Preview 2.kolo

Souboj stoprocentních z úvodního kola hostí Liberec

Plzeň – Extraligový kolotoč se nám pomalu roztáčí a na indiány čeká druhé utkání - představí se na ledě Liberce.

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC
HC ŠKODA PLZEŇ

Tipsport arena, Liberec
15.září 2013
2. kolo hokejové Tipsport extraligy

Plzeň se s Libereckými utkala v předloňské sezóně až v každém posledním utkání jednotlivé čtvrtiny základní části. Ve třináctém kole hostila utkání západočeská metropole a její domácí dokonale vymazali průběžně vedoucí tým a po brankách Hlinky, Kratěny, Marušáka a Petrušky dokráčeli k pohodlné výhře 4:1. Druhé měření sil přenášely televizní kamery a všichni viděli neuvěřitelné drama. Na severu Plzeň držela vedení po zásahu Pletky, ale sedm minut do konce poslední dvacetiminutovky domácí srovnali a poslali utkání do prodloužení. V něm v závěrečných vteřinách se individuálně prosadil Trončinský a hostům zbyl bod jediný. Při lednové odvetě znovu asistovaly televizní kamery a viděly diametrálně rozdílný zápas. Po divoké přestřelce, kdy domácí zasadili deset (!) úderů, když dva zaznamenali Duda a Vostřák, po jednom přidali Straka, Dvořák, Kovář, Marušák, St. Pierre a Havlíček, zůstaly tři body v Plzni. A poslední utkání? Opět se radovali domácí, to když Bílí Tygři uhájili vlastní led v poměru 5:3, když za indiány skórovali dvakrát Havlíček a jednou Kovář. Loňské první měření sil vyznělo znovu lépe pro domácí. Indiáni sice ztratili tříbrankový náskok, ale dva body po nájezdech nakonec v Plzni zůstaly. V odvetě pak ale panovala jiná pravidla. Západočeši předčili svého soka úplně ve všem a vyprášili Tygrům kožich po výsledku 8:1. Předposlední vzájemné měření sil mělo až neskutečnou zápletku. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, oba týmy se prosadily v poslední minutě a nakonec Škodováci brali dva body po nájezdech. Pod Ještědem pak indiáni dohnali dvoubrankový náskok soupeře, ale nakonec sklápěli hlavu po výsledku 3:6, hatrikem se blýskl dnes již Plzeňák Duda. Jaké drama nám oba celky nachystají nyní?

Změny v kádru

Loňská nepříliš vydařená sezóna znamenala pro Tygry poměrně značnou obměnu kádru. Explzeňský kouč Pavel Hynek, který do týmu přišel v lednu dostal od vedení důvěru a pomohl tak budovat kádr. Do něho přibyl Martin Bartek z Pardubic, Jakub Valský s Koba Jassem z Kladna, Tomáš Voráček z Vítkovic, Marcel Melicharčík ze Sparty, Jiří Hunkes ze Lva Praha a naposledy v Plzni působící Petr Vampola. Opačným směrem zamířil Radek Duda, do Slavie David Štich, v Olomouci se již hlásil Tomáš Vošvrda, Michal Pavlů zamířil do Polska, Lukáš Vantuch do Německa, Jaroslav Kudrna zase do nově vzniklého týmu Mountfield HK. Landejsek, Lacek a Čechura budou hostovat v Benátkách nad Jizerou a v týmu nebude pokračovat ani Peter Galamboš.

Výsledky v přípravě

Liberec po loňské veleneúspěšné sezóně ani v letošní přípravě příliš dojem nenapravil. Z devíti utkání pouze třikrát vyhrál, přestože měl další utkání velmi slibně rozehraná. Na úvod Tygři podlehli fotbalově v Mladé Boleslavi 0:1. Následovala prohra na ledě HC Fribourg-Gotteron 4:5, přestože český tým vedl v utkání až o tři branky. Další neúspěch 2:4 před vlastními fanoušky způsobil Bern a nevedlo se ani na ledě Brynäs, kde domácí otočili na konečných 4:3 v posledních dvou minutách základní hrací doby. Další těsná prohra přišla o den později na stadionu Djurgårdenu. Pak ale Liberec zabral a porazil doma Tapparu 6:4 a TPS 3:1. Vše završilo dvojutkání s Pardubicemi, kdy se vždy o branku radoval domácí celek.

Výsledky posledních zápasů:

HC Oceláři Třinec 1
Bílí Tygři Liberec 4
(0:2, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 38. Rufer (Marek Růžička) – 1. Zacha (Schwarz), 7. Bartek (Bulíř), 29. Bulíř, 54. Bartek (Filippi, Bulíř).
Bílí Tygři Liberec: Schwarz – Derner, Hunkes, Výtisk, Kolmann, Čakajík, Voráček, Čutta – Vampola, Nedvěd, Pospíšil – Víšek, Zacha, Jass – Bulíř, Filippi, Bartek – Špaček, Urban, Vlach.Galamboš, Jonák – Bulík.

HC Škoda Plzeň 5
HC Vítkovice Steel 2
(2:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. Martin Straka (Vlasák), 6. T. Sýkora (Pletka, Kratěna), 25. Novotný, 39. Martin Straka (Jiří Hanzlík), 48. Duda (Vlasák) - 15. Roman (Huna, Sloboda), 44. Vandas (Szturc, Kudělka).
HC Škoda Plzeň: Machovský - Slovák, Hanzlík, Růžička, Jeřábek, Mozík, Frolo - Duda, Straka, Vlasák - Kratěna, Lev, Pletka - Novotný, T. Sýkora, Petruška - Dvořák, Vlček, Schleiss.