jeho tým nic jasné.

Pro některé diváky možná překvapivě nepadlo v utkání úřadujícího mistra s vedoucím týmem tabulky mnoho gólů - naopak rozhodla jediná branka ze třetí třetiny."Machy (Matěj Machovský) i Pepís jsou strašně kvalitní gólmani a pokud vidí, tak se jim hrozně těžko dává gól," nebyl naopak moc překvapen Tomáš Vlasák.

Matěj Machovský: Pro mě to je moc důležité vítězství!

Ačkoliv čelila Plzeň nejlepšímu útoku extraligy, neinkasovala ani jednou. Z části díky koncentrovanému výkonu a obětavé hře, z části díky výkonu Matěje Machovského, který po dvou zápasech nahradil v brance Lukáše Mensatora. "Jsem strašně rád na ledě, ale Mensy (Lukáš Mensator) je ve formě a trenéři se rozhodli, že mu dají šanci," popisoval rozdělení zápasů mezi gólmany mladý brankář.

Sparťané si během zápasu moc šancí nevypracovali, pokud už se ale k nějaké dostali, byla to gólovka. Tu největší měl ve třetí třetině Kumstát, který se dostal za obranu a jel sám proti Machovskému, který perfektním zákrokem držel čisté konto. "Ono se to zrodilo z ničeho nic. Říkal jsem si, že když si ho dobře pokryju, tak musí dělat dlouhou kličku a dám mi to buď mezi nohy nebo na lapačku. Naštěstí to dal na ruku a tam jsem byl připraven," komentoval odchovanec opavského hokeje jeden z klíčových okamžiků zápasu.

Tři body a vychytaná nula mají o to větší hodnotu, že se plzeňská obrana při zranění Hanzlíka a Semana opírá o mladé hráče. "Jednou jsme jeli ze zápasu a dělali jsme si srandu, že obrana včetně mě jsme snad nejmladší v lize. Kluci bojují a i když nemají tolik zkušeností, tak se snaží makat naplno a vychází to," popsal klíč k úspěchu Machovský.