DOR: PLZ - MHK

Dorost byl minutu od vítězství, nakonec bere pouze bod

Včera plzeňští dorostenci prohráli na ledě Mladé Boleslavi, dnes to mohli napravit v domácím klání proti Mountfieldu. Tomu navíc měli co vracet, jelikož v úterý s ním prohráli na jeho ledě 2:5.

HC Škoda Plzeň - Mountfield HK

3:4p
2:1, 1:1, 0:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 5. Fehér (Úbl, Slačík), 9. Úbl (M. Mašek), 25. Úbl (Slačík, Bělík) – 20. Fi. Klíma (Forejtek, Páleník), 34. T. Vítek (Vondruška), 59. Fi. Klíma (Páleník), 61. Páleník (Forejtek).
Průběh utkání: 0:0, 2:0, 2:1, 3:1, 3:4.

Vyšší tresty: Mašek (PLZ), Slačík (PLZ), Studnický (MHK), Forejtek (MHK) - 5+Ok, bitka

Rozhodčí: Raška – Karda, Kubas.

vyloučení
7:7
Využití
1:1
V Oslabení
1:1
střely na branku
25:54
Diváci
68

HC Škoda Plzeň

Poustka (Šátava) – Kamas, M. Mašek (A), Hanzlík, Šulan, M. Černý (C), Maty. Fiala – Fodor, Bělík, Slačík (A) – Tománek, Maxa, Úbl – Křepel, Fehér, Slováček.

Mountfield HK

Růžička (Záruba) – Janeček, Vencl, Forejtek (A), Studnický, Pavlík, Wališ – Hendrych (A), Šichan, Vítek (C) – Vondruška, Páleník, Klíma – Hornych, Koklar, Pánek – Frolík.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Eliáš Poustka 61 54 4 50 92,59 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Šimon Bělík 0 1 1 -2 2
Martin Černý 0 0 0 0 0
Adam Fehér 1 0 1 1 2
Matyáš Fiala 0 0 0 -2 0
Jan Fodor 0 0 0 0 0
František Hanzlík 0 0 0 0 2
Jiří Kamas 0 0 0 -1 0
Daniel Křepel 0 0 0 0 0
Matouš Mašek 0 1 1 0 25
Jiří Maxa 0 0 0 -1 4
David Slačík 0 2 2 -1 25
Jakub Slováček 0 0 0 0 0
Marek Šulan 0 0 0 2 4
Matěj Tománek 0 0 0 -1 0
Matyáš Úbl 2 1 3 0 0

komentář

Plzeň měla dobrý vstup do zápasu, hned ve druhé minutě dostala k dispozici přesilovou hru, tu ovšem nevyužila. Nicméně vytvořila si tím tlak, který hned záhy zužitkovala. V polovině páté minuty Matyáš Úbl obkroužil hostující branku, následně předložil puk na brankoviště, kde byl Adam Fehér a ten neomylně poslal kotouč do sítě. Mountfield mohl srovnat, místo toho ale Škoda zdvojnásobila své vedení ve vlastním oslabení. Matouš Mašek se na modré čáře prezentoval povedeným hitem, poté se do samostatného nájezdu dostal Matyáš Úbl, který se trefil přesně k tyči. Kontaktní branku měl na hokejce Tobiáš Vítek, který se ocitl z ničeho nic před Poustkou, hostující útočník ale trefil jen prostředek brány. Na druhé straně měl zase slibnou příležitost Jiří Maxa, ten ovšem beton brankáře nepřehodil. V závěru první periody se hosté přece jen dočkali. Eliáš Poustka neudržel prudkou ránu Forejtka od modré čáry, puk mu propadl za záda, kde nedělalo problém Filipu Klímovi dorazit ho do prázdné brány.

Pět minut po startu prostředního dějství dostala Škoda k dispozici přesilovou hru pět na tři, která trvala celé dvě minuty. Indiáni touto situací nepohrdli. Od Davida Slačíka dostal na modré čáře nabito Matyáš Úbl, který se prezentoval prudkou a hlavně přesnou ranou. Hosté mohli bleskově snížit, jenomže Hradec trestuhodně promrhal šancí tří hráčů jedoucích na samotného Poustku. Nedlouho na to zahrozil Šimon Bělík, jehož bekhendový pokus šel jen pár centimetrů vedle brány. Hradec se vrátil zpět do zápasu rovněž v přesilové hře. Vondruška se proháčkoval až před Poustku, blafák sice nedotáhl do zdárného konce, avšak na poslední chvíli se mu ještě povedlo dostat kotouč na brankoviště, kde ho doklepl do sítě Tobiáš Vítek. Jako poslední zahrozil ve druhém dějství znovu Šimon Bělík, tentokrát proti němu zasáhl reflexně Růžička svou lapačkou.

Poslední část odšpuntoval Matěj Tománek, jehož rána se otřela o tyčku. Záhy měl Matyáš Úbl stoprocentní šanci, to když na šikovného forvarda indiánů hosté zapomněli na hraně brankoviště, jenomže ani nadvakrát nedokázal dostat puk do sítě. Mountfield hrozil v početních výhodách, avšak ani dvě krátce po sobě nedokázal využít. Neujala se ani dorážka Filipa Klímy. Škoda se v závěru zaměřila na obranu, hosté tak měli s přechodem do pásma velké problémy. Minutu před koncem sáhli Hradečtí ke kroku bez brankáře a tento risk jim vyšel. Páleník vyhrál buly přesně na Filipa Klímu, který se natlačil před gólmana a nadvakrát dokázal dostat puk do sítě. Zápas tak musel za stavu 3:3 do prodloužení.

Do něho vstupovali indiáni v přesilové hře, jenomže co čert nechtěl. Ondřej Páleník se dostal do samostatného úniku a s velkým štěstím ve vlastním oslabení rozhodl o exportu dvou bodů do Hradce Králové.

FOTO: Jindřich Jager.

Ohlasy trenérů

Dušan Andrašovský (HC Škoda Plzeň): „Těžko se dnešní zápas hodnotí, dostali jsme se na dno a nyní se z něho opět musíme dostat. Chybí nám pokora, ale také trochu toho štěstí. My jsme si mysleli, že všechno půjde samo, štěstí přeje připraveným a to my teď nejsme. Musíme se tvrdou prací opět vrátit zpátky. Jsme rádi, že je nyní na řadě reprezentační přestávka.“

Jiří Janoušek (Mountfield HK): „Viděli jsme výborné dorostenecké utkání, hrálo se hodně nahoru dolů. Plzeň měla skvělý nástup do zápasu, určitě nám chtěla oplatit ten úterní vzájemný zápas, kdy jsme zase byli dobří my do vstupu do třetin. Domácí nic nepodcenili, byli hodně důrazní, avšak my jsme se tomu dokázali přizpůsobit. Vážím si toho, že jsme celý zápas jen dotahovali, mužstvo věřilo, že může utkání ještě zvrátit a to se nám také povedlo. Do kabin patří velké poděkování. Na závěr musí ještě jednou říci, že to bylo velmi dobré utkání.“