PLZ - HKM 1:3

PLZ - HKM 1:3 - Porážka od Hradce rozhodla. Indiáni začnou play-off ze třetího místa proti Kometě

Plzeň - V utkání bez výrazného náboje dlouho diváci žádnou branku neviděli. Až ve 25. minutě otevřel skóre v přesilovce Mozík. Jenže to bylo ze strany domácích vše. Mountfield se dvakrát trefil po nahrávkách zpoza branky a zápas ještě do přestávky otočil. V poslední části hosté hru kontrolovali a když Pospíšil přidal třetí gól Hradce, bylo o výsledku utkání rozhodnuto. Indiáni tak stejně jako v loňské mistrovské sezóně začnou play-off z patrně nejvýhodnějšího třetího místa proti brněnské Kometě.

HC Škoda Plzeň - Mountfield HK

1:3
0:0, 1:2, 0:1

Branky a nahrávky: 25. Mozík (Kratěna, Lev) – 34. Mertl (Šimánek, Kudrna), 38. Frühauf (Pospíšil, Dej), 55. Pospíšil (Tvrdík, Ptáček). Rozhodčí: Hribik, Husička – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 5228. Střely na branku: 15:16. Vhazování: 27:27. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Mensator - Slovák, Seman, J.Jeřábek, Boháč, Mozík, Frolo - Duda, Kašpařík, J.Sýkora - Kratěna, Lev, Pletka - Indrák, T. Sýkora, Schleiss - Dvořák, Pitule, Holec

Mountfield HK

Kantor - Čáp, Frühauf, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Jank - Kudrna, Mertl, Šimánek - Dej, Tvrdík, Pospíšil - L.Květoň, Knotek, Podlešák - Švagrovský, Rousek, Berger

Ján Sýkora 0 0 0 -1 0

Po rozvážném začátku utkání zahrozili hosté, ovšem v situaci dvou na jednoho nedokázal Šimánek trefit pěknou příhru Mikuše. Domácí odpověděli šancí Dudy, který stál osamocený u pravé tyče, ale ani nadvakrát na Kantora nevyzrál. Z dobré pozice pálil na levém kruhu i Ján Sýkora, ale přestřelil. Následně o sobě dali vědět i Východočeši, když se nebezpečnou tečí na brankovišti prezentoval Pospíšil, Mensator sklapl betony včas. Do dobré pozice mezi kruhy si po chvilce sjel Frühauf, ale z první přestřelil. Před první sirénou o sobě ještě dali vědět indiáni. Frolo však svou dělovkou od modré neuspěl, stejně tak Kratěna, který si nabruslil do dobré pozice na pravém kruhu. Úvodních dvacet minut tak branku nepřineslo.

Prostřední část začala pěkně zostra. Nejprve Holce z mezikruží vychytal Kantor, následně stejnému hráči neprošla přihrávka před bránu v situaci dvou na jednoho. Do třetice se již fanoušci v ČEZ Aréně dočkali. Vojtěch Mozík si sjel na pravý kruh a z první propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:0! Rychle mohl srovnat Dej, ovšem po ráně z mezikruží z první byl proti Mensatorův pravý beton. V dobré pozici byl i Šimánek, jenž se prohnal kolem obránce, ale z levé strany bekhendem přestřelil. Stejně si vedl i Kudrna, ke kterému se na brankovišti černý nesmysl odrazil. Ale i hosté se nakonec dočkali. Tomáš Mertl se dostal mezi kruhy, z první napálil touš na branku a kotouč zaplul pod břevno po teči Semana - 1:1! Jedovatě pálil na druhé straně z levého kruh v plné jízdě Duda, Kantor vytěsnil do rohu. Naopak skórem pohnul, a obrat dokonal, Peter Frühauf, který si sjel mezi kruhy od modré a po příhře zpoza branky z první nedal umístěnou střelou k tyči Mensatorovi šanci - 1:2!

Hned zkraje poslední dvacetiminutovky mohl srovnat Schleiss, ale po pěkné přihrávce Dudy v situaci dva na jednoho minul. Na druhé straně se mezi beky prodral Rousek, ale kličkou do bekhendu si na Mensatora nepřišel. Zahrozili i modrobílí, ale Lev, řítící se na Kantora sám z levé strany, minul. Podobně si vedl i po chvilce i z pravého kruhu pálící Mozík. Nedáš – dostaneš. Na pravém kruhu se k touši dostal Tomáš Pospíšil a z otočky trefil nechytatelně na vzdálenější tyč - 1:3! Zápas se již mezi jistými účastníky čtvrtfinále dohrával a Mountfield tak dokázal Plzeň v sezóně z pěti pokusů čtyřikrát porazit.

Milan Razým (HC Škoda Plzeň): "Sehráli jsme třetí domácí zápas za sebou jako přes kopírák. Sice jsme vždy vedli, ale soupeř dokázal stav otočit a my jsme už ve třetí třetině neměli sílu zápas otočit. Hradec hrál, jak jsme očekávali, ze zajištěné obrany. Potvrdilo se, že moc branek nepadne. Moc atraktivní hokej to nebyl. Chtěl bych klukům poděkovat za to, jak dokázali odehrát základní část po mistrovské sezoně. Získali jsme dokonce více bodů než loni. Teď se musíme dát dohromady a začíná nám vlastně nová soutěž. Že na nás vyšlo Brno je jedno, všichni soupeři jsou podobně silní. Bude to hlavně o nás, jak se na čtvrtfinále nachystáme."

Peter Draisaitl (Mountfield HK): "Podařilo se nám ve druhé třetině rychle otočit vývoj utkání po vedoucí brance Plzně. My jsme se ujistili v tom, co pro nás bylo důležité. Potřebovali jsme najít znovu naši hru. V posledních zápasech se nám moc nedařilo, tak je pro nás dnešní výkon povzbuzením. Byli jsme jako tým mnohem kompaktnější a stabilnější. Většinu zápasu se nám dařilo kontrolovat hru a s tím jsem spokojený. Teď můžeme základní část zaknihovat a začínáme znovu."