Ohlasy 33. kolo

Matěj Machovský #35: Hradec hraje antihokej

Plzeň - Škodovka na domácím ledě podlehla Hradci Králové 1:2. "Jde prostě o jejich antihokej a naší nemohoucnost," řekl po utkání brankář Plzně Matěj Machovský. "Dobře brání a nedělají žádné chyby," doplnil útočník Václav Pletka.

Začněme tím méně příjemným - co ten první gól z půlky?
Já už si myslel, že se na to nezeptáte (smích). Máme tmavé dresy, kluci se mi tam překřížili a já to neviděl. Bohužel to trefil přesně do šibenice, takhle padne jedna z tisíce. Je to akorát k smíchu.

Matěj Machovský

post: brankář
zákroky: 25
ink. góly: 2
úspěšnost zásahů: 92,59%

Už se Vám někdy něco takového stalo?
Bohužel ano, bylo to v play-off dorostu. Dokonce to bylo i tady v Plzni, hrál jsem tehdy za Opavu. To jsem si to tam srazil lapačkou, ale bylo to podobné.

Co si potom gólman říká?
Já jsem se hlavně začal smát. Kdybych si to tam srazil nebo udělal nějakou šílenost, tak neřeknu, ale já jsem to fakt neviděl a najednou to přilétlo. Bohužel takové góly padají.

A jaká byla reakce spoluhráčů?
Reakce spoluhráčů? Byl to gól jako každý jiný - když dostanete v první třetině na 1:1, tak se nic nestalo. Kdyby to bylo dvě minuty před koncem na 1:2, tak by to asi bylo něco jiného. Ale my jsme si ten zápas prohráli úplně někde jinde, než tímto gólem.

Říká se, že každý gólman si vybere takový moment. Jste rád, že už to máte za sebou?
Mě třeba víc štval gól proti Spartě, který jsem si od mantinelu srazil mezi nohy. Tam to bylo v době, kdy Sparta byla na koni a už to bylo 5:2. To mě štvalo víc, než tenhle. Nyní to bylo na 1:1, takže se nestalo skoro nic.

Pak jste chytal dobře, vnímal jste potřebu to spoluhráčům vrátit?
Jako potřebu ani ne. Takové góly padají všude, když se podíváte na NHL, tak tam padají i daleko horší. Já jsem se cítil docela dobře, i když těch střel ani moc nebylo. Když měl ale Hradec šanci, tak to byla bohužel gólovka. Naše šance byly nějaké bekhendy z rohu, s tím asi neuspějeme.

Proč je dle Vašeho názoru Hradec tak nepříjemný soupeř?
Řeknu to takhle - oni hrají antihokej. S nimi něco vymyslet je těžké. Chyby vážně nedělají. Když se vám postaví na modrou čáru a vyhazují to po mantinelu, není to lehké. Kdyby tam to plexisklo nebylo, tak by to neměli kam házet. Je to proti nim opravdu těžké. Myslím, že tohle vám řeknu každý tým, který s nimi hraje.

Přišla druhá prohra - je na čase se vrátit do pohody?
Určitě jsme chtěli ve vítězné vlně pokračovat, ale těžko se na ní vrátíte v Třinci nebo doma s Hradcem. My se s nimi trápíme vždycky, bohužel je to třeba jen o gól, nikdy nás vyloženě nepřejeli. Jde o jejich antihokej a naší nemohoucnost.

Bude to jednodušší, když po novém roce hrajete v Brně?
Jestli to bude jednodušší, to nevím. Určitě jsou kvalitní mančaft, když jim to lepí, tak víte jak to je. Ale určitě uděláme všechno pro to, aby se nám tam podařilo vyhrát.

Teď trochu mimo hokej - uděláte si alespoň malého Silvestra?
Já na ty Silvestry nějak nejsem, nikdy jsem to pořádně neslavil. Ale určitě se podívám domů, máme krátké volno, tak se podívám za rodinou.

Václav Pletka #88: Ten mančaft nám prostě nesedí

Na Hradec vám to nejde. V čem je problém?
Už před zápasem jsme si říkali, že dobře brání střední pásmo. A to se potvrdilo. Oni hrají dobře, jen čekají na naše chyby a chodí do brejků. Ten zápas tomu odpovídal, my jsme tlačili a tlačili a pak jsme tam udělali nějaké chyby, kdy jeli dva na jednoho, tři na dva. Jen díky Machymu (Matěji Machovskému - pozn. red.) to skončilo jen 1:2. Přes to střední pásmo jsme se prostě neprosadili, to bylo rozhodující.

Co jste tedy měli dělat lépe?
Měli jsme tu hru více zjednodušit, více si nahazovat ty puky. Být více agresivní a více chodit obráncům do těla. My jsme ale ty puky jen ztráceli a zbytečně jsme si to několikrát zkomplikovali tím, že jsme chtěli jít do nahrávky místo toho, abychom to nahodili a agresivně za tím šli.

Václav Pletka

post: útočník
góly: 1
asistence: 0
střely: 4
hity: 2
čas na ledě: 15:47
trestné minuty: 0

Hradec venku devětkrát nevyhrál, ale vy s nimi zase máte špatnou vzájemnou bilanci. Je to pro vás třeba takokvý komplex?
Neřekl bych, že to je komplex. Ten mančaft nám prostě nesedí. Oni dobře brání a mají to skvěle zorganizované. Navíc nedělají žádné chyby.

Ta nevyužitá pětiminutové přesilová hra - byl to podle Vás klíčový moment?
Asi ano. Měli jsme dát gól, ale sehráli jsme jí špatně. Ani jsme se neudrželi v pásmu, byl to zřejmě klíčový moment zápasu. Ve třetí třetině totiž jen bránili a čekali na naše chyby. Ty jsme si vytvářeli sami a pak už to byla taková křeč.