DOR: PLZ - KOM 5:2

Dorost vyhrál i druhé páteční utkání, Kometě nasázel pět gólů!

Plzeň - Mezinárodní turnaj pokračuje ve velkém tempu, po ranním vítězství nad Salzburgem musely plzeňské mladé pušky znovu do akce, dalším protivníkem byla brněnská Kometa.

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno

5:2
0:1, 2:1, 3:0

25. Benák, 26. Řehoř (Hořejší, Kučera), 49. Mazanec, 53. Kučera (Hájek, Lučan), 59. Řehoř (Hájek) – 11. Kos (Svoboda), 38. Halačka (Mitro) Průběh utkání: 0:0, 0:1, 2:1, 2:2, 5:2

Rozhodčí: Hrůza, Němec

2:2
0:0
0:0

Mařík (Mečl) – Buzek (A), Eichler, Hromádka, Skala, Lučan (A), Jičíček – Hájek, Mazanec, Bílek, Řehoř, Benák, Hořejší (C). Beran, Kučera, Makovec, Kaiser, Čech

HC Kometa Brno

Kavan (Matoušek) – Máša, Kadaňka, Mitro, Svoboda, Spanel, Antony, Belán, Bělohlav, Kos, Zduba, Nekvapil, Červenka, Rakus, Šantora, Pavlík, Klouda, Halačka, Nesvadba, Ross, Kunswito

Utkání začalo celkem kuriózní situací. Škodovka rozjela rychlou akci, kterou zakončila do levé tyče, nicméně hlavní rozhodčí ukázal do branky a domácí vzápětí nevěděli, zda se mají radovat či ne. Úvodní branku nevstřelil ani Josef Eichler, jeho jemná teč skončila na brankáři Kavanovi. I Kometa na druhé straně vstřelila branku, která ale uznána nebyla. Martin Máša přihrával na brankoviště, leč tam hosté zcela zřetelně puk do brány kopnuli. Z další šance už ale Mařík lovil puk ze své sítě. Denis Svoboda napřáhl na modré čáře a na ose hřiště puk usměrnil do brány Ondřej Kos. Škodovka odpověděla akcí Kučery, ten se řítil sám na bránu, na gólmana Komety si ovšem nepřišel. Po dvaceti minutách tak odcházeli spokojenější do šaten Moravané.

Zkraje druhé části se dostal do úniku naopak hráč Komety, Červenka náskok hostí nezvýšil. Následně si Brňané zahráli první početní výhodu, ale naopak sami mohli inkasovat. Adam Jiříček dostal v úniku skvělou přihrávku mezi kruhy, Kavan jeho ránu vyrazil ramenem. O minutu později už LOGSPEED CZ Aréna hlásila vyprodáno. Kometa špatně vyhodnotila situaci ve středním pásmu, do úniku se tentokrát dostal Adam Benák a ten si s nabídnutou situací počínal chladnokrevně. Za minutu a půl už Škodovka vedla. Denis Řehoř si sjel do mezikruží, odkud se zápěstím trefil přesně k pravé tyči. Poté si početní výhodu vyzkoušeli i domácí a to dokonce dvojitou, leč bez většího výsledku. Brno těžkou situaci přečkalo. Hostům se naopak povedlo necelé tři minuty před koncem třetiny srovnat skóre. Mařík pouze vyrazil ránu Mitra, puku se zmocnil Dominik Halačka, který po objetí branky zasunul kotouč do branky. Třetí třetina tak slibovala zajímavou podívanou.

Třetí dvacetiminutovku odšpuntovala velká šance Škodovka, ránu z předbrankového prostoru ale Kavan vykryl. Nedlouho poté se podruhé v zápase dostal do samostatného nájezdu Michal Červenka, ale ani tentokrát brankáře Maříka nepřekonal. Nedáš - dostaneš. Hosté opět zachybovali, tentokrát v obranném pásmu, puku se ujal Aleš Mazanec, který ho z otočky poslal nechytatelně do sítě. Znovu srovnat stav mohl Robin Rakus, ovšem trefil pouze břevno Maříkovy brány. Vzápětí Benák narýsoval milimetrovou přihrávku na Hořejšího, proti němu se ovšem fantasticky přesunul brankář Komety. Za půl minuty už ale situace byla jiná, jelikož Jan Kučera propálil vše, co mu stálo v cestě. Kometa se mohla dostat zpět do zápasu zásluhou Nesvadby, který byl faulován při úniku, nicméně nařízené trestné střílení neproměnil. V předposlední minutě domácí dali výsledku konečnou podobu. Ondřej Hájek od zadního mantinelu našel na levém kruhu Denise Řehoře, který přesnou ranou vstřelil druhou branku v zápase. Více toho už utkání nenabídlo, Plzeň po skalpu Salzburgu slaví i proti Kometě Brno.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Jsme rádi za tento turnaj, jsou zde velice dobrá mužstva. Zatím máme širší kádr, stále poznáváme kluky při menší únavě, jak se projevují. Zítra a v neděli se navíc bude stupňovat, i takové poznatky jsou pro nás důležité. S Kometou to navíc bylo velice kvalitní utkání.“

Radek Bělohlav (HC Kometa Brno): „Pro nás to byl druhý zápas během hodiny a půl. Byl to hodně těžký zápas, navíc s velice kvalitním soupeřem. Dokázali jsme se rvát až do posledních minut, kluci odevzdali všechno, já jsem spokojený.“