Ohlasy 8. kolo

Ján Sýkora #17: Celkově ten výkon byl někde jinde

Brno - S mizernou střeleckou produktivitou se potýkala Plzeň v dosavadním průběhu extraligové sezóny. Až v Brně se jí povedlo navázat na střelecky úspěšný domácí zápas s Mladou Boleslaví - výrazně se pod tento úspěch dvěma brankami podepsal Ján Sýkora.

Plzeň jela k dalšímu zápasu na led Komety Brno a byl to klíčový zápas pro prolomení série neúspěšných utkání. „Minulý zápas jsme nehráli vůbec dobře, ale teď jsme začali šlapat od začátku a dali jsme důležitý rychlý gól. Pak se nám povedla nádherná druhá akce. Bruslili jsme, vyhrávali souboje a dělali jim problémy při jejich rozehrávce. Celkově ten výkon byl někde jinde,“ shrnul utkání na ledě Brna dvougólový útočník Ján Sýkora.

Kometa je na tom v letošním ročníku zatím hodně mizerně, čehož indiáni chtěli využít a povedlo se. „Předchozí zápas doma prohráli 1:8 a měli na sebe velký tlak. Teď prohrávali zase 0:3 v polovině první třetiny, takže na nich už byla vidět frustrace,“ pokračoval Sýkora.

Slovenský útočník nastoupil ve druhé formaci s Václavem Pletkou a Tomášem Divíškem a jejich souhra byla velmi povedená. „Proměnil jsem šance, které jsem měl, ale i jako lajně nám to šlo, takže uvidíme, jak to bude dál. Potřebovalo to asi trochu změnit a vypadalo to hned jinak, ale zase se nedá soudit po jednom zápase,“ řekl forward s číslem sedmnáct.

Ján Sýkora zažil jeden z nejpovedenějších zápasů v dresu s okřídleným šípem. „Jsem rád za takový zápas, kdy to tam konečně padlo. A hattrick? Nedal jsem třetí gól,“ smál se.

Euforie z vysoké výhry však nemůže trvat příliš dlouho, neboť už v neděli do Plzně přijede poslední Zlín, který získal sice teprve v osmém kole první tři body, ale stále se jedná o úřadujícího mistra. „Půjdeme do toho úplně stejně, nic jiného nám ani nezbývá. Musíme všechno střílet na branku a napadat je už v jejich třetině,“ uvedl na adresu dalšího soka Sýkora.