Ohlasy 52.kolo

Jsem rád, že jsem znovu v týmu, který si zahraje play-off, těší se Lukáš Mensator

Plzeň - Poslední utkání základní části rozhodlo o definitivním složení čtvrtfinálových a předkolových dvojic. Plzeň se snažila udržet druhé místo, ale Mountfield HK, který bojoval o umístění v první čtyřce, domácím nedal nic zadarmo. Nakonec si z Plzně odvezl všechny body a rozhodl o tom, že Plzeň půjde do play-off ze třetího místa.

Nemocného Matěje Machovského nahradil v posledním zápase základní části v bráně Lukáš Mensator. Tento gólman si zahrál play-off zatím dvakrát. Vždy v dresu Karlových Varů. A vždy to bylo play-off velmi úspěšné. Pokaždé účast ve finále, v roce 2009 dokonce slavil titul. „Tenkrát ve Varech jsme byli rarita. Dvě play-off a obě byla takhle úspěšná. A pak zase dlouho nic,“ říká Mensator před dalšími vyřazovacími boji. „Jsem rád, že jsem zase v týmu, který se pohyboval nahoře a zahraji si play-off. Tohle bude moje třetí. Doufám, že dojdeme co nejdál,“ nezastírá plzeňský gólman to, že se na nejdůležitější část sezóny velmi těší.

Plzeň neměla jednoduchou pozici. Málokdy se obhájci titulu podaří svou výkonnost udržet i v následující sezóně. Škodováci pod vedením Milana Razýma to ale zvládli a nepotkal je stejný osud jako mnoho týmů před nimi – neoblíbené play-out. Naopak modrobílý tým ze Západních Čech se celou sezónu pohyboval v horních patrech tabulky. „Je fajn, že jsme se pořád pohybovali okolo pátého místa. Nejhůř jsme snad jedno kolo byli šestí. Je to o to lepší, když je tabulka takhle vyrovnaná. Nepotkala nás větší krize, i to svědčí o síle týmu. Dobrý tým by neměl mít šňůru proher,“ myslí si hráč, který v Plzni nastupuje s číslem padesát jedna.

Plzeň až do poslední chvíle bojovala o druhou příčku, kterou chtěla získat. Hradec jí ale dneska tuto možnost svou výhru překazil a jako jediný ze všech třinácti soupeřů má s indiány pozitivní zápasovou bilanci. „Dneska se nám to nepovedlo. Ale do play-off musíme jít s čistou hlavou, na tenhle zápas zapomenout,“ nabádá k novému a lepšímu startu Lukáš Mensator.