Preview 5. zápas čtvrtfinále

Indiáni si to s Kometou rozdají o mečbol!

Plzeň – Podobně jako před rokem se čtvrtfinálová série vrací na západ Čech k pátému utkání za vyrovnaného stavu 2:2. Už není na co čekat, indiáni, přijďte podpořit své barvy ve veledůležitém souboji!

5.zápas čtvrtfinále ONLINE: PLZEŇ vs. BRNO od 17:30!


HC ŠKODA PLZEŇ
vs.
HC KOMETA BRNO

ČEZ Aréna, Plzeň
26. března 2014
5. zápas čtvrtfinále Tipsport extraligy

Plzeňští a brněnští rivalové se letos potkali, a to hned šestkrát. Nejprve byly dva duely sehrány v rámci European Trophy a oba měly stejného vítěze. Toho z "hlavního" města Moravy. V nesmírně dramatickém měření sil na brněnském ledě rozhodovaly až samostatné nájezdy, ve kterých domácí slavili vítězství 3:2. Odveta v Plzni vyšla také lépe Kometě, která tentokrát triumfovala v prodloužení opět 3:2, když v 61. minutě rozhodl Kempný. V extralize se ale zprvu lépe vedlo Západočechům. Ti dokázali v Brně otočit nepříznivý vývoj utkání a uspět po výsledku 4:1, když u tří branek byl Václav Pletka. Tříbodového Plzeňáka měla i odveta, byl jím Janko Sýkora a znovu zvítězil jeho tým 4:1. Další zápas ale již patřil Brnu. To si v domácím prostředí pohlídalo plzeňské nájezdníky a zvítězilo 5:1, navíc jako první pak v poslední vzájemném měření sil dokázalo v roce 2014 vyhrát po výsledku 2:1. A lépe vstoupilo i do samotného čtvrtfinále. Kometa asi vybudovala pohodlný tříbrankový náskok a přestože zvládl poměrně zavčasu snížit Ján Sýkora, hosté si již zápas pohlídali a zvítězili 4:1. O den později se prakticky totožná situace opakovala, jen s opačným výsledkem. Západočeši se dostali do vedení 4:0 a i přes snížení Moravanů již drama nepřipustili. To se naopak dělo ve třetím utkání v Brně. Zápas mířil za stavu 1:1 do prodloužení, když tu se zjevil na pravém kruhu Kratěna, předložil Vlasákovy před bránu a ten šokoval celou Kajot Arenu. Mečbol ale indiáni o den později nevybojovali, když podlehli fotbalově 0:1.

Vyrovnaná série

O vyrovnanosti duelů mezi Plzní a Brnem svědčilo v základní části to nejdůležitější – počet bodů – šest ku šesti, když oba týmy uspěly jednou doma a jednou na ledě soupeře. Skóre bylo také vyrovnané – 10:9 ve prospěch indiánů a přesilové hry? 5:5! A ani úvodní čtyři duely čtvrtfinále příliš nevybočily. Výhry 4:1 na obou stranách a následně 2:1 a 0:1 znamenají vyrovnané skóre, kdyby se hrálo na body, i ty by si oba soci rozdělili rovnoměrně. A přesilové hry? Aktuálně o jednu vedou Moravané. Pouze v počtu střel je poměrně rozdíl, 115 střel již vyslali v play-off Plzeňáci, 85 Kometa.

0:1

Již devět utkání odehrály týmy Plzně a Komety v play-off a hned třikrát uspěli Brňané po výsledku 1:0! Pro indiány to však není až tak neobvyklý výsledek. Před rokem takto podlehli v prvním čtvrtfinálovém souboji Litvínovu, před dvěma lety zase ve třetím zápase série ve Zlíně. Naopak stejným výsledkem zvítězili vloni ve druhém semifinálovém duelu na Slavii.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC Kometa Brno:
Počet vstřelených branek: 7
Počet inkasovaných branek: 7
Nejproduktivnější hráč: Vojtěch Němec 5 (4+1)
Nejlepší střelec: Vojtěch Němec – 4 branky
Nejlepší nahrávač: Tomáš Svoboda - 3 asistence
Nejtrestanější hráč: Tomáš Vondráček - 8 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Němec, T. Svoboda. Káňa +2
Nejhorší hráč v bodování +/-: Jakub Svoboda -4
Gólmani:

