PLZ - MHK 1:2

PLZ - MHK 1:2 - V bojovném utkání nestačila Plzeň na Hradec

Plzeň - V posledním utkání roku 2014 se na plzeňském ledě představil Hradec Králové. Po vyrovnané první třetině se v druhém dějství dostal Hradec Králové do vedení, které už si pohlídal a z Plzně tak odváží tři body za vítězství. Navíc vyhrál i třetí letošní vzájemné utkání.

HC Škoda Plzeň - Mountfield HK

1:2
1:1, 0:1, 0:0

Branky a nahrávky: 5. Pletka (Johnson, J. Sýkora) – 11. Dietz (Tvrdík, Jank), 36. Mertl (Knotek, Vydarený). Rozhodčí: Šír, Mikula – Polonyi, Flegl. Vyloučení: 4:3, navíc Mikuš (MHK) 5 + do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 5873. Střely na branku: 23:27. Zblokované střely: 16:6. Hity: 22:19. Vhazování: 30:27. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

HC Škoda Plzeň

Machovský (Mensator) – Jeřábek, Kadlec "A", Pulpán, Mozík, Moravčík, Kubka – Schleiss, Bližňák, Kratěna "C" – Johnson, Lev, J. Sýkora – Pletka, Simon, Indrák – Beran, T. Sýkora, Michel

Mountfield HK

Kacetl (Kantor) – Vydarený "A", Dietz, Mikuš "A", Jank, Vašíček, Pláněk, Plášil – Šimánek "C", Mertl, Vantuch – Pospíšil, Kukumberg, Dej – Červený, Knotek, Skokan – Kopta, Tvrdík, Beránek

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Matěj Machovský 59 27 2 25 92,59 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Matěj Beran 0 0 0 0 0
Mário Bližňák 0 0 0 -1 0
Miroslav Indrák 0 0 0 0 2
Jakub Jeřábek 0 0 0 -1 2
Nicholas Johnson 0 1 1 0 0
Petr Kadlec 0 0 0 -1 2
Ondřej Kratěna 0 0 0 -1 0
Branislav Kubka 0 0 0 0 0
Jakub Lev 0 0 0 0 0
David Michel 0 0 0 0 0
Michal Moravčík 0 0 0 0 0
Vojtěch Mozík 0 0 0 0 0
Václav Pletka 1 0 1 0 0
Lukáš Pulpán 0 0 0 0 0
Jan Schleiss 0 0 0 -1 0
Dominik Simon 0 0 0 0 2
Tomáš Sýkora 0 0 0 0 0
Ján Sýkora 0 1 1 0 0

komentář

Oba týmy se do sebe zakously hned od prvních vteřin, jenže Vantuch před Machovským tečoval jen do jeho náruče, Ján Sýkora zase na brankovišti zakončil jen do betonu Kacetla. Rychlý gól ale přeci jen padl. V početní výhodě Západočechů nejprve Kukumberk v situaci dvou na jednoho trefil tyč, aby z protiútoku osamocený Václav Pletka na brankovišti nadvakrát rozvlnil síť - 1:0! Přesilová hra se dostala i Východočechům, ti s ní však naložili prachbídně a domácí gólman tak byl bez práce. Naopak v plném počtu opět zahrozili domácí, Kubkovu střelu z levého kruhu vyrazil Kacetl ramenem. Pak ale přišla věc věru nevídaná. Stanislav Dietz nahazoval z vlastní obranné modré na domácí klec a šel střídat. Ku překvapení všech ale brankáři indiánů touš zapadl do sítě - 1:1! Modrobílí se snažili vzít si vedení zpět, ovšem Bližňák z mezikruží našel pouze náruč hostujícího gólmana. Následovalo slabení Mountfieldu, ve kterém znovu ujeli Dej s Kukumberkem do přečíslení dvou na jednoho, domácí gólman ale podržel svůj tým. Když pak v závěru červenobílí znovu pohrdli přesilovou hru, svítil o přestávce na kostce nerozhodný stav.

Prostřední část odšpuntoval ranou v plné jízdě pár kroků za modrou Pulpán, Kacetl sklapl betony včas. Vytáhl se i proti Pletkovi, který v situaci dvou na jednoho dvakrát zakončoval po pěkné příhře Indráka. Podobná situace nastala i na druhé straně, zuby si na Machovském vylámal Vantuch. Po chvilce pálil z vrcholu levého kruhu Simon z první, ale skóre jako kdyby někdo začaroval. Nepohnul s ním ani Tomáš Mertl, jenž dostal příhru na brankovišti, ale proti stoprocentní šanci byl beton domácího gólmana. Východočeši se ale nakonec přeci jenom radovali. Stejný hráč totiž dorazil do sítě mezi kruhy ránu Vydareného od modré - 1:2! Zákrok, který mezi mantinely nepatří, následně předvedl za stavu, kdy byl jeho tým na koni, Mikuš a po zásluze od rozhodčích vyfasoval trest do konce utkání. Jenže indiáni se v dlouhé přesilové hře trápili a nakonec jí 78 vteřin před vypršením přerušila druhá siréna.

V poslední dvacetiminutovce se snažil ještě výhody využít Pletka, teč Kadlecovy střely se mezi tři tyče nevešla. Hosté odpověděli dalším přečíslením dvou na jednoho, Mertl přihrával Vantochovi, ten však nabral příliš velkou rychlost, kterou nakonec nestihl zabrzdit a skončil v bránce místo puku. Následně měl na holi srovnání z první pálící Simon, Kacetl svůj tým podržel. Podobně si vedl i Machovský proti Vantuchovi mířícímu pod břevno z levého kruhu. Do stejných míst pálil z pravé strany i Lev, hostující gólman zasáhl hřbetem lapačky. Vytáhl se i zákrokem hlavou proti Simonovi. Hosté pochopili, že pro vítězství se musejí ještě více zatáhnout a také tak učinili. Rezignovali na přechází půlky a jen v pěti bránili vlastní svatyni. To se nakonec povedlo a Mountfield tak zlomil devítizápasovou šňůru venkovních porážek, naopak indiáni doma nezvítězili po pěti.

Ohlasy trenérů

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): My jsme to dnes nezvládli. Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, se kterým jsme čtyřikrát za sebou prohráli. Začali jsme špatně první třetinu, kde jsme měli i dost štěstí, jelikož si vytvořili větší šance. Ve druhé třetině jsme se zlepšili, ale neměli jsme žádnou velkou šanci, v přesilovkách nám to všechno zblokovali. Z pětiminutové přesilovky jsme nic neudělali a po druhé třetině prohrávali. V té třetí jsme hráli na tři pětky, ale oni výborně bránili a my se k ničemu nedostali. Zaslouženě tak vyhráli.

Peter Draisaitl (Mountfield HK): Velmi důležitý večer pro nás, protože když jsme naposledy vyhráli venku, tak jsme ještě hráli s dřevěnými hokejkami. Samozřejmě hlavně pro hráče je to důležité. Myslím si, že v tom zápase byla Plzeň více na puku a měla více ze hry, jen se mi zdálo, že ty úplně stoprocentní šance jsme jim moc nedovolili. Těch šancí celkově nebylo v dnešním zápase moc. Byli jsme schopní to vybojovat a odjezdit, kluci si to díky tomu přeci jen zasloužili.