PLZ - KLA 3:1

PLZ - KLA 3:1 - Úvodní přípravný duel Škoda zvládla!

Plzeň - Do Home Monitoring Arény přicestovali Rytíři z Kladna. Škodovka do zápasu nasadila mnoho mladých tváří, které se rozhodně neztratily. Úžasný výkon v brance předvedl Patrik Polívka a dvěma góly se blýskl Michal Poletín! Domácí nakonec vyhráli 3:1

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno

3:1
1:0, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 3. Poletín (Preisinger, Indrák), 37. Pitule, 60. Poletín (Preisinger) - 42. Kindl (Stach, Bílek). Rozhodčí: Svoboda, Šindler - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. Diváci: 363. Střely na branku: 38:50 (11:12, 17:16, 10:22). Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Polívka (Machovský) – Sklenička, Andrlík, Chalupa, Walter, Marcel, Holý – Poletín, Preisinger, Indrák, Kubalík "A", Kracík "C", Kepka, Matějka, Pitule "A", Beran, Michel, Suchý, Krliš

Cikánek (Švihálek) – Růžička, Kehar, Posmyk, Zajíc, Repe, Hořava, Potechin – Rudovský, Skuhravý "C", Dalecký, Kindl, Stach, Bílek, Čurda, Petrák, Horna, Redlich, Lukáč, Strnad, Kloz

K prvnímu přátelskému utkání v sezoně 2015/2016 vyjeli Plzeňští na svůj led proti Kladnu. Jako kapitán tým vedl navrátilec Jaroslav Kracík, asistenty mu dělali Dominik Kubalík a Tomáš Pitule. V sestavě se představil například i útočník Jan Matějka, který přišel na zkoušku z Vrchlabí.

První přípravný zápas je tu! #hcskoda #skodovka #plzen #priprava #leto #rytiri #kladno

Fotka zveřejněná uživatelem HC Škoda Plzeň (@hcplzen),

První střelecký pokus utkání obstaral hostující Jan Rudovský, brankář Patrik Polívka ovšem bez větších potíží zasáhl. Ve třetí minutě byl vyloučen David Růžička a Plzeň si zahrála první přesilovku, kterou využila během pouhých 9 vteřin! Michal Poletín obdržel přihrávku zpoza branky od Preisingera a otevřel skóre utkání svým prvním gólem v dresu škodovky. Posléze hráli domácí v další početní výhodě, tentokráte jí ale v branku nepřetavili. V sedmé minutě si velkou šanci vytvořilo i hostující Kladno, ale Josef Zajíc trefil jen tyčku plzeňské branky.

Ve 12. minutě si po pravém křídle do dobré šance sjel Dalecký. Po jeho střele se dokonce zavlnila síť, ale pouze z boku, tudíž stav zůstal nezměněn. O tři minuty později zpoza branky pěkným pasem hledal Krliš Filipa Suchého, nicméně ten puk nedokázal trefit a tak z toho opět nic nebylo. O vyrovnání se poté pokusil Denis Kindl, který mířil ze stejné pozice jako předtím Dalecký, jenže Polívkův beton byl proti. Pár sekund na to ze středu mířil do branky David Stach, ale i zde byl úspěšnější brankář domácích. Další dobrou kladenskou šanci nevyužil Tomáš Horna, který byl sám před Polívkou, ale dostal se do příliš velkého úhlu. První třetina tak skončila za stavu 1:0 pro Plzeň.

Hned v úvodu druhého dějství měla Plzeň dobrou šanci, kdy se po Skleničkově střele dostal k dorážce Miroslav Indrák. Branku ale přestřelil. Na druhé straně Bílek nahrával na Davida Stacha, jenž svou několikátou šanci v utkání ale opět nevyužil. V průběhu 26. minuty z nebezpečné pozice pálil Tomáš Horna, ale Polívka dokázal jeho pokus vyrazit nad branku. Velkou šanci si indiáni vytvořili o dvě minuty později, kdy Poletín nahrával do dobré šance Chalupovi, jenž ale netrefil prázdnou branku! O chvíli později předvedl povedenou individuální akci Kracík, po níž se snažili zakončit Kubalík s Kepkou, ovšem neúspěšně.

