Indiáni míří na led trápícího se mistra!

Plzeň – Západočeši se vydávají směr aréna soupeře, pak již modrobílé čeká série čtyř domácích duelů!


HC VERVA LITVÍNOV
vs.
HC ŠKODA PLZEŇ

Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov
13. listopadu 2015
18. kolo hokejové Tipsport extraligy

Litvínov v minulém ročníku opanoval Tipsport extraligu a získal historický titul. Lepší byl i ve vzájemných utkáních s Plzní, když ve druhém kole vyhrál na ledě Škody po samostatných nájezdech, pak si odsud odvezl ještě bod a zároveň ovládl oba domácí zápasy. Nejprve zvítězil 1:0, posléze 4:1. Západočeši tedy mají Vervě co vracet. Částečně se to povedlo v již letošním prvním vzájemném měření sil, když modrobílí sice z domácího střetnutí uzmuli pouze dva body, ovšem po dvou třetinách prohrávali 0:3! Jako zápletku nám oba soupeři nachystá nyní?

Pod pokličkou Litvínova

Litvínov, jako úřadující mistr, se nevyhnul řadě důležitých zásahů v kádru. Odešel plzeňský odchovanec a brankář Pavel Francouz do Ruska, svojí bohatou hráčskou kariéru definitivně ukončili Martin Rusinský a Jiří Šlágr, Jakub Petružálek zase zamířil směr Švédsko. Jako náhrada se mezi tři tyče postavil Jaroslav Janus ze Sparty, z Ústí dorazil Michal Petrásek, novou smlouvu podepsal Rostislav Martynek a z Kladna přišel i Miloslav Hořava.

V letním období se na severu Čech pověstná mistrovská kocovina rozhodně nekonala, Verva padla pouze na úvod se Znojmem a později s Chomutovem. V přátelských utkáních ještě vyzrála na Chabarovsk, Drážďany a v nájezdech až nestačila s Wolfsburgem. Jako vítěz extraligy se černožlutí výborně chopili i Ligy mistrů, když se dvakrát utkali s finským Espoo a francouzským Grenoblem. V těchto utkáních přišla ztráta jediného bodu a postup do vyřazovacích bojů. V nich započali Severočeši proti Vídni, kterou na jejím ledě porazili o branku a doma postoupili díky remíze. Jejich putování, stejně jako u ostatních českých týmů, skončilo následně v osmifinále, když v Litvínově sice Frölunda padla 1:2, doma ovšem český tým přejela 6:0.

V samotné extralize to již ovšem tolik povedená jízda není. Úřadující mistr ještě dvakrát za sebou nevyhrál za tři body a aktuálně má v zádech sérii již čtyř porážek. Ve dvou posledních duelech navíc inkasoval před svými fanoušky bůra od Liberce i Mountfieldu. Celkově zatím Verva vybojovala pouze šestnáct bodů v sedmnácti utkáních a poslední Zlín na dně tabulky má navíc dva zápasy k dobru.

Litvínov tíží útok i obrana. V bráně se trápí jak dvaadvacetiletý Horák, který nastoupil k osmapadesáti minutám a má procentuální úspěšnost necelých čtyřiasedmdesát procent, tak jednička Jaroslav Janus, který svůj tým sice dokáže podržet, ale své výkony sráží nepochopitelnými hrubkami. Mezi gólmany je na jedenácté příčce s necelými jednadevadesáti procenty co do úspěšnosti zákroků. V útoku se zatím pouze dva hráči překulili přes deset získaných bodů, František Lukeš a Viktor Hübl, oba jsou však oproti loňsku daleko za svým výkonem. Litvínov přitom patří mezi jeden z nejaktivnějších týmů co se týče vyslaných střel i ve schopnosti ubránit přesilové hry soupeře. Nevydařené výkony se odrazily i co do návštěvnosti, ta klesla téměř o tisíc fanoušků na utkání.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...


HC Škoda Plzeň:

Postavení v tabulce: 3.
Počet bodů: 31
Počet vstřelených branek: 65
Počet inkasovaných branek: 49
Nejproduktivnější hráč: Dominik Kubalík 17 (11+6)
Nejlepší střelec: Dominik Kubalík – 11 branek
Nejlepší nahrávač: Jakub Lev – 12 asistencí
Nejtrestanější hráč: Marcel Hossa – 33 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Jakub Jeřábek +12
Nejhorší hráč v bodování +/-: Pulpán, Johsnon, Lev -8
Gólmani:
Matěj Machovský – 793 minut / pr. 2,72 , 91,11%
Patrik Polívka  – 238 minut / pr. 2,52 , 90,74%


HC Verva Litvínov:

Postavení v tabulce: 12.
Počet bodů: 16
Počet vstřelených branek: 36
Počet inkasovaných branek: 48
Nejproduktivnější hráč: Viktor Hübl 15 (12+3)
Nejlepší střelec: Viktor Hübl - 12 branek
Nejlepší nahrávač: František Lukeš - 7 asistencí
Nejtrestanější hráč: Michal Trávníček - 28 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Tomáš Kučera +2
Nejhorší hráč v bodování +/-: Jiří Gula -12
Gólmani:
Jaroslav Janus - 988 minut / pr. 2,55 , 90,87%
Lukáš Horák    -  58 minut / pr. 5,17 , 73,68%

Výsledky posledních zápasů

HC Verva Litvínov 1
Mountfield HK 5
(0:3, 0:0, 1:2)


Branky a nahrávky: 59. Lukeš (Hübl, Pavelka) – 11. Courchaine (Ihnačák), 16. Vantuch (Čáp), 18. Bednář (K. Pilař, Čáp), 51. Ihnačák (Šimánek), 60. Červený.
HC Verva Litvínov: Horák (18. Janus) – Kubát, Chaloupka – Sklenička, Pavlík – Frolo, Pavelka – Jánský, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Trávníček – Písařík, Piroš, Gerhát – Válek, Smolka, Jurčík. Trenéři Rulík, Weissmann, Šlégr.


HC Škoda Plzeň 3
HC Olomouc 5
(0:1, 1:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 34. Johnson (Kadlec, Kratěna), 42. Sýkora (Hossa, Preisinger), 46. Preisinger (Pulpán) – 4. Kafka, 39. Řípa, 52. Mikúš (Kafka), 54. Mikúš (Kafka, Kucharczyk), 60. Laš (Knotek).
HC Škoda Plzeň: Machovský (Polívka) – Moravčík, Jeřábek "A", Sklenička, Kadlec "A", Pulpán, Kubka – Kubalík, Kracík, Indrák – Johnson, Bližňák, Kratěna "C" – Hossa, Preisinger, Sýkora – Poletín, Lev, Schleiss.


Související články

LIT - PLZ 1:3 - Plzeňští si z ledu obhájce titulu vezou všechny body!

Report

Chtěli jsme napravit zápas s Olomoucí, což se povedlo, těší Miroslava Indráka

Ohlasy

Aktuálně na webu

Rozhovor Martin Straka

Martin Straka si váží nové spolupráce s Autocentrem Jan Šmucler a věří v další dohody. Jak vidí formát extraligy?

Smlouva o partnerství

HC Škoda Plzeň a Autocentrum Jan Šmucler podepsaly pětiletou smlouvu o partnerství

Třídy v přípravě

Od žáků až po ty nejmenší. Trenér Pata: Nelze budovat pouze A-tým, je třeba budovat klub!