Rozhovor - Pitule

Kluci mě hecovali, že vyhrajou, smál se Tomáš Pitule

Plzeň - Mladý forvard Tomáš Pitule prožil úspěšný návrat do plzeňského dresu. Po ročním angažmá na Kladně se totiž proti Rytířům dokázal v přátelském utkání prosadit brankou.

Tomáš Pitule samozřejmě kvitoval příjemnou změnu, kdy po tréninkách konečně odehráli hráči utkání. "Hlavně na začátku to bývá těžké, takže jsme za ten zápas byli rádi. Určitě je to příjemnější než jen trénovat a hrát proti sobě," má jasno plzeňský odchovanec.

Na Kladně strávil celou loňskou sezonu na hostování. V dresu Rytířů dokázal vstřelit 10 branek a na dalších 30 nahrát. Dnešní utkání tak pro něj bylo specifické. "Hlavně na to angažmá vzpomínám jen v dobrém. Všechny kluky tam znám, přeju jim, abychom se příští rok potkali v extralize. Jsem rád, že jsme hráli zrovna proti Kladnu," řekl Pitule.

Dále 25letý útočník prozradil, že se s bývalými spoluhráči vzájemně hecovali. "Kluci mi říkali, že vyhrajou, tak jsem rád, že jsme je porazili. I přes to, že oni měli nejsilnější sestavu," radoval se. "Hráli jsme docela slušně, ale snad to bude ještě lepší."

Tomáš Pitule se navíc dočkal i premiérové branky po svém návratu do Plzně. Ve 37. minutě se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru a dopravil kotouč za záda Lukáše Cikánka. "Samozřejmě je to příjemnější, než na to čekat třeba čtyři až pět zápasů," uzavřel rozhovor.

Michal Poletín v prvním utkání za indiány dvakrát skóroval

MICHAL POLETÍN se proti Kladnu trefil dvakrát

"Je to zpříjemnění tréninku. Ta herní praxe je vždycky lepší, než jezdit bazény," přiznal po utkání dvougólový střelec MICHAL POLETÍN. "Určitě bych byl rád, kdyby to takhle padalo dál, ale hlavní budou úspěchy týmu."

Posted by HC Plzeň on 28. červenec 2015


Další přátelské utkání čeká plzeňské indiány již ve čtvrtek, kdy od 17:30 změří síly s českobudějovickým Motorem.