CRI - PLZ 5:4sn

CRI - PLZ 5:4sn - Velké drama pro domácí, Škodovka velký obrat nedotáhla

Příprava na novou sezónu je u svého konce. Na závěr zavítali hráči plzeňské Škodovky za hranice své země, aby v rámci odvety podruhé změřili síly s německým Eispiraten Crimmitschau.

Eispiraten Crimmitschau - HC Škoda Plzeň

5:4sn
2:0, 1:1, 1:3 - 0:0

Branky a nahrávky: 14. Kánya (Reichel), 18. Scalzo (Reichel, Lindberg), 36. Carlsson, 52. Rudert (Böttcher, Reichel), rozh. náj. Balinson – 29. Adam (Zámorský), 42. Mertl (Zámorský), 53. Lev (Schleiss, Kvasnička), 55. Schleiss (Lev, Benák).
Průběh utkání: 0:0, 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2. 4:4, 5:4.

Rozhodčí: Steinicke, Becker – Ernst, Klima.

vyloučení
2:8
Využití
1:1
V Oslabení
1:0

Eispiraten Crimmitschau

Shilin (Schneider) – Scalzo (C), Balinson, Sturm, Thomas, Schmidt, Olleff – Feser, Smith, Lindberg (A), Verbeek, Carlsson, Walsch, Kánya, Reichel, Böttcher, Rudert.

HC Škoda Plzeň

Pavlát (31. Hlavaj) – Kvasnička, Zámorský, Laakso, Dujsík, Piskáček, Jiříček, Houdek – Schleiss, Lev, Indrák, Hravík, Benák, Holešinský, Pour, Adam, Rekonen, Straka, Mertl, Matýs.

Statistiky nejsou k dispozici.

komentář

Hned po dvaceti vteřinách hry pálil od modré čáry Petr Zámorský, jeho pokus nicméně Shilin dokázal vykopnout svým betonem. Na konci druhé minuty zůstal v předbrankovém prostoru zapomenut Lucas Böttcher, Dominik Pavlát byl ale na svém místě taktéž připraven. Na druhé straně pálil pro změnu po rychlém brejku z levého kruhu Jakub Pour, ani on ovšem puk do sítě nedostal. Neujala se ani prudká rána Jana Piskáčka. Ondřej Matýs posléze dobře podržel kotouč v útočné třetině, vzápětí vystřelil od modré čáry opět Petr Zámorský, tentokrát to zkusil bek Škodovky ostrou bombou, ani ta se však nesetkala s úspěchem. A tak z ničeho nic udeřili domácí. Tamás Kánya se prodral kolem obránce Škody a ranou na vyrážečku otevřel skóre. Hned vzápětí mohlo Crimmitschau náskok zdvojnásobit, proti byla ale branková konstrukce. Krátce před koncem první třetiny se domácí přece jen dočkali. Lindberg v početní výhodě dostal přihrávku do jízdy, puk posléze předal na pravou stranu Reichlovi, který ho vrátil před prázdnou bránu a Mario Scalzo měl již snadnou práci. Po úvodní periodě tak Škodovka ztrácela dvě branky.

Druhou dvacetiminutovku odšpuntoval svou ranou Sören Sturm, Pavlát jeho ránu udržel ve své výstroji. Nedlouho poté Thomas Reichel zase nadělal obraně Škody velké potíže, jeho bekhendový pokus z pravé strany tentokrát skončil jen kousek vedle vzdálenější tyče. Z protiútoku tečoval Jan Schleiss před brankářem nahození od modré čáry, skóre se ani tentokrát nezměnilo. Až krátce před polovinou utkání se indiáni dočkali. Po vyhraném buly si vzal kotouč Petr Zámorský, přesným pasem oslovil na hraně brankoviště Luka Adama, který nadvakrát dostal skrz beton puk do sítě. O tři minuty později mohlo být vyrovnáno, jenomže z mezikruží nedokázal puk přesně doklepnout do sítě Adam Benák. Jen o pár vteřin na to stejný hráč naservíroval puk na pravou stranu Aleksi Rekonenovi, proti jeho zakončení ale předvedl zákrok večera Oleg Shilin. A tak platilo pořekadlo nedáš - dostaneš. Ve vlastním oslabení se zmocnil kotouče Lucas Carlsson, který přesnou ranou k tyči překonal Samuela Hlavaje, jenž v brankovišti nahradil Pavláta. A když neuspěl po návratu z trestné lavice Miroslav Indrák, vedlo Crimmitschau po dvou třetinách nad Plzní 3:1.

Třetí třetina začala pro plzeňské barvy nejlépe jak mohla. Hned ve druhé minutě vystřelil od modré čáry Zámorský, Oleg Shilin jeho pokus pouze utlumit a ve správný čas byl na správném místě Tomáš Mertl, který u tyče dorazil puk do sítě. Indiáni byli rázem lepší, svůj tlak ale ve vyrovnání nepřetavili, Dujsíkova rána skončila jen v lapačce Shilina. Velkou šanci měl v padesáté minutě i Jakub Lev, výsledek byl nicméně opět stejný. Ba co víc, Crimmitschau z rychlého brejku opět trestalo. Böttcher oslovil rozjetého Wilyho Ruderta, který si posléze dokázal poradit i s brankářem Hlavajem. Západočeši ovšem za minutu korigovali. Jan Schleiss se zmocnil kotouče u pravého mantinelu, následně si nabruslil před branku, u druhé tyče si všiml zcela volného Jakuba Lva, který dopravil puk do opuštěné klece. Za dvě minuty hrála Plzeň přesilovou hru, Adam Benák přes šíři pásma našel na levém kruhu znovu Jakuba Lva, jehož rychlou ránu tečoval na ose hřiště pohotově kapitán Jan Schleiss. Škodovka mohla utkání těsně před koncem dokonce otočit na svou stranu, rána Jakuba Poura z otočky ovšem nebyla přesná.

Prodloužení nabídlo několik slibných příležitostí, Crimmitschau dokonce odvolalo svého brankáře, vylepšenou početní výhodu ale nevyužilo. Za indiány hrozil Benák s Pourem, jenomže utkání nakonec musely rozseknout až samostatné nájezdy. V nich padla jediná branka, o vítězství domácího celku rozhodl Max Balinson. Škoda Plzeň tak neprožila generálku na extraligu dle svých představ, na půdě Crimmitschau prohrála 4:5 po nájezdech.

FOTO: Eispiraten Crimmitschau.

Ohlasy trenérů

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Generálka na extraligu se nám zcela nepovedla. My jsme neměli dobrý vstup do utkání a poté jsme měli hodně vyloučených hráčů. Ve druhé třetině jsme se již zlepšili, třetí byla slušná, avšak stále jsme byli nedisciplinovaní. Pozitivem je, že jsme se dostali zpátky do zápasu, měli jsme posléze i dost šancí, ale to jejich proměňování nebylo dobré. Teď bude dobré na to rychle zapomenout, dobře potrénovat a co nejlépe se připravit na čtvrtek.“