Následně si domácí celek zahrál třetí přesilovku v zápase. A vytvořil si dobrou šanci, kdy ze strany pálil Pitule a o dorážku se snažil Jan Matějka. Ve 32. minutě pěknou střelou od modré čáry trefil David Růžička břevno domácí klece! Posléze Kloz perfektním pasem zpoza branky našel Lukáče, jehož pokus ale dokázal vyrazit Patrik Polívka. Rytíři pokračovali ve zvýšené aktivitě a bojovali o vyrovnání, Plzeňané ale zatím odolávali. Kladno ale srážela nedisciplinovanost a domácí celek měl tak k dispozici hned několik přesilových her. A jednu z nich se jim podařilo využít, když se v předbrankovém prostoru nejlépe zorientoval Tomáš Pitule! Během druhé přestávky tak šli hráči do šaten za stavu 2:0 pro Plzeň.

Do třetí třetiny vstoupilo lépe Kladno. David Stach zpoza branky nahrál na nehlídaného Denise Kindla, který překonal Patrika Polívku a snížil na 1:2. Ve 43. minutě byl vyloučen David Sklenička a Kladno si zahrálo první přesilovou hru v utkání. Tu využít nedokázalo, nicméně nebezpečné dále bylo. Tomáš Horna měl dobrou šanci, když obral bránící hráče o puk, ale trefil pouze připraveného Polívku. O chvíli později ale sám na branku unikl Jan Rudovský, který se pokusil domácího gólmana vymíchat. Ten se ale roztáhl po brankovišti a únik dokázal zneškodnit!

V 50. minutě si před branku s kotoučem sjížděl Tomáš Pitule, ale svou druhou branku nedokázal přidat, jelikož Cikánek byl připravený. Další plzeňskou šanci si vytvořil Václav Krliš, ale z dobré pozice mířil nad. Zápas byl nadále poměrně vyrovnaný a šancí k vidění mnoho nebylo. Zápas se tak dohrával víceméně v klidu. Během poslední minuty si hosté ještě vyzkoušeli hru bez brankáře, ale Michal Poletín se trefil do prázdné branky a vstřelil tak svou druhou branku v utkání. Pro udobření fanoušků tak udělal opravdu maximum…

Ohlasy s Michalem Poletínem

MICHL POLETÍN se proti Kladnu trefil dvakrát

"Je to zpříjemnění tréninku. Ta herní praxe je vždycky lepší, než jezdit bazény," přiznal po utkání dvougólový střelec MICHAL POLETÍN. "Určitě bych byl rád, kdyby to takhle padalo dál, ale hlavní budou úspěchy týmu."

Posted by HC Plzeň on Tuesday, July 28, 2015

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): Já si myslím, že každé vítězství je cenné. Mladé mužstvo bylo dvě třetiny slušné, ve třetí se ale trochu zatáhlo a oni nás výrazně přestříleli. Já musím Patrika Polívku pochválit, že nás podržel a vychytal to. Něco nám to ukázalo, ale pořád je to jen začátek. Ještě teď máme dva zápasy, teprve v sobotu uvidíme, koho si necháme a koho pošleme na farmu do Klatov. Ale jak říkám, každé vítězství je důležité a dobré.

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Při hře 5 na 5 to podle mě bylo vyrovnané, domácí rozhodli až v přesilovkách. My jsme dělali zbytečné fauly, když jsme v některých fázích přestali bruslit. Jinak to bylo dle mě vyrovnané utkání, oba gólmani chytali velmi dobře. Když nedáme víc, než jeden gól, tak je to asi zasloužený výsledek.