SPA-PLZ 2:5 - Plzeň v odvetě tvrdila muziku

P r a h a - Plzeňští hokejisté oplatili sparťanům prohru z vlastního stadionu a přehráli Pražany výsledkem 5:2. Podruhé v plzeňském dresu se trefil forvard Aleš Padělek, vítězný gól zaznamenal v přesilové hře Martin Paroulek. Plzeň se prezentovala o mnoho lepším výkonem než v prvním zápase, vypracovala si řadu šancí a držela po celý čas domácí "na uzdě". Výborné výkony předvedli gólman Petr Jež i mladíci, kteří bojují o místa v základní sestavě. Poprvé oblékl dres Plzně bek Matěj Trojovský a podal spolehlivý výkon.

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň

2:5
1:3, 0:0, 1:2

Branky: 17. Toman (Kratěna), 46. Sivek - 3. Polák Michal (Jelínek), 8. Důras (Kocák), 12. Paroulek (Andrašovský), 45. Padělek (Kocák, Vorel), 51. Jelínek (Kica, M. Polák). Vyloučení: 9:9. Využití: 1:1. Diváci: 250.

Schwarz - Hanzlík, Stehlík, Dobroň, Toman, Hlavačka, Kasík - Chabada, Kašpařík, Kratěna - Štrba, Marek, Dragoun - Sivek, Zelenka, Dubec - Langhammer, Vrbata D., Růžička.

Jež - Štěpánek, Jindřich, Nedoma, Štich, Šrek, Trojovský, Pulpán, Neckář - Paroulek, Straka J., Andrašovský - Padělek, Kracík, Vorel - Důras, Kocák, Havelka - Jelínek, Kica, Polák M.

Po úterním zápase s týmž soupeřem, by čekal asi málokdo jednoznačně příznivý vývoj skóre ve prospěch Plzně. Ale takový je hokej a sport vůbec.
Plzeňští nastoupili bez M. Straky, Adamského a Matějovského, Málka v brance zastoupil Jež. A už v první minutě musel řešit nájezd Kratěny a o minutu později pokus Dubce přímo z buly. Případné pochybovače však svými výkony musel přesvědčit, že bude Málkovi dobrou dvojkou.
I přes ostrý nástup Sparty zahřmělo poprvé na druhé straně kluziště. Jelínek poslal na zteč branky Marka Schwarze Poláka a ten se nemýlil. 0:1
Plzeňští byli na koni a Kracíkův útok celé střídání neopustil obranné pásmo Sparty. Pak se do tlaku dostali domácí, ale Kasík tlačil svým loktem až příliš a stal se prvním vyloučeným zápasu. V přesilovce čaroval první plzeňský útok Josefa Straky, ale nic nevyčaroval, naopak unikající Růžička mohl vyrovnat.
Na začátku deváté minuty se už skóre měnilo. Kocák vybojoval na modré puk pro Důrase, ten projel okolo domácích beků, položil si Schwarze a nekompromisně skóroval. 0:2.
V další přesilovce, kterou si vynutil po vysunutí Andrašovským Paroulek, se do puku na modré opřel dobře hrající Nedoma a rozezněl tyčku sparťanské branky. Hra byla v těch chvílích dost nervózní a vyloučených přibývalo. Trochu uklidnění přinesl až Andrašovského křižný pas přes celé útočné pásmo, který Paroulek bombou poslal do sítě domácích. 0:3
Nová akvizice obranných řad Lasselsbergeru, Matěj Trojovský, majitel impozantní tělesné schrány, naznačil Janu Markovi, že bitky se nebojí a tak si šli oba odpočinout. Při hře čtyři na čtyři šel do brejku Havelka, ale nedotáhl jej do zdárného konce. Na druhé straně se proti Štrbovi vytáhl Jež. Sparta se gólu dočkal až při přesilovce, když na trestné seděl J. Straka. Kratěna z mezikruží vypálil a Toman tečoval rovnou do plzeňské sítě. 1:3.
Další šance v přesilovce při vyloučení Andrašovského domácí překombinovali.

Druhou třetinu začali domácí pěkně zostra, ale Jež měl i štěstí. Jejich tlak ale otupila vlastní nedisciplinovanost. Přesila Plzeňským vydržela jen chvíli. Minelu v obraně vyřešil Štich krosčekem do obličeje Sivka. Zatímco Jež v dohrávané přesilovce vylepšil svůj výkon dalšími dobrými zákroky, Schwarz na druhé straně svými chybami nabídl šanci Havelkovi s Kocákem, o chvíli později pak Paroulkovi. Pak se ovšem gólman hostí vytáhl dvakrát proti Důrasovi. Jež fantasticky vleže lapačkou vychytal Dragouna, vzápětí reflexivně loktem vyrazil několikrát tečovanou ránu.
Ve třinácté minutě hráli hosté další přesilovku . Neujala se utěšená bomba Štěpánka od modré a ani geniální přihrávka Pulpána nebyla zužitkována. Do konce třetiny se ještě dvakrát vylučovalo. Nejdříve po faulu na Chabadu s jehož sólem měl i tak Jež plné ruce práce, a pak když se počet hráčů srovnal po krásném slalomu J. Straky, jemuž bylo ve skórování zabráněno rovněž nepovoleným nástrojem, totiž sekerou.

V rekordně krátkém čase 40.04 se za sekání při úvodní buly nechal vyloučit J. Straka. Přesilovka však pro domácí nebyla výhodou – minutu se nedostali z obranného pásma. Na rozdíl od prvního přípravného mače Plzeň ve třetí třetině „neodešla“. Naopak v čase 44.30 putoval puk po ose Kracík – Vorel – Padělek do pravého horního růžku Schwarzovy svatyně. Krásný věšák zápěstím 1:4.
O minutu později se ovšem domácí také prosadili. Po přihrávce brankovištěm sklepl mezi Ježovy betony touš bleskurychle Sivek. 2:4
Domácí se hrnuli do útoku a zahrozili střelou Tomana. V obraně však hořeli a toho využil Jelínek, když zúročil spolupráci celého útoku a zblízka nedal domácímu gólmanovi šanci. 2:5
Poté tempo zápasu přeci jen zvolnilo a ani vyloučení Vorla, ani slibné šance Havelky a Důrase už skóre nezměnily. Divácká účast nebyla valná, což se vzhledem k času tohoto utkání dalo očekávat, ale kdo přišel ten nelitoval. Hrál se pěkný hokej s nasazením, okořeněný pěknými góly.