MHK - PLZ 3:0

MHK - PLZ 3:0 - Mountfield rozhodl lepší produktivitou

Plzeň - Výsledek je pro indiány možná až příliš krutý. Na ledě Mountfieldu nevstřelili Západočeši ani branku, přestože si vypracovali spoustu velkých šancí a mezi mantinely hlavně v úvodních dvou třetinách působili aktivněji. Do sestavy se již vrátil uzdravený Tomáš Pitule, naopak do hry nezasáhli Straka s Kratěnou.

Mountfield HK - HC Škoda Plzeň

3:0
1:0, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 16. Šimánek (Kudrna, Frühauf), 29. Květoň (Ptáček, Marha), 53. Knotek (Pospíšil, Škoda). Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič – Hejl, Kajínek. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:0. Diváci: 5117. Střely na branku: 32:23. Zblokované střely: 4:6. Hity: 18:15. Vhazování: 34:26. Průběh utkání: 0:0, 3:0.

Mountfield HK

Kacetl - Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf - Kudrna, Mertl, Šimánek - Dej, Marha, Květoň - Pospíšil, Knotek, Škoda - Švihálek, Červený, Rousek.

Machovský - Hanzlík, Jeřábek, Slovák, Marcel, Mozík, Boháč - Holec, Lev, J. Sýkora - Duda, Vlasák, Pletka - Indrák, Kašpařík, Schleiss - Dvořák, T. Sýkora, Pitule.

Tomáš Vlasák 0 0 0 0 0

Už den před zápasem spadl všem hradeckým fanouškům obrovský kámen ze srdce. Věděli totiž, že do hry už budou připraveni naskočit minimálně čtyři marodi a také nová posila do útoku – Tomáš Pospíšil. Navíc i kapitán Jiří Šimánek usoudil, že si s hokejkou už rozumí natolik, aby svému týmu zase mohl pomoci. Naopak indiánům scházelo přední útočné duo Straka–Kratěna. Na domácích ale v úvodu důležité bitvy o druhé místo bylo znát, že se v tomto složení musí zase sehrát. Kombinace na jejich straně trochu vázla, ale soupeř na tom nebyl o moc lépe. Až druhá formace indiánů předvedla v osmé minutě dvě zajímavé akce, obě zakončoval Václav Pletka. Kotouč ale ani jednou na Ondřeje Kacetla díky obětavé práci jeho obránců nezamířil. Plzeň byla o něco aktivnějším týmem, to ale jen do doby, než její zadní vrátka začala prověřovat znovuzrozená elitní formace domácích. Pak navíc přišly dva slepené fauly hostů v rozmezí necelé půlminuty, což byla šance, kterou Mountfield nemohl pohrdnout. Krásnou kombinaci po ose Frühauf – Kudrna – Jiří Šimánek zakončil hradecký mentor zakončením k tyči, které pro něj znamenalo jubilejní dvacátý gól sezóny – 1:0! Závěr prvního dějství ale patřil Západočechům, kteří Hradec před odchodem do kabin mocně svírali. Pak také přišel parádní ťukec aktivní druhé formace, který zakončoval Tomáš Vlasák, jenže tváří v tvář před Kacetlem mu kotouč sklouzl z bekhendové strany hokejky.

Po přestávce to trvalo jen chvíli, než zase přišly příležitosti pro hostující tým. A s tučným přívlastkem „gólové“! Během jediné minuty měl dvojici šancí Jakub Lev a jednu Tomáš Vlasák, ovšem pokaždé se vyznamenal hradecký gólman Ondřej Kacetl. Na toho nemají plzenští hokejisté dobré vzpomínky, vychytal je totiž už v prvním vzájemném zápase. Ani přesilovka Západočechům nepomohla, a tak přišel trest, když za katr zamířil pro změnu plzeňský reprezentant Marcel. Trvalo to minutu a sedm sekund, než pozvolná kombinace dovedla puk na vrchol pětice k Lukáši Květoňovi, který si počkal, až jeho parťáci zakryjí Machovskému výhled, a pak dělovkou prostřelil všechno v cestě – 2:0! To bylo pro hosty docela kruté, dlouho se jim navíc nedařilo zvednout hlavy a zaútočit alespoň na kontaktní gól. Ale jakoby zase čekali do závěrečné minuty! Zase spustili před hradeckým brankovištěm obrovský kolotoč, že kterého se domácím motaly hlavy, jenže obránci ve spolupráci s Kacetlem celou situaci zvládli.

A čisté konto z prvních dvou třetin se ukázalo být klíčovým faktorem, v té třetí už totiž domácí drželi otěže od začátku do konce pevně ve svých rukou. V prvních dvou střídáních elitní fomace měl šanci Šimánek, Hradec pak navíc výtečně zvládl ubránit i čtvrté oslabení večera. Přestože dvoubrankový rozdíl v hokeji často nic neznamená, Mountfield hrál ve velkém laufu. Jeho kapitán stále neměl dost a určitě si chvíli vyčítal, že v další gólovce mu puk sklouzl z hokejky před úplně prázdnou klecí. Proti dalším šancím stál Matěj Machovský, který i přes to, že nakonec stál na neúspěšné straně barikády, předváděl vynikající výkon. Snad jediné zaváhání si připsal v 53. minutě, kdy Hradec třetím gólem definitivně zápas ukončil. Novic Tomáš Pospíšil, kterému šlo za jeho premiérový výkon pod Bílou věží máloco vytknout, nabil dozadu Tomáši Knotkovi, jenž procedil puk Machovského výstrojí. Kus černé gumy se sice za brankovou čáru dokutálel jen tak tak, ale gól samozřejmě platil a Knotek si jím protáhl svou střeleckou sérii na tři zápasy – 3:0! Zbytek partie si pět tisícovek diváků ohromně užívalo. I když další šance jejich hokejistů v síti neskončily, hlavní pozornost se soustředila na druhou stranu kluziště. Ondřej Kacetl své parádní představení podtrhnul dvojicí náročných zákroků v poslední minutě a domácí tak před Plzní uhájili druhé místo v tabulce.

Peter Draisaitl (Mountfield HK):"V týdnu jsme museli poskládat nový tým. Věděli jsme, že to bude trvat dlouho a nebude to tak jednoduché, což se potvrdilo. Hlavně ve druhé třetině jsme nevypadali moc dobře, s nátlakovým hokejem Plzně jsme měli problémy. Hodně jsme stáli a Plzeň nás přes střední pásmo hodněkrát přebruslila. V té fázi nás ale podržel Kacetl. Třetí třetina už se mi líbila, když jsme bránili, tak jsme bránili aktivně a hýbali jsme se u toho. Hledali jsme se, pak jsme se našli. Těší mě to hlavně kvůli Kácovi, protože za nás dlouho nechytal a zápas se mu povedl."

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): "Po dvě třetiny jsme sledovali vyrovnané utkání. Věděli jsme, že domácí hrají disciplinovaně, výborně do obrany, a bude těžké čekat na nějaká přečíslení. Nějaké možnosti jsme přesto měli, bohužel jsme je ale nevyužili a naopak zbytečně faulovali. Přesilovku pět na tři domácí proměnili a pak ještě druhou, kterou jsme špatně odbránili. My jsme se svými přesilovkami naložili špatně. Ve třetí třetině jsme hru stáhli na tři pětky, ale už jsme přestali mít pohyb a vůbec jsme neměli šanci. Hradec si vítězství zasloužil, byl lepším mužstvem."