Dvanáct gólů v zápase s Kladnem

Junioři: Lasselsberger Plzeň - Rabat Kladno 4:8. Plzeňští junioři zápas proti stejně starým Kladeňákům výborně odstartovali, brzy se těšili z vedení 3:1, ale bylo to málo. Chybami a nekázní si pěkně rozehrané utkání sami prohráli. Hosté z Kladna jejich chyby nekompromisně trestali a nakonec přesvědčivě zvítězili 8:4.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno

4:8
3:2, 0:3, 1:3

Branky a nahrávky: 3. Suchý (Pulpán), 14. Hauer (Pulpán), 14. Vondráček (Jan Heřman, Cimburek), 52. Jan Heřman (Vondráček) - 10. Janata (Ibl), 15. Klaus (Suchý), 37. Tlustý (Cafourek), 37. Kos (Krtička), 40. Kos (Babický, Krtička), 49. Klaus (Diviš, Stieler), 50. Čurilla (Krtička), 55. Diviš (Stieler).

Štelmach - Hauer, Krňoul, Gajda, Černý, /Slaba/, Pulpán, Lichtenberk, Kreuzman – Lodr, Heřman Martin, Hobl, Furbacher, Suchý, Hajšman, Cimburek, Heřman Jan, Vondráček, /Polák, Jindra/

Pavelec – Kříž, Lukeš, Rejč, Camfourek, Suchý, Babický, Fiala, Evan - Látal, Tlustý, Kazatel, Kos, Čurilla, Krtička, Hudíček, Ibl, Janata, Klaus, Diviš, Stieler

V zápase s Kladnem měli domácí borci potvrdit import bodů z Mladé Boleslavi. A nezačali vůbec zle! Už ve 3. minutě po nahrávce Lukáše Pulpána skóroval Pavel Suchý. 1:0. I po tomto úspěchu měli Plzeňští více ze hry. V 6. minutě se pokusili potvrdit svoje vedení v první přesilovce zápasu. Jenže nakonec to byl domácí gólman Štelmach, kdo musel hasit dvě šance Kladna. Herní převaha se překulila na stranu hostí a Kladno v čase 9.33 udeřilo. Martin Janata z levého kruhu, zády k brankáři vyslal ostrou bekhendovou střelu, která se od tyče odrazila do branky. 1:1.

Hosté byli na koni a navíc se brzy také oni dostali k přesilovce. Naštěstí se svými kličkami a hbitostí prosadil Roman Vondráček a donutil tak hosty k faulu. Ve hře čtyř proti čtyřem byli lepší domácí. Nejdříve zahrozil Pulpán, vzápětí odrazem o mantinel přelstil Jan Heřman obranu Kladna a sám sebe vyslal do brejku. Opět se vylučovalo. Domácí teď hráli čtyři na tři a o necelou půl minutu později šel ven za vražení na hrazení další Kladeňák. Došlo k zajímavé situaci. Teprve ve chvíli kdy prvnímu kladenskému vyloučenému vypršel trest, začal běžet trest tomu nejpozději vyloučenému, domácí měli možnost hrát minutu a půl pět na tři. Lukáš Hauer k jejímu využití potřeboval jen několik vteřin. Potáhl si puk po modré směrem ke středu kluziště a nekompromisní bombou rozjásal své spoluhráče. 2:1. O dvaadvacet vteřin později po skvělé kombinaci, kterou od modré zahájil Gajda přihrávkou na Cimburka, prodloužil Jan Heřman a využil Vondráček už byl stav 3:1. 100% využitá dvojnásobná přesilovka. Toto byl velmi světlý okamžik domácích, pohříchu nadlouho poslední.

O minutu později totiž nechali plzeňští obránci beztrestně jít do šance Stielera, Suchého a konečně Klause, kterého už Štelmach nevychytal. 3:2. Patnáct vteřin před koncem třetiny spálil Cimburek před ležícím brankářem Pavelcem tutovku tutovek, když jej bezmocného nepřehodil.

