JUN: KVA - PLZ

Junioři v derby uloupili bod!

Modrobílí se vydali na předposlední výjezd základní části na led Energie, čekalo je tak západočeské derby.

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň

3:2sn
1:0, 0:1, 1:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 4. Csabi (Váňa), 41. Csabi (Dorot, Bulka), rozh. náj. Handl – 36. Hořejší (Dáňa, Eichler), 56. Korčák (Jiříček, Dvořák).
Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Rozhodčí: Jechoutek, Glanc – Belko, Dědek

vyloučení
4:4
Využití
1:0
střely na branku
29:30
Diváci
115

HC Energie Karlovy Vary

Dybal (Pavlovic) – Vogel, Kubíček R., Dorot (A), Zolnaj, Kočí, Krajčík, Tůma, Bulka (A), Beran, Anton – Csabi, Kusak, Adámek, Varvařovský, Šlechta, Šiler, Botoš (C), Handl, Váňa.

HC Škoda Plzeň

Vondraš (Bočan) – Skok, Eichler, Hodinář, Kubíček P., Buzek, Jiříček, Houdek, Kučera, Soukup M. (A), Pešek, Korčák, Soukup D., Dvořák, Mazanec, Kreuzman, Dáňa (C), Kaiser, Hořejší, Borák

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Jakub Vondraš 65 29 2 27 93,10 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Matyáš Borák 0 0 0 0 0
Adam Buzek 0 0 0 0 0
Josef Dáňa 0 1 1 1 0
Adam Dvořák 0 1 1 0 0
Josef Eichler 0 1 1 1 0
Jan Hodinář 0 0 0 1 0
Marek Hořejší 1 0 1 1 0
Matěj Houdek 0 0 0 0 0
Adam Jiříček 0 1 1 1 0
Daniel Kaiser 0 0 0 0 0
Matěj Korčák 1 0 1 1 2
Jaroslav Kreuzman 0 0 0 0 2
Petr Kubíček 0 0 0 -1 0
Jan Kučera 0 0 0 -1 0
Aleš Mazanec 0 0 0 0 0
Ondřej Pešek 0 0 0 0 2
Jan Skok 0 0 0 0 2
Marek Soukup 0 0 0 0 0
Dominik Soukup 0 0 0 1 0

komentář

Souboj dvou celků z popředí tabulky načal Dominik Soukup z pravé strany. Vyprášil ale pouze beton gólmana, stejně jako po chvilce dělovkou od modré Houdek. Pak se ale již skóre měnilo. Domácí podnikli rychlý protiútok, ze kterého skóre otevřel Adam Csabi. O vyrovnání se snažil Dvořák, Dybal zakročil a poradil si i s dorážkou. Naopak navýšit náskok svých barev zkoušel Dorot, jenž využil chybu v hostující rozehrávce, avšak z kruhu minul zařízení. Těsně před přestávkou se ještě k puku před Vondrašem dostal Váňa, leč mířil jen přímo do něj.

Prostřední dějství načal dvakrát v rychlém sledu od modré Kočí. Nejprve byl pokus zablokován, druhý skončil na betonech muže s maskou Energie. Podobně na druhé straně dopadl i Dáňa, Jiříček zase ze strany nemířil přesně. Až do útočné třetiny vlétl Marek Hořejší a z jízdy z kruhu rozvlnil síť. Obrat skóre měl na svědomí Daňo, leč zblízka nepřekonal muže s maskou Energie. O osudu střetnutí tak měla rozhodnout závěrečná část.

Hned po jednadvaceti vteřinách se o to pokusil Adam Csabi, který v početní výhodě zblízka zavěsil pod břevno. Za vyrovnáním se hnal Hořejší, dělovka od modré na Dybala neplatila. Krok s domácími nesrovnal Matěj Korčák, jenž zblízka minul. Byl to ale právě stejný hráč, který za nedlouho poté po závaru na brankovišti Karlových Varů poslal duel do prodloužení. V něm se rovněž nerozhodlo, na řadu tak přišly i samostatné nájezdy. Jediným úspěšným exekutorem byl Radim Handl, Škoda tak domů veze bod. Hned zítra ji čeká další duel mimo své prérie, v Litvínově již uzavře základní část.

Ohlasy trenérů

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): „Myslím si, že máme za sebou další těžké utkání, které se hrálo ve vysoké intenzitě. Musím ocenit obrovskou bojovnost našeho týmu, kdy jsme šli za tím abychom začínali play-off doma a to se podařilo a jsme za to rádi. Byl to velmi těžký zápas a dva body bereme.“

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): My jsme dnes potřebovali získat tři body, což se nám nepovedlo. Byl to hlavní cíl zápasu. Myslím si, že jsme byli lepším týmem. Nepovedl se nám začátek, kdy jsme nepočítali s tím, že soupeř bude houževnatý a připravený na nás. Bohužel naše slabá stránka. Pak jsme převzali otěže zápasu. Akorát jsme dotahovali a nepodařilo se nám získat tři body. Měli jsme přesilovku i v prodloužení a nájezdy nám nejdou.“