PLZ-YTO 5:4 : Mistři vyhráli, i když měli namále

Mistrovství republiky 6. tříd. Plzeňští šesťáci ve svém posledním zápase na turnaji již neměli co ztratit. Celkové prvenství jim zajistily předchozí výsledky. Po první třetině, která skončila výsledkem 1:2, hosté z Brna odskočili na tříbrankový rozdíl. Mladým Plzeňanům se však ve třetí třetině podařilo výsledek dokonale otočit. O celkovém vítězství 5:4 rozhodl v čase 59:31 Stanislav Erben. Podrobnosti připravujeme.

HC Škoda Plzeň - HC Ytong Brno

5:4
1:2, 0:2, 4:0

Branky a nahrávky: 3. Mainer (Suchánek), 43. Faschingbauer (Mainer), 46. Flek (Blumentrit), 47. Culek(Faschingbauer), 60. Erben (Flek, Mainer) – 3. Butor (Procházka), 14. Röhl (Procházka), 32. Touška (Röhl), 39. Röhl). Rozhodčí: Svoboda - Šmíd, Jakešová. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:1.

T. Král - Volráb, Hrbas, Polívka, Procházka, Blumentrit, Karpíšek, Slavík, Fachingbauer, Flek, Suchánek, Erben, Beran, Mainer, Pašek, Culek, Váchal, Svoboda

HC Ytong Brno

Salanský - Butor, Dussík, Hradil, Javoušek, Jílek, Kováčik, Král, Křen, Maršálek, Máša, Valeš, Pospíšil, Röhrl, Švábenský, Garšic, Turek, Kříž, Procházka, Brzobohatý, Touška

Již jistí mistři republiky začali zápas s brněnským Ytongem aktivněji. Flek ještě pálil těsně mimo, po dvou minutách hry se už ale mladí Plzeňáci radovali. Suchánkovu přesnou přihrávku zpoza branky zužitkoval Mainer - 1:0. Hned po následujícím vhazování ale Modrobílí zaspali a Ytong bleskově vyrovnal, když obránci nepokryli volného Butora - 1:1. Zběsilé úvodní tempo trochu zvolnilo, k vidění byla ale i nadále řada pohledných šancí. Touška se postaral o závar před plzeňským brankářem Králem, na druhé straně po přečíslení Váchal trefil tyč. V 5. minutě se před brankou sám zjevil Faschingbauer, stejně jako Mainer o několik okamžiků později ale na brankáře Salanského nevyzrál. Ve 14. minutě domácí obrana pozapomněla na rychlonohého Röhrla, který si v samostatném úniku počínal jako zkušený mazák a blafák do bekhendu dovedl do úspěšného konce - 1:2. Před první sirénou ještě několik věrných diváků potěšil pohledným průnikem Culek, skóre se ale již nezměnilo.

Hned v úvodu prostřední části zkoušel mezírku mezi betony brněnského brankáře najít Flek, Salanský byl však pozorný. Aktivně hrající Culek zkoušel zakončení prudkou ránou – rovněž neúspěšně. V 30. minutě usedl na trestnou lavici za sekání Slavík a Brno přesilovku vzápětí využilo. Po Röhrlově přihrávce se radoval Touška - 1:3. Západočechy obrat skóre zaskočil. Když navíc dvě minuty před koncem třetiny přidal čtvrtou branku Ytongu Butor, s Plzeňany to nevypadalo dvakrát nejrůžověji. Brno Lasselsberger předčilo v proměňování šancí, a tak po dvou třetinách vedlo 1:4.

V kabině plzeňských nadějí muselo být o přestávce pořádně dusno, protože do třetí třetiny vletěli domácí jako uragán. Po dvou minutách hry nekompromisní ranou do pravého horního rohu snížil Faschingbauer na 2:4. Neuplynuly ani čtyři minuty, Blumentrit přenechal Flekovi a ten prostřelil brněnského brankáře. Akce jako z hokejové učebnice – skóre 3:4. Kontaktní gól Plzeňany povzbudil. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Od Flekova gólu časomíra ukrojila pouhých dvaatřicet sekund, Faschingbauer přistrčil puk Culkovi, který si vychutnal gólmana Salanského - 4:4. Šance dokonat fantastický obrat se domácím naskytla při vyloučení Butora dvě minuty před koncem. Flek v přesilovce uviděl volného Erbena před brankou, poslal mu kotouč a ten zajistil Plzni vedení! Ytong si ještě vzal oddechový čas, radost ale už plzeňským mistrům nezkazil. Lasselsberger se tak i v závěrečném utkání turnaje radoval z výhry - 5:4