Ohlasy 44. kolo

Radek Duda: Dnes bylo faulů opravdu strašně moc

Plzeň - Další domácí výhra Plzně se nerodila zrovna jednoduše, domácí ale nakonec zápas zvládli dotáhnout do vítězného konce. Lví podíl na výhře měl Radek Duda, autor čtyř kanadských bodů, který musel nastupovat ve dvou útocích. Domácí tým totiž na poslední chvíli přišel o Ondřeje Kratěnu, a tak neměl dost útočníků ani na sestavení čtyř kompletních útočných formací.

Známý bouřlivák v plzeňském dresu dnes opět ukázal, proč je platným hráčem. Při výhře 4:2 nad Litvínovem jednu branku vstřelil a na všechny ostatní nahrál. "Ani to nebylo tak, že na co šáhnu, to vyjde. Ale pár gólů tam dnes napadalo. Minule jsem připravil několik šancí a nepadlo to tam, teď zase jo," nedělal ze svého výkonu žádnou vědu dobře naložený útočník Plzně.

Utkání, které skončilo další výhrou domácích, bylo hodně rozkouskované kvůli mnoha vyloučením. Oba týmy vyfasovaly celkem dvacet trestných minut - tedy celou jednu třetinu zápasu. "Když tu vidim mančaft jako je Litvínov, tak ti kluci prostě pořád musí být venku. Mají dobré hráče, mám k nim pokoru, ale dnes těch faulů bylo opravdu strašně moc," okomentoval počet trestných minut hráč zápasu a autor čtyř bodů.

Domácí tým nezvykle nastoupil pouze s jedenácti útočníky, ze sestavy totiž vypadli Ondřej Kratěna, Tomáš Sýkora i Václav Pletka. A tak se Radek Duda část zápasu, pokud jeho tým zrovna nehrál v početní výhodě nebo nevýhodě, točil ve dvou útocích. "Hrál jsem ve dvou lajnách, vlastně docela dost hráčů máme zraněných, dneska hrál kdo měl ruce a nohy. Měl jsem díky tomu motory pořád zahřátý a bylo důležitý si jen hlídat střídání, abych se tam někde nezapomněl," popsal neobvyklou situaci s úsměvem Radek Duda.

Škodovku nerozházel ani pětigólový příděl, pro který vyjela až do dalekého Třince. V domácím prostředí Plzeň totiž kraluje a body nerozdává. "Dnes jsme odstartovali a hned přilítl banán, pak jsme ale začali hrát. Jádro týmu je pořád silný, pořád se to buduje a na mladších je, aby to dál rozvíjeli a pochopili to - ten tým má sílu," popsal miláček plzeňských fanoušků faktor, který rozhoduje domácí zápasy. "Člověk si musí udělat kolečko po extralize a nakonec se stejně vrátí zase sem, protože tady je ta vítězná aura," uzavřel pozápasové hodnocení Duda.