Matěj Beran #84

Matěj Beran #84: Snad se od tohoto utkání odrazíme a budeme dávat góly

Plzeň - Mladý útočník indiánů Matěj Beran se v posledním přípravném utkání proti Kladnu předvedl ve velmi dobrém světle. Dvacetiletý forward měl prsty hned u dvou branek Škodovky, jednu z nich sám zařídil, na druhou asistoval. Jako jeden z mladých hráčů, kteří bojují před začátkem extraligy o základní sestavu, tak na sebe výrazně upozornil.

Proti Kladnu jste se poprvé v novém působišti zapsal mezi střelce. Ulevilo se vám, že už je čekání u konce?
Dlouho jsem se v zakončení trápil, nic mi tam nemohlo spadnout. Hlavní je, že se nám podařilo vstřelit čtyři góly. Celou dobu se trápíme v koncovce, ale teď nám to tam konečně napadalo. Snad se od toho odrazíme a budeme dávat branky i v dalších utkáních.

V čem vidíte problém, že se vám nedaří střílet branky?
Nevím bohužel. Snažíme se na tréninku na zakončení pracovat. Stále bysme se ale mohli myslím více tlačit do branky, kde padá nejvíce gólů.

Trenéři v poslední době naznačovali, že by se o střílení gólů měli starat i mladší hráči. Bylo pro vás psychicky náročné, že nedáváte tolik branek?
Jako mladí bychom měli předvádět na ledě více než starší hráči. Především my mladší bojujeme o místo v sestavě. Bylo to pro nás tak psychicky náročné, ale zároveň na to nemůžeme myslet tolik, abysme se z toho zbláznili a nesoustředili se tak na hokej.

Při brance Dominika Simona to vypadalo, že je to váš gól. Jak jste to viděl z vašeho pohledu?
Ano, byl to můj gól. Lízl jsem to svými kalhotami. Řekl jsem si ale, že mu to nechám, aby měl taky radost.

A šlo v posledním přípravném utkání nemyslet na to, že jde již do tuhého ohledně boje o sestavu?
Tak samozřejmě to nešlo. Nejde to při žádném zápase ani na tréninku. Když se to ale trošku upustí, tak je to podle mě lepší. Nejde na to myslet furt, protože to by člověk nemohl hrát nikdy svůj hokej, a především to nepovede k lepším výkonů.

A věříte, že by vás mohl dobrý výkon proti Kladnu posunout do základní sestavy?
Já doufám, že jo. Nicméně hlavní slovo má trenér.

Přesto myslíte, že jste odvedl ve všech utkáních maximum?
Odvedl jsem maximum v každém utkání, co jsem mohl. Doufám tedy, že to bude stačit, a trenér mě do sestavy dá.

Vyhráli jste 4:1. Je to to pravé, co jste potřebovali před startem do extraligy?
Přesně tak, potřebovali jsme vyhrát. Velkou zásluhu na výhře měl Machy (pozn. Matěj Machovský), který chytil spoustu tutových šancí soupeře. Bez něj by zápas byl zcela jiný. Vítězstvím jsme si tak zvedli sebevědomí, které budeme příští týden v pátek proti Spartě určitě potřebovat.