Rozhovor Beran

Musím na sobě makat a uvidíme, co bude dál, hlásí Matěj Beran

Plzeň - Útočník škodovky Matěj Beran se v posledních utkáních pravidelně objevuje v sestavě indiánů. Urostlý mladík jinak válí v partnerském klubu v Klatovech, kde patří k nejzářivějším hvězdám mužstva.

Matěj Beran zatím v probíhající sezóně odehrál za Klatovy sedmnáct utkání, ve kterých dokázal vstřelit třináct branek a na stejný počet gólů i přihrál. S prostorem a celkovým působením v druholigovém celku je Matěj velice spokojen: „Jo, zatím je to dobré. Bylo by špatné, kdybych si nedokázal vytvořit prostor ve druhé lize, takže jsem za něj rád. Díky tomu si věříte a potom ty body naskakují,“ vysvětluje dvaadvacetiletý plzeňský rodák.

Čím to, že je vytáhlý forvard v Klatovech tak bodově plodný a on se svou útočnou formací bývá u téměř všech důležitých akcí svého týmu? „Dobře jsme si sedli se spoluhráči, naše lajna dává skoro každý zápas gól. Za to jsem moc rád, spoluhráči dělají hodně a daří se nám,“ pochvaluje si Beran, který se do českých soutěží vrátil před sezónou 2014-15 z týmu Sherbrooke Phoenix.

Matěj Beran proti Vítkovicím

post: útočník
čas na ledě: 5:17
góly: 0
asistence: 0
střely: 0
hity: 1
+/-: 0

To, že mají Klatovy smrtící ofensivní sílu, je dobře známo, nicméně západočeské mužstvo i značné množství branek inkasuje, takže o výsledky typu 7:4 či 6:5 mnohdy není nouze. „Máme v Klatovech velké množství mladých hráčů, kteří velice rádi útočí, takže hrajeme hodně dopředu,“ snaží se najít vysvětlení toho faktu útočník, jenž za Škodu nastupuje s číslem 84. „Tak to prostě je. Ale myslím si, že je lepší dávat hodně gólů a klidně i hodně branek dostávat, než aby se hrál nudný hokej s výsledkem 1:1.“

Díky své vysoké produktivitě a bojovné povaze se Beran stal i stálicí ve čtvrté formaci extraligové Plzně. Jaké je podle něj pendlování mezí druhou ligou a nejvyššími patry naší hokejové soutěže? „Je to určitě lepší, než kdybych hrál jen druhou ligu. Jsem za to samozřejmě moc rád, že jsem v Plzni dostal šanci a doufám, že budu dostávat prostor na ledě. Musím na sobě makat a uvidíme, co bude dál.“

Matěj zatím odehrál za indiány v nejvyšší hokejové soutěži za dvě sezóny třicet tři utkání, ve kterých si připsal jeden bod, když v loňském duelu proti Zlínu na domácím ledě asistoval u branky Michala Moravčíka. Na první trefu mezi muži tedy stále čeká: „Ten první gól by už mohl přijít, čekám na něj hodně dlouho!“ Mladému útočníkovi přejeme jen to nejlepší v jeho další kariéře. A aby jeho čekání na první přesný zásah nebylo příliš dlouhé!