Hokej bez příležitostí přinesl nerozhodný výsledek

Junioři: HC Lasselsberger Plzeň - HC Moller Pardubice 1:1. Necelý týden po těžké porážce na ledě Českých Budějovic nastoupili junioři na domácím stadionu proti kvalitnímu týmu z Pardubic. Utkání, které nepřineslo příliš brankových příležitostí, skončilo nakonec po vyrovnaném průběhu spravedlivou remízou 1:1. Branky padaly až v poslední části hry, nejprve se trefil hostující Vávra a necelé čtyři minuty před koncem utkání vyrovnával Lukáš Hauer.

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice

1:1
0:0, 0:0, 1:1

Branky: 57. Hauer - 43. Vávra (Nakládal, Starý). Rozhodčí: Florián - Pešek, Gerát Vyloučení: 5:7, navíc Chaloupka (PCE) 10 minut OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 43. střely na branku: 19:16 (3:8, 10:4, 6:4). Průběh utkání: 0:0, 0:0, 1:1.

Štelmach - Lichtenberk, Pulpán, Krňoul, Hauer, Gajda, Slaba – Jindra, Hobl, Vondráček – Heřman, Cimburek, Michal Polák – Kepl, Furbacher, Šlauf

HC Dynamo Pardubice

Růžička – Rejzek, Kolář, Chaloupka, Lesák, Štěpnička, Nakládal, Mervart, Havrda – Janecký, Rákos, Šula – Klejna, Ludvík, Procházka F. – Šeda, Procházka J., Bartoníček – Vávra, Starý

Hned od úvodních minut utkání bylo patrné, že oběma týmům jde především o body (nebo minimálně bod) a tomu také hru přizpůsobily. První střelecký pokus si na své konto připsali domácí, od modré střílel Cimburek, hostující golman Růžička však v pohodě zasahoval. Pardubičtí se osmělili v minutě čtvrté, kdy po akci Bartoníčka nedokázal zakončovat Jiří Procházka. O další minutu později se domácí příznivci zvedali ze sedaček - Heřman efektivně obkroužil branku soupeře a jen díky brankáři Růžičkovi se stav utkání neměnil. V 8. minutě se poprvé vylučovalo, odpočinout si šel domácí kapitán Pulpán. Pardubicím se v početní výhodě nedařilo, jediná střela na branku Plzně brankáře Štelmacha nijak neohrozila. V následujících minutách hráli dvakrát přesilovku Západočeši, ani oni se ale nedokázali prosadit a stav utkání se stále neměnil. Nezáživný hokej přinesl v poslední pětiminutovce první části hry pouze dvě nebezpečné střely Bartoníčka a Procházky, které ale domácího brankáře nevyvedly z rovnováhy. Největší příležitost Plzně přišla v poslední minutě první třetiny, kdy se před brankáře protlačil Heřman, bekhendem zakončit ale nedokázal.

Druhá část hry patřila domácím, kteří hned od prvních minut začali velmi aktivně a svého soupeře záhy zatlačili. Aktivní hru domácích zastavilo vyloučení ve 32. minutě za příliš mnoho hráčů na hrací ploše. Hosté se v přesilovce vůbec neprosadili a šanci si dokázali vytvořit až na začátku 25. minuty – od modré střílel Štěpnička a těsně před brankářem odrážel kapitán Pulpán. V 29.minutě měli obrovskou šanci domácí, když se po přihrávce Heřmana dostal těsně před brankou ke kotouči Cimburek – brankář Růžička reflexivně lapačkou vyrazil nad. Na druhé straně kluziště se prokličkoval před Štelmacha Šula, tvrdý zákrok domácí obrany jeho akci ale zastavil. V následné přesilové hře Pardubic střílel nebezpečně Starý – skvělý Štelmach zachraňoval levým betonem. Ve 34. minutě šlí do čtyř opět hosté, na konci přesilové hry se k nebezpečným střelám dostal obránce Josef Slaba, kterého dvakrát vychytal Růžička. Něco pro oko diváka předvedl opět v 36. minutě domácí brankář, který parádním semaforem lapil nebezpečnou střelu Jiřího Procházky. Do konce druhé třetiny se hra začínala pomalu uklidňovat a šancemi se prezentovali domácí Krňoul a pardubický Klejna – skóre se ale neměnilo a do šaten se odcházelo za stavu 0:0.

Ve třetí třetině byli střelecky aktivnější opět domácí (6:4), do vedení se ale ve 43. minutě dostali hosté, Ondřej Nakládal našel volného Kamila Vávru, který bez problémů otevřel střelecký účet utkání. Po obdržené brance přidali domácí na aktivitě, dlouho se ale zdálo, že branka Pardubic bude jediná, která v utkání padne. O změnu výsledku utkání se dvakrát během několika málo minut snažil Cimburek, ani jeden jeho pokus za zády gólmana Růžičky neskončil. Radost domácích přišla v 57. minutě, vyhazovaný kotouč zastavil na modré čáře obránce Lukáš Hauer, nikým neatakován nahazoval puk na branku hostujícího týmu a kupodivu všech přítomných se za pár okamžiků mohl radovat z vyrovnávajícího gólu – 1:1. Zdálo se, že oba týmy se spokojí s bodem za remízu, dvě minuty před koncem zápasu mohl o zisku obou bodů rozhodnout Ludvík, nikým neatakovaný ale z pozice mezi kruhů gólmana domácích nepřekonal. Závěr utkání poznamenala drobná potyčka střelců utkání Vávry a Hauera, která se opakovala i při závěrečném podávání rukou aktérů utkání. Oba kohouti byli včas odtrhnuti, a tak žádný z nich neodjížděl domů s žádnou zdravotní újmou…