ČF1 Z9: CEB - PLZ 1:6 - Deváťáci vezou z jihu Čech čtvrtfinálový mečbol!

Mladí indiáni dnes rozehráli čtvrtfinálovou sérii, která začínala na ledě po základní části hůře postaveného celku. Modrobílí tak vyrazili do Českých Budějovic.

Banes Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň

1:6
1:1, 0:3, 0:2

Branky a nahrávky: 13. Kosař (Máče) – 18. Hofmann (Mertl, Hotařík), 28. Matoušek (Blengino, Strnad), 29. Blengino (Matoušek, Strnad), 31. Strnad (Stupka, Blengino), 48. Blengino (Matoušek, Stupka), 57. Matoušek (Hofmann).

Banes Motor České Budějovice

T. Schejbal (M. Smékal) — Š. Máče, M. Švec, M. Walter, J. Pekař, J. Chaloupka, M. Šachl, M. Dvořák — T. Albrecht, L. Chaloupka, T. Láf, M. Kosař, M. Šíma, P. Tobiáš, V. Kysilka, J. Shrbený

V. Osvald (D. Beran) — Z. Strnad, E. Hofmann, M. Lavička, J. Souček, L. Stupka, O. Novák — E. Matoušek, A. Bobek, M. Hotařík, F. Beran, R. Morkes, J. Mertl, D. Blengino, V. Svoboda, M. Mečl, F. Stupka

Vojtěch Svoboda 0 0 0 0 0

Mladí indiáni dnes rozehráli první čtvrtfinálový duel série, ve které je soupeřem jihočeský Motor. Série se hraje na dva vítězné duely a začíná se na ledě hůře postaveného celku po nadstavbách.

Modrobílí se tedy vydali do Českých Budějovic, se kterými se již v aktuální sezóně potkali jak v první fázi soutěže, tak v nadstavbě. A vedli si skvěle, opanovali pět duelů ze šesti! Paradoxem je, že jediná prohra je z domácího prostředí, kdy Škoda prohrála týden před Štědrým dnem 2:5. V dalších střetnutích ale již nezaváhala - 6:2, 4:1, 5:1, 8:1 a 7:3.

Dnes ovšem Západočeši nezačali dobře. V první třetině putovali hned pětkrát na trestnou lavici a Motor zásluhou Mikuláše Kosaře otevřel střelecký výčet. Avšak do kabin se nakonec šlo za nerozhodnutého stavu, když srovnal Erik Hofmann.

Prostřední dějství pak rozhodlo o osudu zápasu. Přesně během minuty připravili modrobílí pro svého soupeře dvojité KO, když obrat ve střetnutí dokonal Eliáš Matoušek a pohodu dodal na hokejky Plzně Dario Allesandro Blengino. V polovině zápasu navíc Jihočeši putovali do čtyř, čehož využil po jednadvaceti vteřinách hry Zdeněk Strnad.

V úvodu závěrečné periody navíc pověstného bůra zkompletoval Dario Allesandro Blengino a půltucet dokonal dokonce při vlastním oslabení Eliáš Matoušek. Modrobílí jsou tak na půl cesty do semifinále!

Odveta je na pořadu na dne v sobotu 23. března od 15:30, případný rozhodující duel série na stejném místě ve stejný čas hned v neděli.

Tomáš Pejchar (HC Škoda Plzeň): „V poslední době nám nevychází vstupy do utkání. I dnes jsme byli v první třetině horší, ale uhráli jsme ji na 1:1. Neměli jsme pohyb a celkově se nám moc nechtělo. To nebyla třetina hodná play off. Naštěstí se to od druhé části zlepšilo a utkání jsme dovedli do vítězného konce. V zápase jsme navíc měli i hodně vyloučení.“