KLA - PLZ 5:3

KLA - PLZ 5:3 - Úvodních třináct minut stačilo ke ztracení celého utkání

Plzeň - Indiáni se vracejí z venkovního dvojboje s pomyslnými dvěma body, po skalpu Pirátů na severu Čech dnes po špatném úvodu nedohnali čtyřbrankovou ztrátu na ledě Rytířů.

Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň

5:3
4:1, 0:1, 1:1

Branky a nahrávky: 2. Růžička (Kindl), 9. Lukáč (Čurda, Redlich), 10. Bílek (Kindl, Stach), 13. Dalecký (Skuhravý), 60. Kindl (Bílek, Hořava) – 17. Bližňák (Sýkora, Pulpán), 40. Johnson (Bližnák), 42. Kubalík (Lev, Poletín). Rozhodčí: Pavlovič - Frühauf, Řešátko. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. Diváci: 768. Střely na branku: 27:28. Průběh utkání: 4:0, 4:3, 5:3.

Rytíři Kladno

Mensator (46. Švihálek) – Repe, Gutwald, Růžička, Kehar, Posmyk, Hořava, Zelingr – Dalecký, Skuhravý, Machač – Kindl, Stach, Bílek – Redlich, Lukáč, Čurda – Šilhavý, Janeček, Kružík.

HC Škoda Plzeň

Machovský (Polívka) – Pulpán, Moravčík, Chalupa, Kubka, Marcel, Andrlík - Johnson, Bližňák, Sýkora - Lev, Pitule, Poletín - Schleiss, Kracík, Indrák - Kubalík, Přikryl, Kepka.

Statistiky nejsou k dispozici.

komentář

Do odvety vzájemného souboje z minulého týdne lépe vstoupili domácí. Již po necelé minutě a půl si sjel mezi kruhy David Růžička a dělovkou rozvlnil síť - 1:0! Rytíři byli i nadále při chutí a Machovský se musel činit proti Skuhravému od pravého mantinelu, Bílkově pokusu z mezikruží a do třetice si lapačkou poradil i s bekhendem stejného hráče. Následně se do slibné příležitosti trhli v situaci dva na jednoho Redlich s Čurdou. S pokusem druhého jmenovaného si ještě hostující brankář věděl rady, ale na dorážku Michala Lukáče toho již příliš dělat nemohl - 2:0! Uběhlo pouhých třiaosmdesát vteřin a náskok Kladna v početní výhodě opět o něco narostl. Kindl našel příhrou přes brankoviště hůl Vítězslava Bílka, jenž se nemýlil - 3:0! Další gól mohl přidar Čurda, který si vybruslil do ideální střelecké pozice, proti bylo rameno Machovského. Po chvilce tečoval ránu Růžičky Skuhravý do boční sítě, ovšem mrzet ho to příliš nemuselo. Akce pokračovala a novic v kladenském dresu našel na levém kruhu Jana Daleckého, jehož umístěná střela znamenala čtvrtý touš ve svatyni indiánů - 4:0! Až pak se osmělili hosté. V přečíslení pálil nebezpečně Pitule, ovšem bližší tyč jen těsně minul. Ovšem domácí za předešlý faul putovali do čtyř a indiáni trestali. Sýkora natáhl na modré ke střele, kterou usměrnil Mário Bližňák – 4:1! Definitivní tečku za úvodní dvacetiminutovkou udělal Kindl, jenž zápěstím rozezvučel brankovou konstrukci.

Prostřední část odšpuntoval svým pokusem Kracík, ovšem Mensator předvedl rychlých beton. Západočeši si následně zahráli velmi krátkou dvojnásobnou přesilovou hru, ve kterém ovšem Pulpán zamířil nad, stejně jako za nedlouho poté i Kepka. Poté Plzeňáci dvakrát načapali domácí obranu. Nejprve mohl ujet do samostatného úniku Schleiss, který ovšem nezpracoval přihrávku spoluhráče, lépe si vedl Kubalík, jehož pokus pod horní tyčku zvládl gólman Rytířů vytěsnit mim otři tyče hřbetem lapačky. Kladno se osmělilo v polovině utkání, když Bílek našel napříč brankovištěm Stacha, ovšem proti byl vytrčený beton Machovského. Velmi podobně se na druhé straně činil i Mensator, když Marcel zpoza branky oslovil mezi kruhy Kracíka. Gólu se tak diváci dočkali až devět vteřin před druhou sirénou. Bližńák vyzval ke skórování před brankou stojícího Nicholase Johnsona, jenž rychlou kličkou dal svém týmu naději - 4:2!

A na pořádné drama zadělali hosté hned zkraje posledního dějství. Lev se prokličkoval až před Mensatora, který ještě jeho pokus zneškodnil, ovšem černý nesmysl se odrazil k Dominiku Kubalíkovi, jenž snížil na rozdíl jediné trefy - 4:3! vyrovnat mohl svou ranou Sýkora, ovšem mířil přímo do hrudi kladenského muže s maskou. Na druhé straně naopak zahrozil Redlich, jehož rána po předchozí kličkované skončila těsně mimo tyče. Když se neujaly ani pokusy Poletína a Machače, měla o všem rozhodnout powerplay idnánů. Jenže těsně před ní fauloval Machvoský a Johnson. I tak zkusili Západočeši hru bez brankáře, v čase 59:24 se vhazovalo v obraném pásmu domácích, ale byli to právě oni, kdo nakonec vsítil důležitou branku. O dlouhou přihrávku po mantinelu si řekl Bílek, který mohl trefovat prázdnou branku, ale ještě vylepšil pozici pro Denise Kindla, jemuž stačilo jen dovézt kotouč do branky - 5:3!