Preview 33. kolo

Rok 2014 uzavře bitva s neoblíbeným Hradcem

33. kolo zavře dveře za kalendářním rokem 2014. Indiáni se představí na vlastním ledě proti Mounfieldu HK a budou mít tedy napilno, by odčinili předchozí nezdary. S Hradeckými totiž letos prohráli oba vzájemné duely - doma ve velice nepovedeném zápase podlehli 1:2 a na východě Čech 2:4.

HC ŠKODA PLZEŇ
vs.
MOUNTFIELD HK

ČEZ Aréna, Plzeň
30. prosince 2014
33. kolo hokejové Tipsport extraligy

Mounfield HK

Hradečtí jsou aktuálně na sedmém místě extraligové tabulky s pouhým jednobodovým odstupem za pátou Plzní. 23 přesilovkových branek určilo východočeskou produktivitu v početních výhodách lehce nad 15 % (15,13 %). S úspěšností v bránění oslabení to už tak slavné není - Hradečtí inkasovali 19 gólů a procentuální vyjádření uhlídaných přesilovek soupeřů je pod 90 % (87,50 %).

Nejproduktivnějším hráčem týmu je Tomáš Mertl, který si drží úctyhodný průměr bodu na zápas - vstřelil 15 branek a na dalších 17 nahrál. V porovnávání celé extraligy mu patří aktuálně třetí místo. Královehradeckou branku hájí Pavel Kantor s úspěšností téměř 91 % (90,92 %).

Výhra za Friga!

Před Vánoci zasáhla hradeckou kabinu jedna šokující zpráva - opoře klubu jak na ledě, tak v kabině Peteru Frühaufovi byl nalezen v těle nádor a musel být vyoperován. Hráč byl propuštěn do domácího léčení, aby byl co nejvíce s rodinou, ale na minulém utkání s Litvínovem doma samozřejmě nechyběl. A spoluhráči mu udělali radost - druhý tým tabulky porazili za tři body 2:1.

Odchod Tomáše Slováka

19. prosince na veřejnost pronikla zpráva o tom, že Tomáš Slovák, velký příběh z památného plzeňsko-zlínského finále, v Hradci končí. Jenže ne proto, že by byl vyřazen z týmu nebo vytrejdován jinam. Nejproduktivnějšího beka svého mančaftu samozřejmě nechcete pustit jen tak. Jenže Slovák ukončil své působení na vlastní žádost, přestože o jeho služby byl ze strany klubu eminentní zájem. „Klub měl zájem na tom, aby Tomáš i nadále pokračoval, což jsem mu sdělil já i prezident klubu, ale i přesto hráč trval na ukončení smlouvy. Tomášovo rozhodnutí respektujeme, děkujeme mu za služby, které zde odvedl, ale nebudeme v žádném případě nikoho nutit, aby hrál za Hradec Králové," uvedl pro klubové oficiální stránky generální manažer klubu Aleš Kmoníček.

Zajímavost z královehradeckého teritoria

Mountfield HK se stal patronem Královského plesu, který se v Hradci Králové uskuteční 7. února.Z plzeňské kabiny

Výsledky posledních zápasů

HC Oceláři Třinec 4
HC Škoda Plzeň 1
(2:0, 1:1, 1:0)


Branky a nahrávky: 2. Adamský (Klepiš, Roth), 4. Adamský (Roth), 39. Hrňa (Kreps), 45. Adamský – 24. Johnson (J. Sýkora, Kadlec).
HC Škoda Plzeň: Polívka – Jeřábek, Kadlec, Pulpán, Mozík, Moravčík, Kubka, Boháč – Schleiss, Bližňák, Kratěna – Johnson, Lev, J. Sýkora – Pletka, Simon, Indrák – Beran, T. Sýkora, Balej.


Mounfield HK 2
HC Verva Litvínov 1
(2:1, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Mertl (Šimánek, Vydarený), 18. Jank (Červený) – 6. Jánský (Kubát, Hübl).
Mountfield HK: Kantor – Dietz, Vydarený, Jank, Mikuš, Pláněk, Vašíček – Knotek, Mertl, Šimánek – Dej, Kukumberg, Pospíšil – Skokan, Tvrdík, Červený – Vantuch, Kopta, Valcourt.