Do druhé části nastoupili hráči Lasselsbergeru Plzeň oslabeni o jednoho hráče, ke kterému se o půl minuty později přidal další. Hosté se však díky skvělému forčekinku Romana Vondráčka vůbec nedostali k nějakému zámku. V první části druhé třetiny byli aktivnější domácí. Snadno se dostávali do šancí, ale místo finální přihrávky volili raději střelu do připraveného brankáře nebo zbytečné kličky, za nimiž následovala ztráta touše. Převaha se opět pomalu převažovala na stranu hostí. Na konci 32. minuty Štelmach po výletu z branky minul puk a nestihl se vrátit, ale při Plzeňských stálo veleštěstí. Hosté z kruhu netrefili ani nadvakrát opuštěnou klec. Asistent trenéra Trachty Ivan Vlček, měl pak k obráncům na střídačce důraznou řeč, asi tušil malér. V čase 16.07 reklamovali hosté otloukáním plexi u brankového sudího neuznaný gól. Hostující Diviš se pustil i do Štelmacha, což nezůstalo bez odezvy u Furbachera, který byl za obranu brankáře vyloučen. V nastalé přesilovce hostí se zmocnil puku Jiří Tlustý a plzeňská obrana se před ním rozestoupila jako Rudé Moře před Mojžíšem. Akci ukončil parádní, nechytatelnou ranou zápěstím pod víko. 3:3. 15 vteřin na to unikl po křídle Matěj Kos a prostřelil po ledě Štelmacha mezi betony. 3:4. Domácí se pokusili o srovnání, ale se šancemi Jana Heřmana a Hajšmana si Pavelec poradil. Naopak plzeňští dvakrát za sebou ve snaze vyhodit puk nabili na modrou hostujícímu Babickému. Jeho druhou bombu dorazil do sítě opět Kos. 3:5. Před sirénou se ještě za simulování nechal vyloučit Jan Heřman.

V posledním dějství trenéři zamíchali se sestavou, ale nové tváře jim mnoho radosti neudělaly. Po dvou slabých přesilovkách se do pořádné šance dostal po pasu Vondráčka Polák, ale nezakončil úspěšně. Nekoncentrovaná obranná hra domácích dala vyniknout Štelmachovi mnoha skvělými zákroky. V půlce deváté minuty už ale nestačil na střelu Václava Klause. 3:6. Za minutu nato prošel domácí obranou jako nůž máslem Krtička, jeho pokus vytěsnil Štelmach k Čurillovi, který jej zametl do branky. 3:7. Na pomoc domácím přišla časomíra, kde si udivení hosté mohli přečíst, že stav je 4:7. Tuto věštbu nakonec potvrdil v čase 11.33 po individuální akci Jan Heřman. Pánové od časomíry alespoň nemuseli nic přepisovat.

I tak spěl zápas k jednoznačnému konci. Časomíra byla zřejmě stejného názoru a nezadržitelně spěchala ke konci utkání, nic nedbaje přerušení hry a protestů domácích. Jak moc se domácí obránci trápí s rozehrávkou předvedl v 55. minutě Kreuzman. Zpoza branky velmi pěkně namazal najíždějícímu Divišovi a překvapený Štelmach lovil puk ze sítě poosmé. 4:8. Před koncem třetiny pokazil ještě Štelmach Kosovi sólo a tím hattrick. Pak už nebylo nic, jen siréna a s ní porážka v nadějně rozehraném utkání.

O stručné zhodnocení zápasu jsme požádali trenéra Karla Trachtu:
Začali jsme dobře, ale pak přišly těžko uvěřitelné chyby, jedna za druhou... Nedokážu si vysvětlit jak může někdo hrát zápas takhle nesoustředěný. Je to hlavně nekázní, pustit takhle rozehraný zápas… Chybují všichni, vyjma brankáře, na toho se zlobit nemůžeme. Vychytal tlak ve druhé třetině. Myslel jsem si, že už je to dobré, jenže pak ho v tom spoluhráči nechali.
Jak si to vysvětlujete?
Asi je to uspokojením. Po úspěchu v Mladé Boleslavi, si zřejmě hráči mysleli, že se k nám body pohrnou samy. Navíc Kladno asi bylo hokejovější než my. My jsme bojovali, ale toho hokeje tam bylo málo.
Jak to vidíte s avizovaným budováním mužstva?
Myslel jsem si, že nahrajeme nějaké body a v listopadu budeme zkoušet nové tváře z dorostu, bez obav ze sestupu. Budovat mužstvo jako to dělají jiné mančafty, zatím to však vypadá, že ti mladíci na to nemají a ti starší bohužel také ne. Ten propad je tu už pár let a během chvíle se to nezmění. Takže možná nás ty loňské nervy čekají zas.