Ohlasy 16. kolo

Jozef Balej #11: Neproměněná šance mě hodně štve

Karlovy Vary - Pouze jeden gól vstřelili indiáni na ledě karlovarské Energie, což na bodový zisk z derby nestačilo. V utkání Plzeň měla minimálně na bod, ale k tomu by bylo potřeba proměnit řadu šancí, jednu takovou měl i Jozef Balej.

K dalšímu utkání jeli indiáni tentokráte na led karlovarské Energie, ale derby nakonec nedopadlo podle plzeňských představ, když jako rozhodující se ukázala hned první perioda utkání. „O všem rozhodla první třetina. Inkasovali jsme dva góly v první třetině a pak jsme doháněli, ale bylo už pozdě. Bohužel už se z toho stává taková story,“ mrzí Baleje.

Jeden z klíčových okamžiků utkání byl na konci první části, kdy Škodovka dostala možnost vyrovnat stav utkání na 1:1, jenže v přesilové hře místo gólu inkasovala. V úniku se trefil Radek Duda. „Nezahráli jsme to dobře a vznikl z toho gól. Těžko k tomu něco dodat,“ říká plzeňský útočník.

Na začátku druhé části přišel skvělý impuls v podobě snížení z hole Ryana Hollwega. „Nakoplo nás to, ale prostě jsme v poslední třetině jsme si nevytvořili prakticky žádnou šanci. Když už jsme nějakou měli, tak jsme to nevyřešili dobře,“ přiznává slovenský útočník.

Jozef Balej měl v utkání možná klíčovou šanci, když za stavu 1:2 jel sám na branku, jenže puk mu v poslední chvíli sjel z hole „Já tam měl samostatný nájezd, ale jak jsem zkusil zamíchat, tak mi to ujelo. To se stává, nevím, co k tomu říct. Štve mě to, protože to mohlo být 2:2 a mohli jsme mít šanci,“ popisuje.

V Liberci dva góly, v Litvínově žádný a proti Varům jeden. Tři góly ze tří zápasů je žalostná vizitka útočných řad. „To je náš největší problém. Já sám už nevím, co mám dělat víc, střílet. Každý se snaží, ale góly prostě nedáváme,“ říká útočník s číslem 11.

V Karlových Varech uzavřeli indiáni sérii tří zápasů na hřištích soupeřů a mají z nich pouze tři body. „Je to málo a víc k tomu asi nemá cenu říkat. Měli jsme mít jednoznačně víc“ dodává k nesplnění vytyčeného cíle rodák Myjavy.