Marek Čiliak – 240 minut / pr. 1,75 , 93,91%

HC Škoda Plzeň:
Počet vstřelených branek: 7
Počet inkasovaných branek: 7
Nejproduktivnější hráč: Ondřej Kratěna 4 (1+3)
Nejlepší střelec: Ján Sýkora – 2 branky
Nejlepší nahrávač: Lev, Kratěna – 3 asistence
Nejtrestanější hráč: Jeřábek, Hanzlík, Duda – 8 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Daniel Seman +3
Nejhorší hráč v bodování +/-: Duda, Vlasák, Pletka, Boháč, Mozík, Jeřábek, Indrák -1
Gólmani:
Matěj Machovský – 240 minut / pr. 1,75 , 91,67%

Výsledky série:

HC Škoda Plzeň 1
HC Kometa Brno 4
(0:2, 1:1, 0:1)


Branky a nahrávky: 33. J. Sýkora (Dvořák) – 11. J. Hruška (Čermák), 15. J. Hruška (V. Němec), 26. V. Němec (T. Svoboda), 46. V. Němec (Kuboš).
HC Škoda Plzeň: Machovský - Slovák, Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, Boháč, Mozík, Frolo, od 53. navíc Moravčík - Kratěna, Martin Straka, J. Sýkora - Duda, Vlasák, Pletka - Indrák, Kašpařík, Lev - M. Dvořák, T. Sýkora, Pitule - od 53. navíc Schleiss.
HC Kometa Brno: Čiliak - Miller, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka - H. Zohorna, Čermák, J. Hruška - T. Svoboda, V. Němec, J. Káňa II - J. Svoboda, Koreis, Burian - Vondráček, P. Mrázek, Pivko.


HC Škoda Plzeň 4
HC Kometa Brno 1
(2:0, 2:0, 0:1)


Branky a nahrávky: 10. Slovák (Kratěna, Lev), 12. Sýkora J. (Dvořák), 22. Kratěna, 35. Straka (Duda, Hanzlík) – 47. Němec (Kempný, Svoboda T.).
HC Škoda Plzeň: Machovský – Seman, Hanzlík, Jeřábek, Slovák, Moravčík, Mozík, Boháč – Pletka, Straka, Duda – Lev, Vlasák, Kratěna – Schleiss, Kašpařík, Indrák – Sýkora J., Sýkora T., Dvořák – Holec
HC Kometa Brno: Čiliak – Hanzlík, Miller, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Dlapa – Hruška, Čermák, Zohorna – Káňa, Němec, Svoboda T. – Burian, Koreis, Svoboda J. – Pivko, Mrázek, Vondráček – Raška.


HC Kometa Brno 1
HC Škoda Plzeň 2
(1:1, 0:0, 0:1)


Branky a nahrávky: 16. Pivko (Kováčik, T. Svoboda) – 15. Kašpařík (Kratěna, Lev), 60. Vlasák (Kratěna, Lev).
HC Škoda Plzeň: Machovský - Hanzlík, Seman, Slovák, Jeřábek, Mozík, Moravčík - Duda, Straka, Pletka - Kratěna, Vlasák, J. Sýkora - Indrák, Kašpařík, Schleiss - Dvořák, Lev, Holec.
HC Kometa Brno: Čiliak - Miller, Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka - Zohorna, Čermák, Hruška - T. Svoboda, Němec, Káňa - J. Svoboda, Koreis, Burian - Vondráček, Mrázek, Pivko.


HC Kometa Brno 1
HC Škoda Plzeň 0
(0:0, 1:0, 0:0)


Branky a nahrávky: 29. Němec (Pivko, Zohorna).
HC Škoda Plzeň: Machovský - Hanzlík, Seman, Slovák, Jeřábek, Mozík, Moravčík - Duda, Straka, Pletka - Kratěna, Vlasák, J. Sýkora - Indrák, Kašpařík, Schleiss - Dvořák, Lev, Holec.
HC Kometa Brno: Čiliak - Miller, Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka, Dlapa - Hruška, Čermák, Pivko - T. Svoboda, Němec, Káňa - Vondráček, Koreis, J. Svoboda - Zohorna, Raška, Burian.