Přijíždí Litvínov, indiáni mají Vervě co vracet!

Plzeň – Litvínov svůj první zápas v novém roce čeká teprve s Plzní. Svůj loňský poslední duel prohrál v důležitém zápase na Kladně 0:5 a dá se tedy očekávat, že se Verva pokusí maximálně napravit svůj nezdar z minulého kola právě v ČEZ Aréně. Proto rozhodně neváhejte a přijďte podpořit své barvy v honbě za dalšími extraligovými body!


HC PLZEŇ 1929
vs.
HC VERVA LITVÍNOV

ČEZ Aréna, Plzeň
6. ledna 2012
36. kolo hokejové Tipsport extraligy

Soupeři se letos potkali na úvod v rámci desátého kola na plzeňském ledě. Domácí zvítězili v dramatickém, na góly nepříliš bohatém, utkání 2:1. Odveta měla být pomstou Litvínova a povedlo se. Heřman na úvod závěrečné dvacetiminutovky sice snižoval na 2:5, jenže slepené branky v 46.minutě a závěrečná Hüblova trefa dodala výsledku až hrozivou podobu 8:2. Povede se i svěřencům kouče Jelínka taková odplata?

Zásahy v kádru

Jako poslední a hned nejvýznamnější změna se odehrála na postu trenérském. Po sérii nezdarů se počátku prosince se musel pakovat Vladimír Kýhos (dnes již trenér HC Energie Karlovy Vary) a jeho místo zaujal Jiří Kučera, kterému asistuje Viktor Lukeš, vedoucím realizačního týmu je Jiří Šlégr. Jinak se snaží chemici držet tým pohromadě, pouze přivítali ztraceného syna Jakuba Černého z TPS Turku, kde si ve osmatřiceti duelech připsal pouze šest bodů, v Litvínově stihl dvě střetnutí, v nich dvě asistence. Na zkoušku se zjevil na severu i švédský útočník Peter Nylander, ale po dvou kolech bez bodu jeho angažování skončilo.

Martin Volke

Minulý rok naskočil do dresu Litvínova z důvodu nevyrovnaných výkonů Petra Fraňka a Jaroslva Hübla (oba měli procentuální úspěšnost kolem 90ti procent) a pomohl vytáhnout Benzinu do předkola play-off, když vyšrouboval svá procenta téměř k čtyřiadevadesáti. Právě ve vyřazovací části si pak na něm vylámali zuby indiáni a stal se tak hlavním strůjcem obrovského překvapení, když podceňovaný Litvínov postoupil až do čtvrtfinále. Brzy třicetiletý gólman do té doby okusil extraligu pouze v dresu Ústí na Labem v necelých čtyřech utkáních. Nyní ovšem Volke neprožívá natolik povedené období ve žlutočerném dresu. Procentuální úspěšnost zákroků nepřesahuje ani devadesát procent, průměr branek na zápas je nad tři. Lépe je na tom Franěk, který odchytal oba duely proti Plzni a vždy povolil Západočechům pouze dva góly se statistikami – 2,82 b./z. a 91,25%.

Něžné pohlaví platit nemusí

Plzeňští indiáni připravili pro svoje fanynky Tříkrálovou akci. Na zápas HC Plzeň 1929 – HC Verva Litvínov, který se odehraje dne 6. 1. 2012 od 17:30, mají ženy a dívky vstupenku ZADARMO. Vstupenky jsou k dispozici pouze na pokladně ČEZ Arény v Plzni, Štefánikovo nám. 1. Vstupenku je nutné si vyzvednout, platit za ní ale samozřejmě nebudete.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC Verva Litvínov:

Postavení v tabulce: 9.
Počet bodů: 48
Počet vstřelených branek: 95
Počet inkasovaných branek: 112
Nejproduktivnější hráč: Viktor Hübl 34 (15+19)
Nejlepší střelec: Viktor Hübl 15 - branek
Nejlepší nahrávač: František Lukeš – 20 asistencí
Nejtrestanější hráč: Martin Ručinský - 74 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Viktor Hübl +4
Nejhorší hráč v bodování +/-: Jiří Gula -9
Gólmani:
Martin Volke – 1073 minut / pr. 3,02 , 89,98%
Petr Franěk – 956 minut / pr. 2,82 , 91,25%
Patrik Nechvátal – 105 minut / pr. 5,29 , 82,69%


HC Plzeň 1929:

Postavení v tabulce: 2.
Počet bodů: 66
Počet vstřelených branek: 109
Počet inkasovaných branek: 88
Nejproduktivnější hráč: Radek Duda 33 (16+17)
Nejlepší střelec: Radek Duda - 16 branek
Nejlepší nahrávač: Martin Straka - 21 asistencí
Nejtrestanější hráč: Radek Duda – 58 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Radek Duda +13
Nejhorší hráč v bodování +/-: Lev, Vostřák -4
Gólmani:
Adam Svoboda – 1527 minut / pr. 2,59 , 91,54%
Marek Mazanec – 556 minut / pr. 2,59 , 89,38%

Výsledky posledních zápasů:

Rytíři Kladno 5
HC Verva Litvínov 0
(1:0, 3:0, 1:0)


Branky a nahrávky: 15. Patera (Kalla, Majeský), 26. Eberle (Melka, Lepine), 32. Dragoun (Kalla, Hovorka), 36. Lepine (Bicek), 56. M. Látal.
HC Verva Litvínov: Volke (32. Franěk) - Stříteský, Kubát - Brejčák, Jareš - Černošek, Kousalík - Pojkar, Skuhrovec - Hanzl, Hübl, Kubinčák - Trávníček, Černý, Majdan - Frolík, Hujsa, Jenáček - Gerhát, Smolka, Bojer.

HC Plzeň 1929 5
HC Sparta Praha 2
(2:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Andrašovský (Havlíček), 6. Havlíček (Andrašovský, Dvořák), 33. Dvořák, 43. Johnson (Pitule, Stránský), 59. Hanzlík (Marušák) - 15. Philipp (Pacovský), 40. Tenkrát (Broš, Milam).
HC Plzeň 1929: Svoboda - Vykoukal, Hanzlík, St. Pierre, Kaberle, Marušák, Kinrade, Růžička - Vostřák, Straka (17.-20. Heřman), Vlasák - Duda, Kovář, Pletka - Dvořák, Havlíček, Andrašovský - Stránský, Pitule, Johnson.

Fotogalerie

Související články

PLZ - LIT 4:1 - Plzeň šplhá na špici!

Report

Byl jsem nervózní, protože to byl můj první nařízený nájezd, přiznal se Martin Heřman

Hlavní zprávy

Aktuálně na webu

Rozhovor Martin Straka

Martin Straka si váží nové spolupráce s Autocentrem Jan Šmucler a věří v další dohody. Jak vidí formát extraligy?

Smlouva o partnerství

HC Škoda Plzeň a Autocentrum Jan Šmucler podepsaly pětiletou smlouvu o partnerství

Třídy v přípravě

Od žáků až po ty nejmenší. Trenér Pata: Nelze budovat pouze A-tým, je třeba budovat klub!