PLZ - LIT 4:2

PLZ - LIT 4:2 - Indiáni dovršili třináct domácích utkání bez ztráty bodu!

Plzeň - Ač značně v okleštěné sestavě, dokázali Škodováci dovršit nevídanou bilanci. Se všemi třinácti soupeři dokázali v řadě doma neztratit ani bod!

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

4:2
1:1, 2:1, 1:0

Branky a nahrávky: 17. Kašpařík (Duda, Vlasák), 27. Mozík (Duda, Straka), 30. Duda (Vlasák, Jeřábek), 41. Straka (Mozík, Duda) – 4. Hanzl (Hübl, Ručinský), 35. Jánský (Lukeš, Hübl). Rozhodčí: Lacina, Pešina – Flegl, Štofa. Vyloučení: 10:10. Využití: 3:1. Diváci: 5397. Střely na branku: 24:27. Zblokované střely: 8:15. Hity: 25:11. Vhazování: 40:33. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Machovský - Slovák, Moravčík, Jeřábek, Boháč, Mozík, Frolo - Duda, Vlasák, J. Sýkora - Indrák, Lev, Straka - Dvořák, Pitule, Holec - Kašpařík, Schleiss.

Francouz - Posmyk, Gula, Pavlík, Šlégr, Stříteský, Kousalík - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Ručinský - Černý, Piroš, Trávníček - Jurčík, Skuhravý, Gerhát.

Tomáš Vlasák 0 2 2 1 0

První větší šanci si vytvořili hosté z Litvínova, když se Hanzl objevil z ničeho nic před Machovským. Jeho bekhendový pokus skončil nad horní tyčkou. Na konci třetí minuty ale pro Plzeň přišly krušné chvíle v podobě oslabení ve třech proti pěti. Tu bleskově po 15 vteřinách využil autor první šance Robin Hanzl – 0:1. Následnému oslabení ve čtyřech už se Plzeň ubránila. Plzeň mohla vyrovnat po hezké kombinace Dudy, Vlasáka a Frola. Třetí jmenovaný už přihrávku ale nečekal, takže z přečíslení tři na dva nebylo nic. V polovině první dvacetiminutovky se dostal Lev ke střele z první. Francouz byl ale opět připraven. První přesilovku si domácí zahráli v 15. minutě, když Skuhravý přerazil hokejku o ruku Dvořáka. Početní výhoda se Plzni ale příliš nevyvedla. Až na úplném závěri se usadili v pásmu a Pavel Kašpařík doslova zavezl puk do prázdné branky po krásné kombinaci Vlasáka a Dudy, když už byl Litvínov v plném počtu. To další početní převaha se Plzni vydařila o hodně lépe. Francouze zasypali indiáni sprškou střel, ale nic z nich nedokázali vytěžit.

Zbytek přesilové hry si Plzeň přenesla ještě do druhé třetiny, ale stihla se pouze dostat do útočného pásma. Poté měl stejnou možnost Litvínov po přísném vyloučení Pituleho a vypracoval si hned několik šancí. Pavlík trefil tyč, Hanzl tečoval pokus od modré těsně mimo. Když oba týmy hrály v plném počtu, pálil Straka. Francouz ale puk ukrotil na své hrudi. Ve 26. Minutě dostala Plzeň možnost dlouhé přesilovky pěti proti třem. A stejně jako Litvínov v první třetině ji okamžitě využila. Vojtěch Mozík překonal Francouze střelou od modré čáry - 2:1. Další přesilovou hru domácí využili ve 30. minutě zásluhou krásné přihrávky Tomáše Vlasáka, kterou poslal za Francouzova záda Radek Duda – 3:1. Litvínovu se podařilo poměrně rychle snížit, když se pěknou prudkou střelou prosadil Peter Jánský – 3:2. Dvoubrankové vedení mohl vrátit Škodě Ján Sýkora, ale svoji krásnou fintu, při které oblafl obránce, položil si gólmana, zabrzdil, vystřelil, ale puk zamířil vysoko nad Francouzovu branku. Třetinu ale Plzeň zakončila ve dvojnásobné přesilovce, která se přenesla i do třetiny další.

A Plzeň jí dokázala využít. Po 18 vteřinách se dokázal dorážkou Mozíkovy střely prosadit Martin Straka – 4:2. Litvínov se snažil skóre ještě zdramatizovat, alenemohl se dostat do útočného pásma. To se podařilo až Hüblovi, ale tomu šanci zhatil Machovský. Naopak delší čas strávil Litvínov v útoku při další z přesilových her. Machovský společně s obranou ale odolával. Nestačil až na střelu Jiřího Šlégra, proti té ho ale zachránila tyč. Už druhá v tomto utkání. Téměř okamžitě následovalo další plzeňské vyloučení a Litvínov se opět usídlil před Machovským. Plzeňský gólman střely černožlutých ale stačil pokrývat. Třetí plzeňské vyloučení v řadě za sebou přišlo v 53. minutě. To, že ani třetí přesilovku nevyužili, hosty ale mrzet nemuselo, neboť vzápětí poté, co opustil trestnou lavici Frolo, na ní zamířil Radek Duda. Tento výrok obzvlášť rozčílil plzeňské fanoušky, ale nebylo jim to nic platné. Domácí tým se musel bránit čtvrté oslabení za sebou. Přesně po minutě ho však utnulo další vyloučení, tentokrát na straně Litvínova. Poslední třetina byla opravdu hodně rozkouskovaná, rozhodčí byli často v akci, ještě dvě minuty před koncem vylučovali opět. Plzeň hrála další přesilovou hru. To, že jí nevyužili, je vůbec nemuselo mrzet. I tak oslavili již čtrnáctou výhru na domácím ledě za sebou.

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): "Bylo tam z obou stran hodně emocí a krvavé oči, zároveň i sporné momenty ve faulech. My jsme dvakrát využili přesilovku pět na tři, což bylo důležité a ten zápas to rozhodlo. I trenéři mají v takovém zápase emoce a musíme se zklidnit, pak taky uklidňujeme hráče, takže to je těžký. Snažili jsme se, aby už hráči neopláceli, ale ve třetí třetině nám to moc nevyšlo."

Radim Rulík (HC Verva Litvínov): "Docela vyhrocené utkání, při hře v pěti jsme byli vyrovnaný soupeř, domácí zvládli ale lépe hru v přesilovkách a oslabeních. My jsme v těch situacích dostali čtyři góly a to rozhodlo. My jako hosté, pokud bychom chtěli pomýšlet na lepší výsledek, tak musíme mít daleko méně vyloučených. Doplácíme na to, že hráči vypadnou z rytmu a celá hra se rozklíží."