VSE-PLZ 4:1 - Ani na ledě barážisty se Plzeň nevzpamatovala

Již bez několika hráčů základní sestaby rozehráli Plzeňáci duel na ledě jistého barážisty HC Vsetín. Lasselsberger poslal do vedení Michal Důras, jenže další gól z hokejek hostí nepřišel a naopak se čtyřikrát trefili domácí. Série proher se tak natáhla již na čtyři utkání, postup do play-off je prakticky ztracen. Po utkání se rozhodne, zda sezónu v plzeňském dresu dohraje gólman Roman Málek.

VHK ROBE Vsetín - HC Škoda Plzeň

4:1
0:1, 2:0, 2:0

Branky a nahrávky: 27. Steiner (Zdráhal), 36. Jenáček (Hrabal, Stantien), 49. Sakrajda (Stantien), 50. Jenáček (Stantien) - 12. Důras (Šindel). Rozhodčí: Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:14, navíc Duba 5 min. a do konce utkání – Vobořil, Matějovský a Jindřich 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 2 085. Střely na branku: 41:17. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

VHK ROBE Vsetín

Hovi – Hrabal, Kučný, Ponomarev, Bauer, Střítezský, Spitzer, Horák – Steiner, Stantien, Hruška O. – Sakrajda, Rob, Janeček – Květoň, Zdráhal, Duba – Demel, Hruška R., Jenáček

HC Škoda Plzeň

Málek – Pulpán, Jindřich, Cartelli, Vobořil, Nedoma, Hučko – Padělek, Kracík, Tvrdoň – Zelenka, Vorel, Matějovský – Důras, Šindel, Adamský – Freiberg, Kepl, Vítek

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Roman Málek 60 41 4 37 90,24 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Martin Adamský 0 0 0 1 0
Mario Cartelli 0 0 0 0 2
Michal Důras 1 0 1 1 2
Petr Freiberg 0 0 0 -1 0
Patrik Hučko 0 0 0 -1 0
Robert Jindřich 0 0 0 0 12
Richard Kepl 0 0 0 -1 0
Jaroslav Kracík 0 0 0 0 0
Radek Matějovský 0 0 0 0 14
Milan Nedoma 0 0 0 0 2
Aleš Padělek 0 0 0 -1 0
Lukáš Pulpán 0 0 0 0 8
Jakub Šindel 0 1 1 1 0
Roman Tvrdoň 0 0 0 0 2
Filip Vaněček 0 0 0 0 2
Josef Vítek 0 0 0 0 0
Milan Vobořil 0 0 0 1 12
Marek Vorel 0 0 0 0 0
Jiří Zelenka 0 0 0 0 0

komentář

První dějství přineslo opatrnou hru s minimem šancí. Domácí se sice mohli dostat do úvodního tlaku při vyloučení Cartelliho, ale do jediné slibné šance se dostali hosté: Tvrdoň uháněl se Šindelem na osamoceného Hoviho, avšak místo přihrávky volil střelu zápěstím. S tou si vsetínský gólman poradil, a zažehnal tak ostudu z inkasované branky v početní výhodně. Valaši o sobě dali vážněji vědět až po deseti minutách hry. Zpoza modré čáry napřáhl Bauer a Málek měl poprvé příležitost k ostrému zákroku. Na druhé straně mohl stejně kontrovat obránce Vaněček, ale po Matějovského příhře mířil jeho projektil mimo tyče. Účet zápasu však přece jen otevřeli Západočeši. Po vsetínské útočné akci vyrazil Málek puk, který v okamžiku odpálil obránce Šindel. Nazdařbůh vyslaného kotouče se však mezi vsetínskými beky zmocnil Michal Důras a blafákem mezi betony nedal Hovimu šanci – 1:0. V závěru třetiny se Vsetínští dostali do tempa a pokoušeli se nepříznivý stav vyrovnat, ale Málek v plzeňské brance byl bezchybný. Hrabal trefil od modré jen gólmanovo rameno, výpad Horáka s Demelem ukončil Málek přikrytím puku do lapačky.

Do druhé třetiny vstoupili Valaši s jasným cílem: vyrovnat. Snahu jim však zkomplikovalo vyloučení Radima Hrušky (22:37) a Plzeň mohla v přesilovce svůj náskok ještě zvýšit. V pěkné šanci se ocitl Robert Jindřich, jehož střelu však Hovi vytěsnil do ochranné sítě. Vsetínské fanoušky rozjásal v přesilovce Ondřej Steiner. Nejprve v tutové příležitosti nezužitkoval Sakrajdův pas, ale vzápětí se v situaci 2 na 2 nemýlil – 1:1.

Západočeši se snažili rychle odpovědět v přesilovce, avšak domácí ukázkově bránili a nedovolili hostům žádnou větší příležitost. A následně strhli vedení na svoji stranu. Hrabal založil přesilovkovou kombinaci na modré a Stantienovu přihrávku přetavil ve vedoucí gól Vsetína Martin Jenáček. Obrovitý forvard mohl vzápětí vsítit druhou branku, ale Málek vyšel tentokrát ze souboje úspěšněji. V posledních vteřinách druhého dějství zkoušel připravenost hostujícího gólmana vsetínský kapitán Stantien, ale jeho rána z dálky za Málkova záda neprošla.

Třetí část začala obrovskou šancí Vsetína. Kučného ránu od modré vyrazil Málek k volnému Ondřeji Hruškovi. Ten mohl pohodlně zacílit nad ležícího Málka, plzeňský gólman však v poslední chvíli vymrštil lapačku, v níž se také zatřepetal Hruškův puk. Na druhé straně se efektním zákrokem blýskl finský brankář Hovi, když zneškodnil slibnou akci Plzně. Střílející Vobořil jen nevěřícně zakroutil hlavou. Po sérii vyloučení přišla další akce Valachů: Roman Stantien u mantinelu zastavil vyhozený puk, poslal jej mezi kruhy a agilní Sakrajda z voleje propálil Málka mezi betony. Vsetínský křídelník zabodoval ve třetím utkání za sebou a zvýšil vedení domácích už na 3:1. Neuběhlo ani 90 vteřin a síťka plzeňské branky se rozvlnila počtvrté. Stantien obkroužil Málka a jeho pokus natřikrát dorazil z brankoviště Martin Jenáček. Domácí tak využili třetí přesilovku v zápase, nyní již po 11 vteřinách trvání. Posléze Sakrajda tečoval Kučného projektil těsně nad a utkání ještě zpestřila šarvátky Duby s Adamským. Vsetín tak zvítězil potřetí za sebou, což je nejdelší vítězná série Valachů v sezóně.