PLZ-VIT 3:3: Tři králové spravedlivě dělili své bodové dary

DOROST - Na svátek Tří králů se na plzeňském zimním stadionu hrál pěkný, svižný hokej, který musel polahodit každému oku. Plzeňští dorostenci zaspali dvouminutovku na přelomu prvních dvou třetin, ale později dokázali strhnout vedení na svoji stranu. O plnobodový zisk je při hře bez brankáře připravil nadvakrát střílející Káňa.

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera

3:3
0:1, 1:1, 2:1

Branky a nahrávky: 31. Šimán (Kocman), 42. Sýkora M. (Zeman, Špiler), 55. Jindra (Kocman) – 20. Szturc (Valchař), 21. Šofér (Hanke, Hrubý), 60. Káňa (Bacul). Rozhodčí: Poskočil – Šperl, Vavruška. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Střely: 29 – 38. Diváci: 73.

Ruckel – Martinec, Boháč, Špiler, Jonák, Zeman – Kocman, Jindra, Šimán – Malý, Sýkora M., Špinka – Novák, Kubalík, Stránský

HC Vítkovice Ridera

Vošvrda – Hrubý, Mlynář, Mikulík, Lyčka, Jurčík, Hartmann – Hanke, Šofér, Bacul – Káňa, Sedmidubský, Šedivý – Szturz, Olšar, Valchař – Strapáč, Maliník, Noga

Začátek utkání byl rychlý z obou stran, ale do vyložené šance se prodral až v 8. minutě Hanke, když si s pukem nabruslil až před brankáře Ruckela, který ale jeho příklep dobrým vyjetím zmařil. Na zlomu třetiny byl vyloučen plzeňský Špiler a v ní Vítkovičtí měli možnost srovnat, přihrávku Bacula zpoza branky však neusměrnil přesně do klece Šofér. Vošvrdu prověřil pár vteřin nato švihem od modré Martinec. Ve 12. minutě ujeli ve dvojici Olšar s Valchařem, ten ale volil střelu a tu reflexivně vyrazil mladý brankář Plzně lapačkou. Plzeň stále zvyšovala v této části hry svoji aktivitu a ta se vyplatila v 17. minutě, kdy Kubalík v úniku vyzval přihrávkou pod padajícím obráncem Hartmannem ke skórování Stránského, kterého ale skvěle vychytal Vošvrda. Ve 20. minutě překvapivou střelou z úhlu přidělal vrásky na čele brankáře Vošvrdy Novák, ale první blýsknutí přišlo na druhé straně. Po prohraném buly v obranném pásmu Plzně se k puku dostal volný Szturc a blafákem po ledě poslal hosty do vedení – 0:1!

Plzeňáci chtěli gólové manko smazat hned v úvodu druhé třetiny, ale veškerou aktivitu zmrazil druhý gól Vítkovic: Hanke si s přihrávkou počkal až do nejzazší chvíle, těsně u branky přihrál Šoférovi a ten střelou z první propálil Ruckela – 0:2! Pak se hrálo čtyři minuty na obou stranách ve čtyřech, díky dvěma drobným potyčkám, přičemž největší šanci měla ve 25. minutě Plzeň – únik dvou na jednoho řešil Jindra skvělou přihrávkou vzduchem na Kocmana, který volil střelu z první, ale gólman Vítkovic znovu kouzlil. Ve 27. minutě byl vyloučen Mikulík a největší šanci Plzně přetvořil ve zvonkohru na tyče Šimán. 31. minuta byla konečně gólová i ze strany Plzně: nejprve Vošvrda zlikvidoval střelu Kocmana z mezikruží reflexem ruky, poté kombinaci Plzeňských utnul skvělým skluzem obránce Mlynář, ale na další akci už byl krátký, to Šimán poslal puk přes brankáře rovnou do klece – 1:2! Poslední šance druhé třetiny přišla ve 38. minutě, kdy si z druhé vlny najel na přihrávku vítkovický Mikulík, ale jeho střelu v poslední chvíli zmařil bezchybný kouzelník v brance Plzně Ruckel.

Třetí třetina začala trestem Káňi, který si ale dlouho na lavici trestů neposeděl, neboť již po osmi vteřinách ho vyhnal Miloš Sýkora přesnou tečí nahození od modré čáry – 2:2! Vítkovičtí dostali šanci zvýšit své vedení přesilovou hrou, ale využili ji prachbídně, naopak po skončení trestu otřel puk o břevno Kubalík. Ve 46. minutě se předvedl brankář Plzně, který nejprve vyrazil střelu Šoféra a poté zákrokem ala motýl zlikvidoval i dorážku Bacula do odkryté části branky. Pak se oba týmy dlouho tahaly o puk, až v 55. minutě zakončil několikanásobnou kanonádu na vítkovickou branku Jindra – 3:2! Vítkovice zapnuly na plné obrátky, ale přesilovou hru, kterou hrály v 55. minutě, v gól neproměnily, také díky velké obětavosti obranné čtveřice Plzně, která padala do střel a vůbec dělala vše pro to, aby skóre zůstalo stejné. V 59. minutě mohl vyrovnat Bacul, ale po chybě plzeňského brankáře netrefil skákající puk. Vítkovický trenér si tak v čase 58:57 vzal oddechový čas a jelikož odvolal brankáře a současně s tím byl vyloučen plzeňský Boháč za hrubost, hrála na ledě hned šestice hráčů ze severu Moravy. A po pěti vteřinách střídačka vybouchla radostí, protože plzeňská čtveřice nechala příliš mnoho prostoru pro Káňu, který nadvakrát překonal Ruckela – 3:3! Pak už se nic nestalo a Tři králové tak mohli každému týmu dát po jednom bodu.