Indiáni mají před sebou poslední duel letní přípravy, představí se v odvetě na ledě Crimmitschau.

Přátelsky ONLINE: CRIMMITSCHAU vs. PLZEŇ od 19:00!

HC ŠKODA PLZEŇ

Kunsteisstadion, Crimmitschau
6. září 2023
přátelské utkání

Škoda za posledních deset let sehrála s německými celky šest zápasů. Vloni podlehla Düsseldorferu 2:4, před tím Nürnbergu 2:5, naopak na Mnichov si vyšlápla 7:1 a v létě 2014 shodně s Nürnbergem uspěla i podlehla při skóre 1:4. Letos v prvním utkání s Eispiraten uspěla 7:1. Jak si oba celky povedou nyní?

Z tábora soupeře
První duel s Crimmitschau byl dlouho vyrovnaný. Až ve čtyřiadvacáté minutě otevřel skóre svým první gólem v A týmu Marek Soukup, brzy na to navýšil náskok Hrabík a vzápětí na 3:0 navyšoval Matýs. Přesně v polovině střetnutí korigoval Böttcher, ale do přestávky ještě znovu navýšil náskok svých barev Pour. V závěrečné periodě na konečných 7:1 upravil dvakrát Rekonen a Jansa. V brance modrobílých se zaskvěl Hlavaj. Počet vyloučených byl trochu netradičně 5:3, avšak právě indiáni zapsali jedinou využitou přesilovku střetnutí.

Pro Eispiraten se jednalo o první duel nové sezóny, následně s třetiligovým Lipskem uspělo 4:3. Poté s kanadským Waterloo 5:1 a naposledy na ledě Bayreuthu, který se vloni také musel zachraňovat ve druhé lize, přidal třetí vítězství - 4:1.

(0:0, 4:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 24. Soukup (Hrabík), 25. Hrabík (Laakso, Zámorský), 26. Matýs (Kvasnička), 37. Pour (Adam, Laakso), 54. Rekonen (Pour), 57. Jansa (Zámorský), 58. Rekonen (Adam) – 30. Böttcher (Thomas).
HC Škoda Plzeň: Hlavaj (Pavlát) – Laakso, Zámorský (A), Malák, Kvasnička, Skok, Houdek Mat. – Pour, Adam, Rekonen (A), Soukup, Mertl (C), Hrabík, Matýs, Jansa, Šiler.
Eispiraten Crimmitschau: Shilin (Schneider) – Thomas, Schmidt, Olleff, Sturm, Balinsos, Scalzo (C), Saponari (A), Lindberg (A), Smith, Feser, Karrinen, Walsh, Kanya, Reichel, Böttcher, Hubert, Kälble.