MHK – PLZ 4:2

MHK – PLZ 4:2 – Hradecká tvrz nedobyta

Přestože indiáni na těžkém hradeckém ledě vedli díky Johnsonovi, domácím se podařilo srovnat brankou v poslední vteřině první části. O této trefě, zda byla před sirénou, po, nebo při se ještě bude dlouho mluvit.
Domácí se díky gólu nastartovali a utekli indiánům na rozdíl dvou branek. Za hosty sice ještě zvládl korigovat kapitán Kratěna, ale Hradec přidal další branku a bylo rozhodnuto. Indiány mohou zase mrzet neproměněné přesilovky. Na rozdíl od soupeře, který využil dvě, Plzeňané ani jednu.

Mountfield HK - HC Škoda Plzeň

4:2
1:1, 2:1, 1:0

Branky a nahrávky: 20. Šimánek (Kudrna, Frühauf), 25. Mertl (Frühauf, Kudrna), 36. Mertl (Šimánek, Kudrna), 45. Šimánek (Mertl, Slovák) – 17. Johnson (Pletka, Kratěna), 39. Kratěna (Johnson, Jeřábek). Rozhodčí: Turčan, Souček – Lučan, Kis. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. Diváci: 4817. Střely na branku: 24:33. Zblokované střely: 7:10. Hity: 11:11. Vhazování: 29:24. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Mountfield HK

Kantor – Vydarený, Slovák, Mikuš, Frühauf, Jank, Pláněk, Piegl – Kudrna, Mertl, Šimánek – Skokan, Tvrdík, Dej – Beránek, Kukumberg, Valcourt – Kovářů, Kopta, Nedvídek.

Machovský – Beran, Jeřábek, Kadlec, Pulpán, Mozík, Moravčík, Kubka, Boháč – Pletka, Kratěna, Johnson – Lev, Kašpařík, Sýkora –Schleiss, Simon, Kubalík – Hollweg, Přikryl, Balej.

Ján Sýkora 0 0 0 -1 0

Do prvního domácího zápasu po reprezentační přestávce vstoupil lépe Mountfield, který si vytvořil mírnou územní převahu. Indiáni však svého soupeře do žádných šancí nepouštěli, naopak postupem času přebrali taktovku hry. Důkazem budiž rána Vojtěcha Mozíka od modré čáry, kterou Kantor se štěstím vyrazil.

Ještě předtím si každý tým zahrál po jedné početní výhodě, ani jedna však nebyla sehrána nikterak dobře. Zápas měl náboj, k vidění byl ale spíše urputný boj než technické kombinace. Nakonec i první gól zápasu byl více než upracovaný. Střídání elitních útoků zvládli lépe hosté, když se na začátku 17. minuty z druhé dorážky prosadil Nicholas Johnson – 0:1.

V závěru třetiny se Hradec hnal za vyrovnáním a za svou snahu byl odměněn. Kukumberg ještě svou šanci po namazání jednoho z plzeňských nevyužil, hradeckým fanouškům nakonec spravil chuť domácí kapitán. Jiří Šimánek zakončil svůj únik dlouhou kličkou do forhendu a kotouč zasunul až za Machovského. Hradeckou branku ještě posvětil videorozhodčí – domácí tahoun skóroval v poslední vteřině – 1:1.

Druhá část vyšla lépe Hradeckým, a to nejen výkonnostně, ale také výsledkově. V čase 24: vypukl královéhradecký stadion nadšením podruhé v zápase, nepočítáme-li dvojitou radost u Šimánkova gólu. Peter Frühauf naše za obránci najetého Tomáše Mertla, který poslal Mountfield do vedení 2:1.

I když si hosté v druhé třetině připsali více střel, Hradec měl i nadále mírně navrch, brankové příležitosti ale z jeho holí nepřicházely. A když jedna přišla, Východočeši ji bleskurychle využili. V přesilovce počkal Šimánek na najíždějícího si Tomáše Mertla, který v čase 36:00 z první trefil odkrytou část branky a potvrdil, že to první hradecké letce už druhý rok neskutečně šlape – 3:1.

Jenže branky se dočkala i elitní formace indiánů, a to dvě a půl minuty po trefě Mertla. Johnson předal puk Ondřeji Kratěnovi, který překonal Kantora bekhendovou kličkou, a bylo to zase o jednu branku – 3:2.

Třetí třetiny na hradeckém stadionu patří jednoznačně Mountfieldu, a ten to potvrzoval i proti Plzni. Ve vlastním oslabení se na začátku závěrečné části uvolnil Šimánek, ale jeho bombu golfem lapil Machovský.

Hradecký kapitán se druhé branky v zápase přece jen dočkal. Běžela přesilová hra ve 45. minutě, když se Jiří Šimánek nadvakrát dokázal prosadit, a sice zpoza brankové čáry za pomoci plzeňského brankáře – 4:2. Pro levé křídlo to byla zároveň extraligová trefa s pořadovým číslem 200!

Hradec dvoubrankové vedení nakoplo a naprosto ovládl zbytek zápasu. Utkání si čím dál více užívali oba hradečtí střelci spolu s Jaroslavem Kudrnou, na které Plzeň nemohla najít po celý zápas protiakce a kteří si vytvořili ještě několik gólovek. V závěru Západočeši zkusili hru bez brankáře, ale na domácí defenzivu si nepřešli.

Peter Draisaitl (Mountfield HK): Tentokrát jsem s výkone velmi spokojen. Jedna věc je, že Plzeň aktuálně hraje dobře, a my jsme věděli, že na nás čeká kus práce. Pomohlo nám, že jsme dali góly v čas, kdy jsme je dát potřebovali. Taky mě potěšilo, že třeba Ondřej Kovářů v době, kdy nám chybí pět útočníků, hraje první zápas – je to mladý kluk – a měl tam dobré momenty. To jsou takové detaily, které potěší. Celkově velká spokojenost, kluci si s tím poradili. Malá nervozita tam ale možná po druhém gólu Plzně byla. Zdálo se mi, že kluci si na to za stavu 3:2 nesedli, nehráli jsme pasivně, takže spokojenost.

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): Myslím, že domácí dnes byli lepším týmem. Měli lepší pohyb – snažili jsme se být aktivní, ale ve všech osobních soubojích jsme byli o krok později, prohrávali jsme je. Přesto si myslím, že první obdržená branka nás srazila z hlediska dalšího průběhu. Soupeř dobře bruslil, následkem toho jsme dělali fauly, hlavně v útočném pásmu. To nás stálo šest zbytečných minut v oslabení. Domácí sehráli výborně přesilovky, dali z nich dva góly. Jak říkám, klíčový byl gól v první třetině vteřinu před koncem, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Myslím si, že Hradec zaslouženě vyhrál, že měl větší hlad po vítězství.